vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вторинна та первинна профілактика інфаркту міокарда

Профілактика інфаркту міокарда, в залежності від стану хворого, може бути первинною, спрямованої на запобігання виникнення інфаркту, його розвитку, і вторинною, попереджуючим повторний інфаркт.

Вторичная и первичная профилактика инфаркта миокарда

Профілактика являє собою цілий комплекс заходів, що вносять зміни в спосіб життя людини, її харчування, турботу про власне здоров’я.

Первинна профілактика

Попередження тромбозів, метаболічних порушень, порушення кровообігу забезпечує захист серцевого м’яза від розвитку некрозу.

На збереження здоров’я серця впливає безліч факторів, не можна виключати ні один з них:

 1. Фізичні тренування. Не слід забувати, що серце – це м’яз, а вже потім дорогоцінний посудину, потребує дбайливого зберігання. Йому необхідні щоденні навантаження, відповідні до віку, ваги та фізичної підготовки. Фахівці рекомендують визначати оптимальні навантаження разом зі своїм лікуючим лікарем. Всі заняття починаються з розминки, поступово розігріваючою м’язи. Потім переходять до більш складних вправ, завершуючи процедуру заспокійливими заняттями (потягування, наприклад).
 2. Відмова від шкідливих звичок. Бажання зберегти своє серце здоровим однозначно забороняє куріння і вживання алкоголю. Під дією нікотину судини звужуються, що ускладнює перебіг ішемічної хвороби. Алкоголь активізує всі наявні в організмі захворювання, в тому числі і ішемічну хворобу. Разове вживання алкоголю в невеликих дозах і під час їжі допускається тільки з дозволу лікаря.
 3. Контроль складу крові. Одночасне наявність ішемічної хвороби та цукрового діабету значно ускладнює ситуацію. Необхідно постійно контролювати рівень цукру, щоб мати можливість своєчасного звернення до ендокринолога для корекції курсу лікування. Відстеження рівня холестерину дозволяє своєчасно вжити заходів для запобігання розвитку атеросклерозу або його прогресування.
 4. Спостереження за артеріальним тиском. Підвищення артеріального тиску багаторазово збільшує навантаження на серце, змушуючи працювати його в небезпечному режимі. Для профілактики відмовляються від відвідування лазні і сауни (за рекомендацією лікаря), проходять відповідний курс препаратів.

Додаткові рекомендації

В основному хворим радять:

 1. Дотримання дієти. Правильне харчування – запорука здоров’я і самої надійного захисту від більшості небезпечних захворювань. Ретельно збалансовані страви допомагають забезпечити організм набором всіх необхідних вітамінів, заповнити втрати кальцію і інших елементів, наситити білками, жирами, вуглеводами. Шлях до здоров’я починається з відмови від копченої їжі, кондитерських солодощів, напівфабрикатів, що містять консерванти і барвники. Основна частка споживаних жирів не повинна припадати на рослинні. Особливу перевагу слід віддати морепродуктів, риби, пісної птиці. Обмежити споживання солі.
 2. Регулярне відвідування лікаря. Звернення до кардіолога необхідно не тільки після появи неприємних відчуттів або підозри на розвиток хвороби. Щорічне обстеження допомагає запобігти небезпечні ситуації, почати лікування на ранніх термінах, коли воно найбільш ефективно.
 3. Контроль ваги. Зайві кілограми підвищують ризик розвитку багатьох хвороб, в тому силі діабету, підвищення артеріального тиску, які перевантажують серце. Допомогти в ситуації здатний тільки досвідчений дієтолог. Тут важливо не нашкодити організму ще більше безконтрольним голодуванням.

Значення ацетилсаліцилової кислоти при профілактиці інфаркту міокарда

Попереджає інфаркт міокарда профілактика неможлива без призначення пацієнтам ацетилсаліцилової кислоти. Доведена здатність препарату зупиняти утворення тромбів забезпечує його популярність у людей, що входять у групу ризику, і людей, які страждають від серцево-судинних захворювань. Для утворення пристінкового тромбу значення має процес злипання тромбоцитів, саме його і змінює препарат.

