vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як лікувати нежить при алергії

Будь-якій сучасній людині варто знати, як лікувати нежить при алергії, так як з кожним роком хворих, що страждають цією недугою, стає все більше. Фахівці вважають, що до алергічних реакцій найбільш схильні міські жителі. А найпоширенішою проблемою, з якою люди звертаються до імунолога, стає риніт.

Как лечить насморк при аллергии

Але сучасні фармакологи розробили безліч препаратів, що дозволяють лікувати алергічний нежить. Необхідно тільки грамотно вибрати препарат, враховуючи індивідуальні особливості організму пацієнта.

Що таке алергічний риніт

Алергічний риніт або «сінна лихоманка» – це запалення слизових оболонок носових пазух, що розвивається на тлі алергічної реакції. Для такого типу нежитю характерні наступні прояви:

 • епізодичне порушення дихання;
 • постійна закладеність носа;
 • набряк;
 • велика кількість слизових виділень;
 • повторне багаторазове чхання.

Фахівці розрізняють 2 типу алергічного риніту. Це цілорічний або персистуючий нежить і сезонний, званий інтермітуючим. Перший тип прояви алергічної реакції може виникнути в будь-який момент протягом усього року. Як правило, такі напади тривають по кілька днів. Сезонний ж риніт зазвичай виникає у весняно-літній період під час цвітіння рослин. Запалення з’являється безпосередньо після контакту з алергеном. Як правило, в даному випадку всі симптоми проходять самостійно протягом 2-4 годин.

Імунологи виділяють 3 ступеня тяжкості даного симптому: легку, середню і важку. Якщо прояви не заважають вести звичний спосіб життя, то форма вважається легкою. Тоді як при важких ринітах пацієнтам, особливо дітям, потрібна кваліфікована медична допомога. Але якою б нежить при алергії не було, починати терапію необхідно з грамотного підбору найбільш ефективного препарату.

Препарати проти алергічного нежитю

Препарати, що допомагають впоратися з симптомами алергічного нежитю, прийнято розділяти на групи в залежності від їх властивостей, складу і типу активної речовини. На даний момент лікування нежиті проводять за допомогою наступних груп медикаментозних засобів:

 1. Антигістамінні препарати.
 2. Назальні спреї, виготовлені на основі кромогликата натрію або ипратропиум броміду.
 3. Судинозвужувальні засоби.
 4. Інтраназальні глюкокортикоїди.

Антигістамінні препарати вважаються одними з найбільш поширених і популярних засобів боротьби з алергічним ринітом. Таку популярність ці ліки придбали за рахунок того, що вони швидко і ефективно знімають симптоми алергії. Коли препарат потрапляє в організм людини, активні речовини починають блокувати рецептори гістаміну. Саме через реакції цих рецепторів у хворого виникає реакція на алергени. Блокуючи їх, антигістамінні ліки дозволяють протягом короткого часу позбутися від проявів риніту і полегшити загальний стан.

Але приймати подібні препарати необхідно тільки після консультації з лікарем-імунологом, так як дана група медикаментів має широкий список протипоказань. Під час прийому антигістамінних препаратів у людини можуть виникнути такі ускладнення, як:

 • сонливість;
 • проблеми з сечовипусканням;
 • відчуття нудоти;
 • слабкість.

Тому їх не можна приймати людям, чия діяльність пов’язана з ризиком. Наприклад, водіям. Але варто пам’ятати, що тяжкість побічних ефектів препаратів різного покоління відрізняється. З цієї причини краще всього користуватися препаратами новітнього 3 покоління. Такі ліки володіють тривалим ефектом блокування гістаміну, а при їх застосуванні практично не виникає ускладнень.

Ще одним популярним засобом у боротьбі з алергією є судинозвужувальні препарати. Це ліки, виготовлені в вигляді назальних крапель або спреїв. При попаданні в порожнину носа судинозвужувальні препарати впливають на особливі носові рецептори. Це викликає звуження судин, в результаті чого кровонаповнення слизової зменшується, а закладеність носа знімається.

