vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни групи В для дітей

Вітаміни групи В для дітей відіграють дуже важливу роль. Дана група вітамінів вважається найбільшою, і саме від неї залежить, наскільки якісно будуть проходити багато процесів у дитячому організмі. Дуже важливо, щоб дітям вистачало вітамінів групи В, в іншому випадку це може обернутися розвитком багатьох неприємних захворювань.

Витамины группы В для детей

Вітамін B1 для дітей

Тіамін, або вітамін В1, був відкритий першим. Тіамін легко розчиняється у воді і тому його запаси потрібно поповнювати щодня. Цікавим є те, що організм може отримувати його з продуктів або ж синтезувати самостійно за допомогою спеціальної мікрофлори, яка знаходиться в кишечнику людини. Тіамін втрачає свої властивості при довгій тепловій обробці або ж після контакту з металами.

Роль тіаміну в дитячому організмі дуже велика:

 1. Тіамін бере участь практично у всіх процесах, причому на клітинному рівні. З його допомогою засвоюються корисні речовини і виробляється енергія.
 2. Завдяки достатньої його кількості в організмі може повноцінно працювати нервова система людини і головний мозок. У деяких дітей з-за нестачі тіаміну погіршується пам’ять, вони стають менш уважними.
 3. З допомогою тіаміну відбувається копіювання генетичного матеріалу.

Тіамін в достатній кількості знаходиться в капусті, картоплі, крупах, абрикосах, буряку, моркви, квасолі і так далі. Дуже велика кількість цього незамінного тіаміну міститься в бобових та в паростках зерна. Дуже мало тіаміну в молоці та яйцях.

Діти можуть не отримувати достатньо тіаміну з-за того, що їх раціон протягом тривалого часу однаковий або ж вони їдять занадто багато солодкого. У зв’язку з недостатньою кількістю тіаміну можуть виникнути наступні проблеми:

 • проблеми з нервовою системою;
 • проблеми з серцем і часті болі;
 • нудота і втрата апетиту – розлади ШКТ;
 • білки перестають повністю розщеплюватися;
 • не засвоюються повністю амінокислоти.

Будь дитячі вітаміни в обов’язковому порядку містять вітамін В1, так як він грає дуже велику роль в організмі людини, а особливо в організмі дітей.

Вітамін В2 для дітей

Рибофлавін – це вітамін, який розчиняється у воді. Його запаси в організмі поповнюються завдяки харчуванню, а також завдяки синтезу в товстій кишці. В результаті теплової обробки втрачається незначна кількість рибофлавіну, але він практично повністю зникає під час розморожування або ж з-за негативного впливу ультрафіолетових променів.

Велика кількість рибофлавіну знаходиться в зеленому горошку, капусти, шипшині, різноманітних листових овочах, нирках, печінці, рибі і яйцях. Варто відзначити, що краще засвоюється рибофлавін, який знаходиться в продуктах тваринного походження.

Рибофлавін не менш корисний для дитячого організму, чим інші вітаміни:

 • впливає на нервову систему: допомагає утворюватися новим клітинам;
 • бере активну участь в утворенні еритроцитів;
 • контролює працездатність надниркових залоз;
 • допомагає захистити очі від впливу ультрафіолету;
 • допомагає оновитися клітинам шкіри.

Дитячі вітаміни включають в свій склад досить багато рибофлавіну. Кишечник дитини не може всмоктувати більше цього вітаміну, чим потрібно організму.

Вітамін В3 для дітей

Нікотинова кислота виглядає як білий порошок, який легко розчиняється у воді. Порівняно з іншими вітамінами групи В, нікотинова кислота найбільш стійка до різних факторів, які без проблем нейтралізують інші вітаміни. Потрапляє в організм дитини разом з продуктами або ж утворюється в результаті розпаду амінокислоти, яка називається триптофан.

Нікотинова кислота виконує такі функції в організмі людини:

 • грає величезну роль у синтезі ферментів і допомагає засвоюватися інших мікроелементів;
 • впливає на виділення достатньої кількості гормонів, необхідних для нормального життя і росту дитини;
 • сприяє росту клітин в дитячому організмі, допомагає протистояти вірусам та інфекціям;
 • впливає на нормальну роботу ЦНС;
 • контролює роботу серця, нормалізує артеріальний тиск;
 • допомагає утворюватися еритроцитів.

