vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Виникнення і лікування церебрального атеросклерозу судин головного мозку

Для церебрального атеросклерозу судин головного мозку лікування підбирається індивідуально, залежно від стадії захворювання.

Возникновение и лечение церебрального атеросклероза сосудов головного мозга

Атеросклероз являє собою запалення судин, що відбувається через порушення ліпідного обміну. Ця хвороба розвивається внаслідок неправильного способу життя і може призводити до тяжких наслідків.

Характеристика патології

При церебральному атеросклерозі поступово уражаються судини головного мозку. Вони починають звужуватися, з’являються холестеринові бляшки. Мозок починає відчувати недолік кисню, з’являються перші ознаки захворювання. Бляшки можуть бути різного діаметра. Місце, до якого вони кріпляться, поступово починає запалюватися. Коли бляшка розростається до великих розмірів, вона може тріснути, і кров’яні потоки розносять ці частинки по кровоносних судинах інших систем організму, викликаючи запалення. Буває, що посудину зовсім закривається, в цьому випадку може статися інсульт.

При шаленому ритмі сучасного життя більшість людей не помічає вірних ознак. Існує 3 стадії розвитку недуги:

 1. Початкова. Людині без медичної освіти, важко розпізнати хворобу на цій стадії. Холестеринові плями тільки починають проявлятися, в деяких місцях починають формуватися бляшки. Поступово судини звужуються, надходження кисню з кожним днем стає все менше. Але в даному випадку спрацьовують захисні сили організму (компенсатори). Вони здатні згладжувати негативний вплив атеросклерозу на судини. Хворий починає скаржитися на шум в голові, періодичні болі.
 2. Компенсаторна. Збільшується кількість холестеринових бляшок. Болі стають більш сильними і тривалими, погіршується пам’ять, постійно змінюється настрій, можливе виникнення депресії.
 3. Декомпенсаторная. Це вже важка форма, яку неможливо подолати. Організм вже не справляється з негативним впливом захворювання. Можлива деменція, слабоумство, провали в пам’яті. Якщо організм слабшає, то є великий ризик виникнення інсульту.

Весь запальний процес починається з печінки. Коли вона перестає справлятися з великою кількістю вступників жирів, в крові починає збільшуватись холестерин, кров стає більш густою.

Для атеросклерозу характерні такі симптоми:

 • гіперемія обличчя;
 • надмірна пітливість;
 • постійна слабкість або тремтіння в кінцівках;
 • емоційна нестабільність, плаксивість, низька стресостійкість;
 • дивна реакція на звукові чи світлові подразники;
 • поганий сон;
 • головні болі і мігрені.

Зазвичай церебральний атеросклероз виникає у людей похилого віку, але симптоми початкової стадії можуть проявлятися вже після 30 років. Хвороба частіше виникає у представниць прекрасної статі. Якщо на ранній стадії почати лікування, то хвороба можна зупинити.

Причини виникнення захворювання

Точні причини виникнення атеросклерозу досі не встановлені. Але лікарі всього світу схиляються до того, що головним провокатором недуги є неправильний спосіб життя, а саме:

 1. Постійне вживання спиртних напоїв.
 2. Куріння.
 3. Неправильне харчування. Присутність в їжі зайвих жирів провокує формування холестеринових бляшок, істотно збільшує кількість холестерину.
 4. Спадковість. Є категорія людей, у яких на генетичному рівні закладено підвищений ризик відкладення жирів в судинах головного мозку.
 5. Малоактивний спосіб життя.
 6. Стреси і часте нервове перенапруження.
 7. Діабет.
 8. Серцево-судинні захворювання.
 9. Ожиріння, що супроводжується дислипидемией.
 10. Гормональні порушення, наприклад, у жінок в постменопаузі.
 11. Підвищення артеріального тиску.
 12. Супутні захворювання, що викликають пошкодження стінок артерій.

У більшості пацієнтів є одразу кілька факторів з вищезгаданого списку.

