vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для підвищення імунітету дорослим

Багато людей замислюються про те, які потрібно вживати вітаміни для підвищення імунітету дорослим. Темпи сучасного життя не завжди вдається збалансовано харчуватися, щоб забезпечувати свій організм всіма необхідними мікро – і макроелементами. Відсутність в раціоні одного з вітамінів може привести до неприємних наслідків: нездужання, запаморочення, захворювань будь-яких органів. Наслідки авітамінозу позначаються на імунітеті, настрої і працездатності.

Витамины для повышения иммунитета взрослым

Щоб забезпечити організм всіма необхідними вітамінами і мінералами, потрібно приймати комплекс біологічно активних добавок до їжі, що дозволяє не замислюватися про стан свого здоров’я.

Вітаміни, необхідні для нормального функціонування організму

Що ж являють собою різні групи вітамінів і в яких продуктах вони містяться?

Вітамін А – підтримує зір, бере участь у створенні імунітету, покращує пам’ять. Він необхідний для людей, що займаються розумовою працею. Кращі джерела вітаміну А – це морква, куряча печінка, зелень (петрушка). В день людині необхідно вживати 1 мг.

Вітамін В1 – водорозчинний вітамін тіамін. Його джерела – це печінка, м’ясо свинини, зелений горошок, насіння, різні горіхи. Вітамін В1 є будівельним матеріалом центральної нервової системи людини, підвищує стійкість організму до інфекцій, знижує ризик збоїв в роботі серцево-судинної системи. В день потрібно вживати не менше 1,5 мг.

Вітамін В2 – водорозчинний вітамін рибофлавін. Лідерами за змістом є свинячий лівер (нирки), яйця, сир. Покращує обмін речовин, бере активну участь у рості волосся і нігтів. У день необхідно вживати 2 мг.

Вітамін В3 – нікотинова кислота. Нестача цього вітаміну може призвести до порушення роботи травної системи, обміну речовин, збоїв у роботі нервової системи. Кращі джерела – це пшоно, горіхи, насіння і будь-яка печінку. В день потрібно вживати 20 мг.

Вітамін В5 – пантотенова кислота. Зміцнює імунну систему, нормалізує всмоктувальної здатність кишкового тракту, бере участь у діяльності ЦНС. У великих кількостях міститься в печінці, яєчному жовтку, курячих сердечках, грибах і горосі. У день необхідно вживати від 5 мг.

Вітамін В9 – фолієва кислота. Допомагає засвоюватися заліза в організмі, зміцнює імунітет, необхідний при важкій роботі. Хороші джерела – жито, квасоля, печінка, горіхи. В день потрібно вживати не менше 0,5 мг.

Вітамін В12 – ціанокобаламін. Нормалізує роботу центральної нервової системи, підтримує імунітет, бере участь у жировому обміні, знижує кількість холестерину. Для отримання вітаміну необхідно їсти пташине м’ясо, будь-яку рибу, печінку і серце. У день треба не менше 3 мкг.

Вітамін С – аскорбінова кислота. Підвищує опірність організму інфекціям, бере участь у внутрішньоклітинному кисневому обміні, нормалізує засвоєння вітамінів. Кращі джерела – цитрусові, смородина, перець. В день потрібно 100 мг.

Вітаміни, що гальмують процес старіння шкіри

Вітамін В6 – піридоксин. Бере участь у біосинтезі гормонів, нуклеїнових кислот, які уповільнюють старіння і зміцнюють імунну систему. Вони беруть участь у кровотворенні. У добу потрібно вживати не менше 2 мг. Міститься в морській рибі, печінці і горіхах.

Вітамін Е – токоферол. Бере участь в регенерації тканин, запобігає утворенню ракових пухлин і уповільнює процес старіння. Міститься в соняшниковій олії і насінні, в тому числі в горішках. Добова норма – 15 мг.

Вітамін Н – біотин. Перешкоджає дерматитів, покращує стан волосся, допомагає в утворенні ферментів. Його джерелом є м’ясо курчати, печінка, яйця, солодка кукурудза, горох. Злаки – кращі джерела цього вітаміну. Добова норма 50 мкг.

Вітамін Д – кальциферол. Допомагає засвоєнню кальцію. Разом з вітамінами А і Е перешкоджає простудних недуг. Міститься в жирній рибі, ікрі, жовтку яйця. У день необхідно 10 мкг.