У великій кількості нікотинова кислота знаходиться в продуктах тваринного походження, особливо в печінці та яйцях. Набагато менше нікотинової кислоти в капусті, петрушці і морквині, бобових.

У більшості випадків нестача нікотинової кислоти виникає разом з іншими вітамінами групи. Досить небезпечним є занадто велика кількість нікотинової кислоти в організмі, особливо для печінки і шкіри дітей.

Вітамін В6 для дітей

Піридоксин, точно так само як і інші вітаміни, відіграє дуже важливу роль у повноцінному розвитку дитячого організму. Без нього не будуть нормально проходити обмінні процеси. Крім того, за допомогою піридоксину набагато краще засвоюються жирні кислоти і білки. Незамінним піридоксин є для серця і судин. Він також контролює тиск крові.

Піридоксин дуже ефективно підвищує імунітет і допомагає утворюватися антитілам, нормалізує роботу центральної нервової системи і головного мозку. Цей вітамін робить шкіру, нігті і волосся красивими і здоровими. Він впливає і на повноцінну освіту генетичного матеріалу в клітинах. Завдяки піридоксину засвоюється інший вітамін – В12.

Недолік піридоксину як для дітей, так і для дорослих людей вважається досить небезпечним явищем і може стати причиною численних проблем зі здоров’ям. Деякі з них можуть закінчитися навіть летальним результатом, особливо це стосується тих вікових категорій, які знаходяться в зоні ризику.

Вітамін В9 для дітей

Фолієва кислота незамінна для людського організму дуже важливо, щоб її було достатня кількість. Так, фолієва кислота:

 1. Впливає на поділ клітин і дуже потрібна для правильного утворення РНК і ДНК. З її допомогою можуть зростати всі клітини в організмі.
 2. Бере участь в обмінних процесах;
 3. Сприяє утворення лейкоцитів і еритроцитів.
 4. Бере участь у розвитку нервової системи і спинного мозку дітей.

Через нестачу фолієвої кислоти можуть почати розвиватися захворювання крові, а також проблеми з шлунково-кишковим трактом. Якщо фолієвої кислоти буде занадто багато, то це теж негативно позначиться на організмі дитини і може стати причиною розвитку такого складного і небезпечного захворювання, як епілепсія.

Вітамін В12 для дітей

Ціанокобаламін дуже важливий для нормального функціонування печінки. В дитячому організмі його кількість незначна, але з часом воно починає зростати.

Функції ціанокобаламіну:

 1. Бере активну участь в обмінних процесах, він дуже важливий для тих клітин, поділ яких відбувається занадто швидко.
 2. Впливає на ЦНС.
 3. Допомагає утворюватися клітин крові і підвищує імунітет.
 4. Завдяки цианокобаламину утворюється ДНК.
 5. Величезну роль цей вітамін відіграє в роботі печінки, від його кількості залежить здоров’я цього органу.

P-Амінобензойна кислота (PABA)

Дана кислота відноситься до групи вітамінів Ст. Це атом молекули фолієвої кислоти. Організм дитини виробляє даний елемент самостійно з допомогою кишечника. Завдяки достатній кількості РАВА в нормальному стані перебувають волосся і шкіра.

Вітаміни групи В як для дітей, так і для дорослих грають надзвичайно важливу роль у нормальному функціонуванні організму, всіх органів і кожної клітинки. Адже якщо не буде вистачати хоча б одного з них, то можуть почати розвиватися різного роду захворювання. Саме вони потягнуть за собою інші, більш складні проблеми, які будуть вкрай негативно позначатися на стані людини.

Група В – це одна з найбільших груп вітамінів, вони становлять основу всіх мікроелементів, які отримує організм дитини. Завдяки групі у дітей є можливість підвищувати імунітет і самостійно захищати свій організм від різного роду інфекцій, вірусів та іншого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code