Мінусом цих засобів є те, що при тривалому застосуванні ефективність ліків помітно знижується. З-за цього людина може почати приймати судинозвужувальні препарати частіше і в більшій кількості, що стає причиною виникнення хронічної закладеності носа. Тому треба строго дозувати використовувані ліки і контролювати частоту їх застосування. Крім того, не варто забувати, що судинозвужувальні препарати – це лише допоміжний засіб, що знімає один з симптомів алергії. Тому фахівці не рекомендують лікування з допомогою крапель.

Спеціалізовані препарати проти нежитю

Крім антигістамінних і судинозвужувальних засобів існує безліч інших медикаментів для лікування або полегшення симптомів нежиті при алергії. Найчастіше їх використовують, коли звичні ліки не можуть впоратися з ситуацією. Гарним прикладом таких препаратів є кромони.

Так називається група ліків, дія яких спрямована на стабілізацію мембран тучних клітин, що виробляють гістамін. При введенні таких препаратів в організм стабілізуються клітинні мембрани, а загальмування виведення деяких активних речовин послаблює реакцію імунної системи на алерген.

Мінусом кромонов є їх пролонговану дію. Помітний ефект від препаратів цієї групи з’явиться через 1-2 тижні. Але кромони абсолютно безпечні для хворих і позбавлені неприємних побічних ефектів. Крім того, вони абсолютно нешкідливі для вагітних жінок і дітей.

Не так давно для лікування алергічного риніту фахівці широко застосовували місцеві кортикостероїдні гормони або містять їх комбіновані препарати. Але на даний момент більшість алергологів вважають таку терапію надмірною і не рекомендують подібні медикаменти для симптоматичного лікування.

Надання першої допомоги при загостренні алергічного нежитю

Раптово загострилася риніт може стати серйозною проблемою. З цієї причини важливо знати, як можна допомогти хворому і не нашкодити його здоров’ю.

Ця процедура допомагає видалити з носових пазух частинки, що містять алергени, не дозволяючи їм проникнути в кров і запустити механізм алергічної реакції. Для цієї процедури підходить будь-який спеціалізований протинабряковий назальний розчин, який продається в аптеці. Варто вибирати засоби, що володіють наступними характеристиками:

 • зволожували слизову;
 • надавали протинабрякову дію;
 • мали склад, близький за фізико-хімічними властивостями до секрету слизових носа.

Розумніше всього вибирати засоби, які продаються у вигляді спреїв, а не крапель. Дисперсний розчин ефективніше і швидше допоможе видалити частинки.

Розчин впорскується в кожну ніздрю 2 рази, після чого хворий повинен ретельно висякатися. Процедуру повторити необхідний від 2 до 4 разів. Не забувайте, що діяти треба дуже швидко, але при цьому акуратно. В іншому випадку ви можете не встигнути запобігти виникненню додаткових ускладнень. Але якщо робити все правильно, то можна видалити з носа більшу частину алергенів і запобігти подальший розвиток нежиті. Крім того, промиваючи носову порожнину, ви зволожите і пом’якшіть слизову хворого, що допоможе полегшити його стан.

Але не варто забувати, що ця процедура не лікує алергію, а лише полегшує її симптоми. При першій появі алергічного нежиті, особливо у дітей дошкільного віку, варто негайно звернутися до кваліфікованого фахівця. Тільки лікар-імунолог може правильно визначити причину виникнення хвороби і призначити відповідну терапію, яка допоможе уникнути виникнення подібних проблем у подальшому.

Не варто намагатися лікувати людину, яка страждає від алергічного риніту, за допомогою народних засобів і методик. У багатьох рецептах використовуються трави, які можуть лише погіршити стан хворого, посиливши алергічну реакцію. І ні в якому разі не можна використовувати для лікування їдкий сік рослин, здатний викликати опік слизової оболонки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code