Засіб, популярний завдяки знеболювальним і жаропонижающему дії, при невеликих дозах має ще й антитромботичним ефектом. Циркуляція ацетилсаліцилової кислоти в крові після прийому відрізняється вкрай невеликим проміжком часу. Проте навіть його виявляється достатньо для отримання очікуваного позитивного результату. Для щоденного застосування використовують форму з маленькими дозуваннями, здатними, однак, внести незворотні зміни в тромбоцити. Ацетилсаліцилова кислота вже застосовується протягом століття. Останні 50 років вона зазнала додаткового дослідження, дозволив відкрити особливості її протизгортальної дії.

Згідно з дослідженнями, смертельний результат хвороби судинного характеру знижується на 25% в результаті регулярного прийому ацетилсаліцилової кислоти. У відповідь на питання про можливий розвиток ускладненні, побічну дію препарату фахівці уточнили, що всі неприємні наслідки залежать від дозування. Якщо застосовувати лікарський засіб у точній відповідності з приписами лікаря і під його контролем, то ризик зводиться до мінімуму.

Вторинна профілактика інфаркту міокарда

Перенесений інфаркт вимагає застосування комплексу реабілітаційних заходів поряд з одночасною профілактикою повторного інфаркту. Оцінюючи загальний стан здоров’я пацієнта, наявність супутніх захворювань, лікуючий лікар рекомендує зробити акцент на одній з чотирьох форм терапії. Для проведення вторинної профілактики звертаються за результатами всіх досліджень, провести які існує можливість (моніторування, ЕКГ, ехокардіоскопія, радиовентрикулография, ВЕМ). Після оцінки даних пацієнту рекомендується звернутися до заходів первинної профілактики, розширивши її:

 1. Медикаментозною терапією. Для запобігання утворення тромбозів і розвитку тромбоемболії використовують антикоагулянти непрямої дії) та антиагреганти. Тривалість лікування може досягати року, вимагає регулярного контролю з боку фахівця. Значно знизити ризик смерті у пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда в результаті фатальної шлуночкової аритмії або серцевої недостатності, що дозволяє прийом бета-блокаторів. Тривалість лікування досягає 1,5 років. Попередити повторення інфаркту в перші півроку допомагає прийом антагоністів кальцію.
 2. Фізичної терапією. Вже через 6 тижнів (але не пізніше 8 тижнів після перенесеного інфаркту) пацієнту необхідно пройти тест з навантаженням. Він допомагає виявити оптимальну дозування фізичних навантажень. Перш чим приступати до вправ, отримують дозвіл лікаря, убедившегося у відсутності протипоказань. Одним з найбільш популярних вправ є ходьба по рівній місцевості. На першому етапі це невеликі відстані і маленька швидкість. З поліпшенням самопочуття акуратно збільшують швидкість і відстань. Завершення реабілітаційного періоду не означає скасування фізичних вправ. Для тих, кому складно змусити себе виконувати їх поодинці, існують спеціальні спортивні групи.
 3. Лікувальним харчуванням. В першу чергу дієта повинна бути антихолестеринової. Чим швидше вдасться знизити рівень холестерину в крові, тим безпечніше для організму. Пацієнту слід урізноманітнити свій раціон свіжими овочами та фруктами.
 4. Статевий терапією. Вдаватися до неї можна при дотриманні кількох умов. Про секс хворому забороняється навіть думати раніше, чим через 1,5 місяці після перенесеного інфаркту. Таке навантаження допустима, якщо вдалося відновити фізичне здоров’я організму і є дозволу лікаря після проведення тестів. Допускається позиція лежачи на боці і знизу (для хворого).

Позитивні емоції допомагають швидше відновитися і уникнути навантаження в результаті стресу. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code