Діагностика атеросклерозу

Лікуванням цього захворювання займається лікар-невролог. Лікарі відзначають, що за останні 5-7 років «вік» даної хвороби поступово знижується.

Якщо є хоча б найменша підозра на наявність церебрального атеросклерозу, потрібно негайно звертатися до лікарів. Буде призначено обстеження, відвідування ряду лікарів.

Обов’язково необхідно пройти ряд діагностичних процедур:

 1. Загальний аналіз крові (рівень холестерину, солей).
 2. УЗД судин. Спочатку проводиться УЗД шийних судин, ця процедура показує загальну структуру кровотоку. Залежно від їх стану призначається УЗД інших органів.
 3. Ангіографія. Даний метод діагностики почав використовуватися порівняно недавно. У кров пацієнта вводять спеціальний склад, який чітко проглядається на рентгенівському знімку. З його допомогою судинна сітка мозку добре проглядається і видно уражені ділянки. Після обробки за допомогою спеціальної комп’ютерної програми можна побачити мозок хворого в тривимірному зображенні.
 4. Томографія. Загальний стан судин визначається за допомогою магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії.

Тільки після проведення вищезазначених процедур лікар зможе побачити повну картину захворювання, визначити стадію її розвитку, призначити грамотне лікування.

В деяких випадках потрібна операція для видалення накопичених бляшок. Проводиться вона на позачерепних артеріях. На шиї доктор акуратно розкриває уражену ділянку, вирізає холестеринову бляшку. Після накладає шов. Всередині ранки на 24 години встановлюють дренаж. Також під час операцій використовують гофровану трубку.

Лікувальні заходи

Повністю від церебрального атеросклерозу можна позбутися, виявивши його на початковій стадії і попередивши подальший його розвиток. На більш пізніх термінах можна говорити тільки про уповільнення процесів прогресування захворювання. І це вже досить важливо, так як людина може повернутися до активного способу життя, кількість гострих нападів помітно зменшиться, з’явиться можливість їх контролювати. Кожен випадок індивідуальний, і курс лікування, відповідно, призначається в індивідуальному порядку (строки прийняття препаратів, кількість).

Лікування церебрального атеросклерозу здійснюється такими методами:

 1. Очищення судин: видалення бляшок, солі. Процес досить тривалий, першочергово потребує дотримання строго встановленої дієти.
 2. Зниження рівня холестерину. Виписуються спеціальні, досить сильні препарати, що сприяють очищенню крові. Саме холестерин є головним «винуватцем» виникнення атеросклерозу.
 3. Препарати, які стимулюють мозкову діяльність людини.
 4. Судинорозширювальні препарати. Обов’язкова складова кожного лікування. Вони знімають спазми судин, розширюють їх, звільняючи шлях для проникнення кисню.
 5. Протизапальні препарати. При недоліку харчування судини починають запалюватися.
 6. Препарати, що сприяють мінімального рівня всмоктування холестерину в шлунку, що розріджують кров.
 7. Стандартні терапевтичні препарати (від головного болю, снодійне, антидепресанти).

Профілактичні заходи

Навіть якщо у людини було лише підозра на виникнення атеросклерозу або успішно пролеченная початкова стадія, то обов’язково рекомендується поміняти свій спосіб життя і постійно контролювати рівень холестерину. Ризик залишиться назавжди. Існує ряд загальних рекомендацій:

 1. Правильне, здорове харчування з мінімальною кількістю жирних продуктів.
 2. Повна відмова від шкідливих звичок, таких як куріння, вживання спиртних напоїв.
 3. Активний спосіб життя. При даному захворюванні не всім дозволено повною мірою займатися всіма видами спорту, але мінімальний рівень фізичного навантаження необхідний.
 4. Уникання стресових ситуацій. Якщо це не вдається, то можна приймати заспокійливі препарати і настої.

Тільки уважне відношення до свого здоров’я і правильний спосіб життя допоможуть уберегтися від багатьох сучасних хвороб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code