Вітамін До – філохінон. Зміцнює кісткову тканину, допомагає засвоїтися кальцієм, покращує згортання крові. Його містить зелень, капуста, томати, огірки. Денна доза – 120 мкг.

Мінерали, необхідні для організму

Дорослому організму необхідні не тільки вітаміни для підвищення імунітету, але й мінерали. Існує 30 основних мінералів, життєво важливих для організму.

Кальцій. Його роль в організмі складно перебільшити. Він бере участь у формуванні кісток, зубів і нігтів і сприяє захисту від мікробів. Його рекомендують при поганий згортання крові. Молоко, продукти на його основі і мак є лідерами за змістом кальцію. Добова норма – 1 р.

Магній – протирадіаційних мінерал, необхідний для серця і інших органів, покращує настрій. Міститься в борошняних продуктах, абрикосах, горішках і кукурудзі. В день потрібно 0,4 р.

Натрій – нормалізує кисневий внутрішньоклітинний обмін, необхідний людям, зайнятим силовий роботою, і спортсменам, знижує ризик появи мігрені. Міститься в морській солі, ковбасних виробах і будь рибі. У день необхідно вживати 1,3 р.

Калій – дуже важливий для серцево-судинної системи. Цей мінерал нормалізує водно-сольовий баланс організму. Міститься в достатку в молоці, абрикосах, бобах, сухофруктах і горішках. Денна доза – 2,5 р.

Фосфор – важлива складова кісток, також перешкоджає ожирінню і допомагає організму накопичити сили після важкого дня. Міститься в насінні, горіхах, зерно та ікрі. У добу потрібно від 0,8 р.

Хлор бере участь в очищенні організму від шлаків і токсинів через потові залози і шкірні пори. В цілому зміцнює імунну систему. Борошняні, молочні продукти і риба – головні джерела хлору. Добова норма – 2,3 р.

Сірка – складова нігтів, волосся та шкіри. Вбиває хвороботворні бактерії. Міститься в сирі і сирі, в рибі та м’ясі. У добу необхідно приймати від 1 р.

Залізо бере участь у кровотворенні, зокрема у синтезі гемоглобіну в крові. Яловичина, лівер, різні каші вважаються відмінними джерелами заліза. У день потрібно не менше 18 мг цього мінералу.

Цинк – знижує ризик запалення слизових оболонок в організмі, покращує стан волосся, нігтів і шкіри. Міститься в м’ясних, сирних продуктах, насінні і горішках. Добова доза – 12 мг.

Йод – допомагає у синтезі важливих гормонів, вбиває хвороботворні бактерії і віруси, бере участь у кровотворенні, в цілому зміцнює імунну систему. Будь-які морепродукти дуже багаті йодом. Їм багатий яєчний жовток і яблучні насіння. Норма на добу – 150 мкг.

Мідь – підвищує опірність організму бактеріям і вірусам. Вона є будівельним матеріалом для судин і капілярів. Джерелом є злакові культури, насіння, горішки і печінку. Добова норма – 1 мг.

Марганець. Імунна система і обмін речовин не можуть нормально функціонувати при нестачі марганцю. Зустрічається в достатку в злаках, горіхах і шипшині. Денна доза – 2 мг.

Селен – нормалізує кровообіг, а також зміцнює серце і судини і знижує ризик розвитку ракових захворювань. Основні його джерела – риба, морська капуста, печінка, насіння і горіхи. Добова норма 55 мкг.

Хром – головний стимулятор регенерації тканин. Він перетворює їжу в енергію. Переважно зустрічається у рибі. В день потрібно 50 мкг.

Фтор – важлива складова зубів і кісток, стимулятор обміну речовин. Лідер по його утриманню – риба. Добова норма 4 мг.

Молібден – контролює природну мікрофлору кишкового тракту, нормалізує внутрішньоклітинний кисневий обмін. Міститься в борошняних продуктах, бобах, печінки і кукурудзі. В день потрібно від 70 мкг.

Бор – зміцнює кістки і суглоби, дуже корисний у реабілітаційний період після переломів та інших травм кісток. Синтезує вітамін Д, який теж корисний для кісток. Відмінними джерелами вважаються яблука, житні продукти, злаки, кукурудза та буряки. У день необхідно 2 мг.

Це далеко не всі мінерали і вітаміни для імунітету дорослих, які потрібні організму для підтримки здоров’я. Під час годування груддю, вагітності, а також в умовах проживання в місцях з поганою екологією кількість необхідних вітамінів може істотно збільшитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code