vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Види і причини екстрасистолії

Аритмія в сучасному світі стає все більш поширеною, і тому є різні причини; екстрасистолія один з найбільш часто зустрічаються видів. Екстрасистолія може проявитися не тільки у хворих людей, але й у практично здорових.

Виды и причины экстрасистолии

Екстрасистолія являє собою передчасні скорочення серцевого м’яза і порушення ритму серця, які проявляються внаслідок появи імпульсу не в синусовом сайті. У нормальному стані у людини має бути близько 200 надшлуночкових і стільки ж поджелудочковых скорочень, хоча бувають і відхилення від цієї норми і у здорових людей. Просто самі по собі екстрасистоли не несуть ніякої небезпеки, але у разі якщо у людини в наявності ураження серця, існування екстрасистол може призвести до неприємних наслідків.

Види і причини виникнення аритмії

Зазвичай екстрасистолію поділяють на два основних види: функціональну і органічну.

Функціональна екстрасистолія зазвичай проявляється у людей в досить молодому віці, основні причини аритмії даного типу є наступні:

 • часто виникають надмірно стресові ситуації;
 • зловживання кофеїном, а також регулярне вживання алкоголю;
 • часто допускається перевтома, занепад сил, невосполняемие втрати енергії організму;
 • регулярне надмірне паління;
 • жіночі критичні дні;
 • підхоплені інфекції, що викликають дуже високу температуру;
 • наявність вегетосудинної дистонії.

Функціональні екстрасистоли часто виникають, коли людина перебуває в стані повного спокою, і в разі випробуваного стресу або ж будь-яких фізичних навантажень часто пропадають.

Органічна екстрасистолія в основному помічена у людей віком від 50 років, у яких є всі ознаки хвороб серця або яких-небудь розладів ендокринної системи. Основні причини виникнення органічної екстрасистолії наступні:

 • наявність ішемічної хвороби серця;
 • запущена серцева недостатність;
 • інфекційні серцеві захворювання;
 • деякі з набутих або вроджених вад серця;
 • хвороби щитовидної залози.

Органічна екстрасистолія зазвичай виникає після фізичних навантажень різного ступеня тяжкості і в стані повного спокою може або зовсім проходити, або зменшуватися. У більшості випадків вони невідчутні.

Крім того, в залежності від місця появи, екстрасистолія буває:

 • шлуночкова;
 • передсердно-шлуночкова;
 • передсердна;
 • синусний.

Симптоми, діагностика, лікування

В основному наявність екстрасистолії пацієнтом абсолютно не відчувається, особливо якщо у неї рідкісні прояви і вона функціональна. У разі ж органічної екстрасистолії виникає неприємне відчуття, схоже на поштовх в серці, що відбувається з-за інтенсивного скорочення шлуночків. Трапляються також порушення у серцевому ритмі, раптовий жар, відчуття безпричинної тривоги. При регулярному виникнення екстрасистол, може з’явитися запаморочення, аж до непритомності, напади стенокардії.

Діагностика екстрасистолії починається зі скарг на вищевказані симптоми, але підсумковий діагноз ставиться після низки необхідних досліджень, що включають ехо-кардіограму, прослуховування серця. На додаток можуть призначити УЗД серця, особливий тест з навантаженням. Для того щоб трохи полегшити діагностику, варто проаналізувати власний стан, запам’ятати закономірність появи перебоїв у роботі серця, наскільки часта екстрасистолія, передбачувану причину, крім того, буде непогано вести щоденник тиску і пульсу (вказувати ранкові та вечірні виміри).

Лікуванням екстрасистолії займаються терапевти і кардіологи, в рідкісних випадках і кардіохірурги. Лікування даного захворювання залежить від його виду та причин. Приміром, одиничну функціональну екстрасистолію лікувати не потрібно. І оскільки при екстрасистолії причини виникнення захворювання, то лікування буде направлено на усунення першопричини.

Крім того, не зайвим буде і профілактика даного виду аритмії. Для цього треба намагатися уникати значних стресів, оскільки стан вашого емоційного фону безпосередньо відбивається на серці, у тому числі необхідно приймати корисні вітаміни, адже контроль за кількістю калію в крові допоможе контролювати і стан серця. Дотримання правильної дієти теж може виявитися гарним підмогою, щоденна їжа повинна бути багата солями магнію, і кількість жирних продуктів, різноманітних спецій і алкоголю потрібно строго обмежити. Від куріння теж слід відмовитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code