vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни при плануванні вагітності

Вітаміни при плануванні вагітності є необхідними для кожної жінки, яка приймає рішення стати мамою.

Витамины при планировании беременности

Якщо лікар на прийомі пропонує жінці приймати спеціальні вітаміни, не варто дивуватися і тим більше відмовлятися виконувати цю рекомендацію. Вже давно доведено, що перед вагітністю кожна жінка повинна готувати себе і свій організм. Саме тому дуже важливо вживати вітаміни, які дозволять стабілізувати стан організму, поліпшити роботу внутрішніх органів і підвищити імунну систему. Вітаміни для майбутніх мам – це полівітаміни.

Саме в цей період часу організм має можливість накопичити всі необхідні для нього вітаміни і мікроелементи. Варто знати про те, що вживання всіх необхідних мікро – і макроелементів чинить сприятливий вплив на жінку в післяпологовий період і в момент, коли вона годує новонародженого малюка. Якщо жінка заздалегідь починає підготовку до настільки важливої події в житті, їй можна не турбуватися про те, як будуть протікати 9 місяців.

Вітамінний баланс

Вітаміни для жінок необхідні. Адже вони не тільки сприяють зміцненню імунітету та поліпшенню самопочуття, але і підтримують нормальний розвиток плода на протязі всього строку.

Вітаміни при підготовці до вагітності дозволять уникнути важких ускладнень після пологів, оскільки протягом 9 місяців малюк буде харчуватися всіма корисними речовинами, які є в материнському організмі. В результаті жінка втрачає велику кількість білків, жирів і м’яких тканин.

Якщо виявиться, що вітамінний комплекс недостатньо повний, то у майбутньої мами можуть відбутися зміни у білково-вуглеводному обміні, які згодом призведуть до зниження всіх функцій, які повинен самостійно виконувати організм. Також недолік корисних мікроелементів може спровокувати появу серйозних захворювань.

Чим загрожує низький вітамінний баланс у вагітних?

 1. Гестаційний цукровий діабет. У період вагітності може підвищуватися рівень цукру в крові, що негативно відбивається на стані здоров’я плода.
 2. Знижений рівень гемоглобіну (анемія).
 3. Внутрішні кровотечі.
 4. Після пологів можуть довго не гоїтися рани, в результаті чого починаються сильні запальні процеси і гнійні сепсисы.
 5. Викидні.
 6. Пологи, які можуть розпочатися раніше терміну.

Негативні наслідки для дитини:

 1. Недобір маси тіла. Іноді вага може досягати і 2 кілограмів.
 2. Збільшується ризик того, що дитина може народитися мертвим.
 3. В результаті нестачі вітамінів дитина може відставати в розвитку.
 4. Різні захворювання, які можуть проявитися після народження малюка.
 5. Низький вітамінний баланс провокує часті інфекційні захворювання у дитини в перший рік його життя.

Вітаміни для планування вагітності

Які вітаміни для підготовки до вагітності необхідно пропити, завжди порадить лікар. Вживати вітамінні комплекси, звичайно, корисно, але перед тим, як почати їх прийом, необхідно упевнитися в тому, що вони підходять жінці і не протипоказані, якщо у неї є якісь хронічні захворювання. Варто завжди проходити курс лікування, строго дотримуючи всі рекомендації фахівців і інструкції.

Дуже часто лікар може порекомендувати пити цілі комплекси вітамінів. Вони не тільки допоможуть заздалегідь підготуватися до вагітності, але і будуть підтримувати здоров’я в період виношування дитини і після пологів. Крім того, важливим є те, яким чином харчується жінка і якого режиму вона дотримується.

Дуже важливо не втрачати час, адже під час підготовки воно пролетить дуже швидко. Тому варто потурбуватися про всіх питаннях завчасно.

Нижче перераховані вітамінні комплекси, які корисно приймати жінці у підготовчий період перед вагітністю. Необхідно проконсультуватися з фахівцем з приводу того, чи підходять вам дані препарати і не викличуть вони алергічних реакцій.

Кислота фолієва (В9)

Її корисно вживати не тільки при плануванні поповнення сім’ї, але й жінкам на перших місяцях вагітності. Фолієва кислота запобігає розвитку всіляких відхилень, а саме – нервової трубки, від якої починає розвиток спинний мозок. Прийом вітаміну В9 при підготовці дозволяє правильно формуватися плаценті та покращує розвиток плоду. Якщо його недостатньо, підвищується ризик викидня на ранніх термінах вагітності.

Необхідна кількість даних вітамінів можна знайти в наступних продуктах харчування: петрушка, кріп, овочі темно-зеленого кольору, горошок, капуста, квасоля, спаржа, брокколі, горіхи, цитрусові, морква, персик, кавун, зародок пшениці, і рисова каша вівсяна, гречана крупа і кефір. Багато фолієвої кислоти міститься в яловичій печінці, печінці тріски, сирі, сирі і яйцях. Добова доза для жінки не повинна перевищувати 400 мікрограмів. Щоб ефект був 100%, знадобиться вживання додаткових препаратів.

Вітамін А і вітамін

Застосування цих препаратів на етапі підготовки дуже важливо. Вони корисні не тільки тим, хто планує завести дитину, але й жінкам, які вже знаходяться в цікавому положенні. Цей вітамін можна вживати як у чистому вигляді, так і разом в комплексі з іншими препаратами. Фахівці не рекомендують приймати вітамін А без завчасного затвердження лікаря. Адже якщо в організмі буде надлишок ретинолу, це загрожує патологіями ще не народженій дитині. Ретинол міститься в моркві, гарбузі, перці, капусті, петрушці, щавлі, смородині і обліписі.

Сприятливу дію на організм жінки надають вітаміни В1 і В2

Якщо їх недостатньо, це може негативно відбитися на формуванні нервової системи плода. Хоча б в невеликих кількостях, але пити цей вітамін необхідно кожній людині.

Якщо цієї речовини буде мало, сильно збільшується ризик того, що вагітність може перерватися на ранніх етапах. Включення цього компонента в свій раціон дозволяє зміцнювати мускулатуру матки, а також підтримувати на належному рівні імунну систему. Дізнатися про те, в яких кількостях пити вітамін С, можна на консультації з лікарем-гінекологом.

Додаткові вітаміни

Вміст заліза в жіночому організмі також дуже важливо для поповнення потомства. При його нестачі може розвинутися анемія. В результаті жінка буде погано себе почувати і відчувати постійну слабкість і швидку стомлюваність.

Недолік заліза може негативно відбитися на здоров’я майбутнього малюка. Тому більшість акушерів радять відновити його рівень до початку вагітності. Застосування народних методів в даній ситуації недоречно. Краще застосовувати спеціальні вітамінні комплекси, які будуть надавати більш сильний ефект.

Нестача йоду призводить до численних відхилень у новонароджених дітей. Малу кількість йоду в організмі жінки може привести до того, що у дитини можуть проявитися відхилення в розвитку ще в той момент, коли він знаходиться в утробі матері. Нестача даного компонента зробить негативний вплив і на саму матір. Щоб уникнути непередбачених ситуацій, необхідно заздалегідь заповнювати йодний баланс.

Якщо ви прийняли рішення завести сім’ю і стати щасливою мамою, необхідно розуміти, що до такої події потрібно бути підготовленою. Здорове харчування і вживання всіх необхідних вітамінних елементів для організму дозволять швидко зачати дитину і провести всі 9 місяців спокійно і без ускладнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code