vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна підвищити імунітет горла?

“Як підвищити імунітет горла і полегшити свої страждання?” – це питання постійно задають собі люди з вічно хворим горлом, які нарешті прийняли рішення з цим покінчити раз і назавжди.

Как можно повысить иммунитет горла?

Деяким людям знайома ситуація постійно хворого горла. Чим би вони його не лікували, біль через деякий час повертається знову. І це ставить сильні обмеження не тільки на настрій хворого і його загальний стан, а також на його спосіб життя. Варто тільки промочити ноги, побути недовго на протязі, попрацювати в холодному приміщенні, і біль в горі не змушує себе довго чекати. Що робити в такій ситуації? Вихід є і з цієї ситуації: зміцнення імунітету горла.

Зміцнення імунітету горла

Тим, у кого трапляються часті проблеми з горлом, потрібно знати, як зміцнити імунітет горла. Для того щоб підвищити місцевий імунітет, деякі помилково думають, що достатньо просто піти в аптеку, купити креатину і пропити його протягом зазначеного на упаковці часу. Однак цього буде недостатньо, і біль у горлі дасть про себе знати в той же день, коли чоловік ризикне побути на протязі або посидіти на холодній лавці. У разі хронічної болю в горлі доведеться діяти радикально.

Горло потрібно зміцнювати не тільки таблетками, вітамінами і різними лікарськими препаратами, але і зовнішніми чинниками. Існує спеціальна зарядка для горла, яку слід виконувати кожен день, навіть не думаючи лінуватися. Для того щоб зміцнити голосові зв’язки, потрібно хоча б кілька хвилин на день співати щось протяжне, з великою кількістю голосних звуків, щоб зв’язки напружувалися як можна сильніше. Але якщо у людини зовсім немає вокальних даних, то можна тягнути голосні звуки. Робити це можна, займаючись практично будь-якими іншими справами. Наприклад, під час приготування обіду, миття в душі, прання, фарбування підлоги або прасування білизни. Через деякий час можна помітити, що робити це стає з кожним разом все легше і легше. І це свідчить, що вправи робляться не безрезультатно, голосові зв’язки починають зміцнюватися.

Є ще одна вправа для того, щоб підняти імунітет горла. Називається воно “дихальна практика”. Потрібно привчити себе вдихати через ніс, а видихати через рот. Проробляти цю вправу потрібно щодня протягом трьох хвилин, поки це не дійде до автоматизму. Дихати правильно потрібно не тільки під час вправ, але і в повсякденному житті. Особливо це стосується тих, хто любить дихати ротом на вулиці в холодну пору. Якщо так дихати, то захворіти на ангіну може навіть цілком здорова людина. Вдихати потрібно через ніс, так як, проходячи по дихальних шляхах, повітря встигає зігріватися. Якщо ж ковтати холодне повітря через рот, то в такому ж холодному вигляді воно надходить в органи дихання, що може спровокувати чергову хворобу.

Дуже ефективне полоскання горла розчином морської солі. Така процедура допомагає не тільки зняти біль, але і запобігти її. Готується розчин для полоскання вкрай просто. Для початку потрібно купити в аптеці морську сіль, тільки без всяких ароматичних і кольорових добавок, звичайного білого кольору. Її потрібно розчиняти у теплій воді і полоскати горло звичайним способом. Це потрібно взяти в звичку і включити в свій щоденний розпорядок дня.

Дуже часто постійні хвороби горла зобов’язані сухому повітрю. Сухе повітря дуже дратує область носоглотки і провокує її захворювання. Якщо є така проблема, як сухе повітря, то її потрібно вирішити раз і назавжди, просто купивши апарат, який буде зволожувати повітря. По можливості потрібно відмовитися від кондиціонерів, адже деякі моделі роблять повітря в кімнаті прохолодним саме за рахунок того, що знижують його вологість.

Якщо часто болить горло, то потрібно подумати про продукти, які підвищують місцевий імунітет горла і допоможуть пом’якшити хворе горло. У цьому дуже добре допомагає мед і лимон, а також різні ягідні джеми і варення.

Як лікуватися, якщо болить горло?

Підвищення імунітету горла – справа дуже важлива і потрібна. Поки організм сам навчиться протистояти інфекціям, повинно пройти чимало часу. Поки імунітет буде зміцнюватися, людині доведеться пережити і вилікувати ще не одну хворобу горла. Головне, правильно лікуватись. А для того, щоб лікування відбувалося правильно, потрібно звертатися до лікаря. Саме він зможе правильно визначити характер захворювання і призначити відповідне лікування.

Але існують загальні рекомендації. Якщо горло просто болить, без будь-яких інших проявів, то, швидше за все, лікар поставить діагноз фарингіт. Лікувати його не дуже складно. Якщо ця хвороба має вірусну або грибкову природу, то можна обмежитися полосканнями, інгаляціями і таблетками для полегшення і усунення болю в горлі. А ось якщо виною всьому бактерії, то потрібно приймати антибіотики.

Якщо до болів в горлі додаються підвищена температура тіла, головний біль, загальна слабкість, сонливість, наліт на гландах і язику, то скоріше всього хворий заразився тонзилітом або ж ангіною. Головним засобом у лікуванні таких захворювань будуть антибіотики. До них, як супутні, можуть призначатися інгаляції, полоскання, антисептичні препарати. А також препарати для зниження температури тіла, вітаміни для підняття загального імунітету. Потрібні зігріваючі мазі і, звичайно ж, постільний режим і стан повного спокою до одужання.

Дуже часто зустрічається таке захворювання, як ларингіт. Воно викликано, в першу чергу, тим, що у людини сильно перенапружені голосові зв’язки. Ця хвороба характерна для викладачів, лекторів, вихователів дитячого саду і для тих, чия робота безпосередньо пов’язана з говорінням. Для того щоб вилікуватись, слід берегти свій голос. При перших же симптомах треба замовкнути і не говорити взагалі без крайньої на те потреби. Супутнім лікуванням можуть стати прогрівання і інгаляції.

Іноді сильний біль у горлі може спровокувати напади кашлю, аж до болю в грудях і неможливістю нормально відкашлятися. Лікуватися потрібно антисептичними засобами, які продаються у формі таблеток, карамелі і пастилок для розсмоктування, а також у формі аерозолів і полоскання для горла. Кашель добре піддається лікуванню за допомогою сиропів на травах і мікстур.

Поради та рекомендації

Але крім лікування, потрібно пам’ятати про те, що буває таке явище, як сезонний авітаміноз. В цей час ризик захворіти взагалі, а не тільки хворобами горла, підвищений у декілька разів. Потрібно пам’ятати і про те, що ніхто не відміняв здоровий спосіб життя і правильне харчування. Саме вони сприяють розвитку міцного імунітету в цілому.

Якщо є шкідливі звички, то від них потрібно негайно позбавлятися, так як при їх наявності зміцнення імунітету і лікування не принесе абсолютно ніякого результату.

Треба стежити за станом свого взуття, одягати теплі шкарпетки, не ходити без шапки і шарфа. Також неможна навіть вдома бігати босоніж. Якщо дотримуватися простих правил і рекомендацій, то ніякі таблетки для імунітету горла не знадобляться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code