vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як надати першу допомогу при аритмії серця

Якою має бути перша допомога при аритмії серця? Відповідь на це питання необхідно знати кожній людині, щоб вчасно допомогти своїм близьким.

Как оказать первую помощь при аритмии сердца

Особливості аритмії

Аритмія – це неправильне серцебиття, коли є збої в роботі серцевих скорочень, їх частоті і силі, а також ритмічності. Аритмія серця виникає через ураження органу. Цьому можуть сприяти стан людини після інфаркту міокарда, зміна в організмі водно-сольового балансу, порушення в нервовій системі та інтоксикація. Аритмія може з’явитися на тлі інших захворювань, наприклад, застуди, або при простої втоми.

Симптоми аритмії навряд чи можна сплутати з іншою хворобою. Якщо ви відчуваєте, що у вас починається непослідовне серцебиття, час від часу починає завмирати серце, значить, у вас аритмія. Звичайно, погано відчувати збої в роботі свого організму. Але більшість видів аритмії не представляє небезпеки для життя людини.

Існує безліч видів аритмії серця. Це екстрасистолія, шлуночкова екстрасистолія, тріпотіння передсердь, шлуночкова тахікардія, фібриляція шлуночків і т. д.

У більшості жінок аритмія серця може розвиватися в період менопаузи. Також вона виникає через зловживання алкоголем і курінням. Людей, які дуже часто п’ють каву і міцний чай, аритмія теж не обходить стороною.

Якщо людина протягом всього свого життя відчуває багато стресів і хвилювань, то у нього теж може з’явитися аритмія.

Більшість людей починає відчувати збої в роботі свого серця. Це може бути прискорене серцебиття, незрозумілі поштовхи і дивні паузи в серцебитті. Такі неприємні відчуття можуть виникати при доброякісних види аритмії, які безпечні для життя людини.

Але краще всього при виявленні таких симптомів відразу звернутися до фахівця.

Однак є й важкі форми аритмії серця. Їх називають злоякісні. У більшості випадків така форма захворювання виникає, якщо у людини є які-небудь дефекти в області серця.

Симптомами такого злоякісного захворювання можуть бути поганий кровообіг, нестача кисню для правильної роботи мозку, падіння артеріального тиску, серцеві болі і розвиток інфаркту міокарда. Нерідко люди, що знаходяться в такому стані, падають в непритомність і відчувають сильне запаморочення. У цьому разі хворого потрібно терміново викликати швидку допомогу. При злоякісній аритмії серця, якщо людині вчасно не викликати швидку допомогу, справа може дійти до летального результату.

Перша допомога при аритмії

Приступ серцевої аритмії може раптово початися і тут же закінчитися. Якщо такий напад стався з людиною в перший раз, то варто викликати швидку допомогу.

Як надати першу допомогу:

  1. Для початку потрібно заспокоїтися і спробувати перервати порушення ритму простими методами. У такій складній ситуації не потрібно панікувати і створювати напружену обстановку, тому що хворому необхідно забезпечити комфортні умови.
  2. Перша допомога в домашніх умовах полягає в тому, що людину слід посадити на зручне крісло, поклавши голову на що-небудь високе.
  3. Потім відкрийте навстіж вікна, щоб в кімнату надходило якомога більше кисню.
  4. Інші методи невідкладної допомоги при аритміях може зробити тільки фахівець. В основному для зупинки нападу лікарі використовують спеціальні медичні препарати.

Екстрасистолія – це один з найпоширеніших видів аритмії серця. Вона супроводжується позачерговими скороченнями з боку серцевого м’яза. Симптоми екстрасистолії можуть виражатися перевтомою і психологічною напруженістю.

Види такої форми хвороби можуть бути різними. Все залежить від того, в якій саме області відбувається формування ектопічних вогнищ збудження.

Існують наступні види екстрасистолії:

  • функціональна;
  • токсична;
  • органічна.

Функціональна екстрасистолія – це порушення в організмі людини, яке має психогенний початок. Таке порушення в більшості випадків пов’язана з надмірним вживанням алкоголю і курінням. Екстрасистолія може з’являтися у людей з діагнозом вегетативна дистонія, остеохондроз, невроз т. д.

Токсична екстрасистолія з’являється у людини в ході гарячкового стану, при тиреотоксикозі і побічні ефекти, що викликаються певними лікарськими препаратами.

Органічна – така різновид екстрасистолії виникає внаслідок перенесених хвороб. До таких захворювань належать: гемохроматоз, амілоїдоз, саркоїдоз, а також нещодавно перенесений інфаркт міокарда.

Люди, у яких є така хвороба, дуже рідко скаржаться на своє самопочуття. Вони рідко чують перебої в роботі серця. Напад екстрасистолії у більшості випадків може супроводжуватися почуттям тривоги, нестачею кисню, підвищеною пітливістю і дискомфортом.

Перша допомога при екстрасистолії

  1. Людини, що страждає на таку хворобу, необхідно повністю убезпечити від важких фізичних навантажень і постаратися забезпечити хворому цілковитий спокій.
  2. При перших же ознаках порушення ритму варто випити заспокійливі лікарські засоби, наприклад, пустирник, валер’янку, корвалол та ін.
  3. Хворому необхідно зробити нескладні дихальні вправи. Глибокий вдих, потім затримка дихання на пару секунд. Виконувати таку вправу потрібно з закритими очима, при цьому обережно натискаючи на повіки 3 рази за 10 секунд протягом 1 хвилини.

Щоб успішно позбутися від цієї недуги, фахівець повинен призначити вам спеціальний курс лікування. Якщо ж це відбувається з людиною вперше і потім такий напад більше не повторюється, значить, можна обійтися без втручання фахівців. Якщо ж це захворювання є симптомом іншої хвороби, то лікар буде лікувати причину. А з часом пройде і сам симптом.

Але якщо людина страждає хронічною ішемічною хворобою серця, то швидка допомога необхідна. Допомогу до приїзду фахівця ви зможете зробити самостійно.

Спочатку дайте випити хворому заспокійливі ліки, наприклад, корвалол або валокордин (рекомендована доза – близько 50 крапель, не більше). Після цього дайте хворому таблетку тазепама.

У будь-якому разі при виявленні ознак аритмії у вас, ваших дітей або рідних необхідно звернутися до кардіолога, тільки лікар може провести необхідну діагностику, встановити причину і призначити ефективне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code