vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для нервової системи

Всі органи людського організму піддаються постійним навантаженням. Тому вітаміни для нервової системи є обов’язковою складовою для правильного функціонування регулятивної області. Головний і спинний мозок, нервові тканини, закінчення, ганглії контролюють всі процеси, що відбуваються в організмі. Навіть саме незначне порушення в роботі може призвести до збою і викликати різні захворювання органів та систем. Причинами порушень виступають постійні стреси, підвищені розумові навантаження, дефіцит поживних речовин. Стан депресії, порушення сну, пам’яті, головні болі, приступи паніки та страху є першими ознаками необхідності в правильній вітамінній підтримці.

Витамины для нервной системы

Негативні впливи

Умовно можна виділити кілька основних факторів, що впливають на здоров’я нервової системи:

 1. Недостатня кількість амінокислот.
 2. Порушення надходження кисню.
 3. Психічні, емоційні навантаження, хронічні стреси.
 4. Постійний шум.
 5. Простудні та вірусні захворювання.

Постійна нестача амінокислот може викликати недостатнє утворення і, як наслідок, порушення процесів збудження і гальмування. Мітохондрії при постійному надходженні кисню виробляють енергію, що дозволяє налагоджено передавати всі нервові імпульси.

Будь-які порушення відчутно впливають на роботу нервових клітин. Серед найбільш неприємних проявів розладів нервової системи через нестачу вітамінів і мікроелементів можна виділити: різкі зміни настрою, швидку стомлюваність, часті і тривалі депресивні стани, дратівливість, дистонію, безсоння.

Стресові впливи та психологічні перевантаження викликають напругу, яка може чинити негативний вплив на нервову систему і згодом на весь організм в цілому. Спостерігається зниження імунітету, на тлі чого можуть розвитися нові захворювання або загостритися хронічні. Велика ймовірність виникнення проблем з травленням, збоїв в роботі гормональної та серцево-судинної систем.

Методика позитивного впливу

Кращим способом відновлення нервової системи стане баланс харчування і регулярний прийом якісних полівітамінних комплексів. Спеціальні біоактивні речовини багаторазово підвищують ефективність роботи ЦНС, відновлюючи психічний і емоційний стан. Правильне поєднання поживних компонентів забезпечить максимальне засвоєння корисних речовин. Позитивний вплив на нервову систему може надати тільки комплексний підхід до вирішення проблеми, який повинен включати:

 • щоденні прогулянки і провітрювання приміщення, які наситять організм достатнім рівнем кисню;
 • дотримання режиму сну і активності (тривалість сну не менше 8 годин);
 • фізичні вправи (виконання нескладних комплексів);
 • зміну діяльності (чергування розумової та фізичної активності);
 • вітаміни.

Зміцнити нервову систему і посилити захисну реакцію організму на стреси можна, застосовуючи повний комплекс вітамінів, які підібрані в певних пропорціях для посилення засвоєння. У разі постійного згоряння вітамінів і амінокислот під впливом стресів буде потрібно постійно приймати вітаміни.

Основними вітамінами, необхідними для правильного функціонування нервової системи, є:

 • вітамін А;
 • вітамін В;
 • вітамін С.

Вітамін А: основні відомості

Вітаміни-ретинол, каротин незамінні в боротьбі зі старінням нервових клітин і відрізняються позитивним впливом на весь організм. Раціон з достатньою кількістю каротину відчутно збільшує тривалість життя. Недостатнє споживання згубно позначається на нервовій системі, сповільнюючи нервові реакції і знижуючи увагу.

Головними джерелами вітаміну А є рибна печінка, вершкова і обліпихова олія, жовтки. Серед овочів і фруктів можна виділити моркву, стиглий гарбуз і абрикоси. Щоб уникнути втрати корисних властивостей, що містяться в продуктах, рекомендують мінімальну термообробку.

Ретинол в надлишку може чинити негативний вплив на стан нервової системи, викликаючи головний біль, мігрені і посилюючи збудливість.

Усунути неприємні симптоми на початковому етапі досить просто: слід відмовитися від прийому препаратів з кератином і знизити споживання продуктів з його змістом.

Дитячий гіпервітаміноз в гострій формі призводить до різних патологій розвитку, тому потрібно уважно стежити за прийомом препаратів, не допускаючи передозування.

Вітамін В: основні відомості

Вітамін В оптимально підходить для зміцнення і поновлення дії нервової системи, схильної до щоденних стресових навантажень. Підвищує ефективність застосування тільки правильне поєднання всіх елементів даної групи. Спеціально розроблені комплекси містять всі необхідні складові для максимальної користі і результативності.

Тіамін відрізняється активними антидепресивними властивостями, що заспокійливо діє на нервову систему, відновлюючи мозкову діяльність. Міститься В1 в молоці, бобових, гречаній і рисовій крупах. Рибофлавін бере безпосередню участь у синтезі нервових клітин. Недостатнє споживання В2 може проявлятись у вигляді швидкого стомлення, загальної слабкості. Збалансований раціон повинен обов’язково містити горіхи, печінку, коров’яче молоко і м’ясо. Ніацин має величезне значення для біосинтезу гормонів, елементів білків і жирів, покращує кровообіг головного мозку та офіційно є лікарським препаратом.

Нікотинова кислота здатна впливати на перебіг шизофренії, надаючи позитивний ефект на різні процеси мозкової діяльності. Високим вмістом ніацину відрізняються бобові, горіхи, гриби, печінка, куряче м’ясо.

Також достатній вміст В3, РР та нікотинової кислоти у крупах вівса, пшениці і ячменю. Недолік вітаміну викликає депресивні і пригнічені стани, підсилює нервовість. Рекомендується щоденний прийом для загального зміцнюючого впливу на організм.

Піридоксин бере участь у процесах вироблення серотоніну, гемоглобіну і нуклеїнових кислот, для кращого засвоєння рекомендується компонувати з вітаміном С. Наявність в раціоні морської риби, обліпихи, горіхів, печінки і часнику позитивно впливає на якість сну, гарний настрій, підтримує активність протягом всього дня. В6 міститься в різних вітамінних комплексах, які відрізняються кількістю його змісту і підбираються у відповідності з індивідуальними призначеннями.

Фолієва кислота при гострій нестачі може викликати серйозні розлади і порушення нервової системи. В9 міститься в грибах, печінці тварин і дріжджах, в овочах, а саме в цвітній капусті, моркві. Левокарнітин позитивно впливає на зміцнення і відновлювальні процеси нервових клітин, підвищує імунітет і стійкість організму до стресів. В11 міститься в пророщених зернах злакових, дріжджах, рибі та м’ясі, молоці.

Вітамін В12 чинить захисний вплив на нервові тканини і волокна, попереджаючи непритомні і депресивні стани, розвиток склерозу. Вітаміни від нервів обов’язково містять кобаламін в комплексі з іншими складовими.

Вітамін С: основні відомості

Аскорбінова кислота підвищує рівень опірності нервової системи організму до всіляких подразників і стресів. Присутність вітаміну С в комплексних препаратах значно посилює інші складові, а також їх вплив на організм.

Застосовуючи вітамінні комплекси для лікування або профілактики захворювань нервової системи, слід пам’ятати про правильне дозування препаратів для здоров’я і гарного самопочуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code