vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для мозку і пам’яті

Як відомо, для нормальної працездатності людини потрібні вітаміни для мозку і пам’яті, завдяки яким поліпшуються інтелектуальні здібності, запам’ятовування різної інформації, логічне мислення. Але іноді буває так, що людина починає скаржитися на те, що він стає неуважним, а пам’ять погіршується. Як правило, таке неприємне явище спостерігається у людей у віці від 40 до 45 років, а іноді і у старших людей. Важливо підкреслити те, що така проблема не є генетичною схильністю або віковим зміною. Погана пам’ять, на превеликий жаль, є захворюванням, яке може трапитися буквально з будь-якою людиною.

Витамины для памяти и мозга

Головним чином, першопричиною недостатньою мозкової активності і поганої пам’яті може бути хронічний недуга. Дефіцит вітамінів і корисних елементів в організмі теж може призвести до погіршення мозкової діяльності.

Нижче будуть розглянуті причини поганої пам’яті, недостатньої роботи головного мозку, а також вітаміни і препарати, що поліпшують увагу людини і підвищують інтелектуальні здібності.

Причини погіршення пам’яті

Причини погіршеного стану пам’яті можуть і не критися в травмі, наближення старості та інших факторах. Порушення роботи мозку можуть стати причиною поступового зниження здатності відкладати якусь інформацію в голові. Як правило, такі чинники можуть спровокувати таке порушення:

  1. Переживання, стресовий стан, тривожність. Людський мозок концентрує увагу на те, що його турбує. В результаті цього пам’ять стає гірше, а людина – більш розсіяним.
  2. Спиртні напої. Алкоголь здатний гальмувати розумовий процес, знижувати сприйняття навколишнього середовища. Схожий ефект може бути від прийому заспокійливих засобів і антидепресантів.
  3. Звичка палити. Нікотин та інші компоненти, які є складовими сигарет, сильно послаблюють короткочасну і візуальну пам’ять.
  4. Неправильний режим сну, постійна втома негативно впливають на пам’ять, з-за чого людина стає розсіяним.
  5. Дефіцит вітамінів (зокрема фолієвої та нікотинової кислоти).
  6. Найбільш часта звичка поспішати. Похапцем людина не може зосередити увагу на дрібницях, а тому вони забуваються.

Не варто відразу ж бігти за аптечними препаратами. В даному випадку допоможуть прості вітаміни.

Вітаміни для зміцнення пам’яті

Найперше, що допоможе в покращенні розуму, пам’яті і роботи мозку – це правильне харчування. Завдяки вітаміну В1 інформація запам’ятовується краще. При його відсутності в організмі накопичується сечова кислота, внаслідок чого діяльність мозку погіршується. Крім того, нестача вітаміну В1 може призвести до фізичної та психічної слабкості, швидкої стомлюваності і депресії. Ті продукти, які є джерелами цієї речовини, не варто піддавати термічній обробці, найкраще вживати їх у сирому вигляді. До таких відносяться вівсяні пластівці, соняшникове насіння, квасолю і картоплю.

Далі слід вітамін В2. Його друга назва – рибофлавін. Цей компонент забезпечує організм енергією, що вкрай важливо для дітей, їх розумової і фізичної здатності. Через нестачу рибофлавіну може бути погана пам’ять, погіршена зір, неправильна робота нервової системи. Мікроелемент у великих кількостях міститься в молочних продуктах, печінці, м’ясі, зерні, тому вживання цих продуктів у нормальній кількості дасть можливість поліпшити стан пам’яті.

Вітаміни не повинні виключати і вітамін В3. Його присутність в організмі забезпечує клітини енергією, внаслідок якої робота мозку і пам’ять значно поліпшуються. При нестачі цього елемента значно погіршується концентрація уваги, виникає відчуття втоми.

Вітамін В3 можна легко знайти в таких продуктах харчування, як м’ясо, тунець, кисломолочні продукти, насінні соняшнику, кукурудзі, грибах. У тому випадку, коли цього мікроелемента не вистачає в організмі, страждає не лише пам’ять і головний мозок. Починають розвиватися проблеми з ШКТ, станом шкіри, нервової системи. Варто звертати увагу на своє харчування і робити його більш раціональним.

Фолієва кислота, або по-іншому вітамін В9, грає роль в діяльності мозку. Дорослим і дітям фолієва кислота потрібна для того, щоб запам’ятовувати більшу кількість інформації. Ще це з’єднання робить більш досконалим сам процес запам’ятовування і його швидкість.

При нестачі вітаміну В9 людина стає млявою, наступає швидка втомлюваність, його мучить безсоння. Знайти його можна в листових зелених овочах, огірках, курячому м’ясі, яйцях, бананах і злаках.

Завершальним вітаміном групи В буде вітамін В12. Його завдання – контролювати процеси в організмі під час пробудження і його зворотного стану.

Це відіграє велику роль, так як елемент дає можливість інформації, яка накопичилася за цілий день, потрапити саме в довгострокову пам’ять. Також з’єднання потрібно при переході на інший часовий пояс: він полегшує процес адаптації до нового режиму.

Аскорбінова кислота (він же вітамін С) є захисником організму від різного роду перенапруги і впливу всіх негативних факторів ззовні. Аскорбінова кислота робить увагу більш сконцентрованим, а пам’ять – краще. Перш за все, для пам’яті цей вітамін можна знайти в цитрусових фруктах, солодкому перці, шипшині (з якого можна робити корисні настої та чаї), петрушці, чорній смородині.

Вітамінні комплекси

З метою поліпшення концентрації, пам’яті, розумової діяльності варто пити і медикаментозні засоби. Перш чим починати вживати такі засоби, важливо проконсультуватися з лікарем, який на підставі скарг і діагностики зможе призначити індивідуальну програму лікування і терапії.

Усі потрібні вітаміни для мозку можна знайти і в комплексах, які на сьогодні можна легко знайти в аптеках. У таких засобах є всі корисні елементи і вітаміни, яких потребує головний мозок людини. Далі будуть перераховані найбільш ефективніше і корисні для людини препарати

  1. “Пам’ять Форте”. Цей комплекс сприяє поліпшенню пам’яті, кращої зосередженості. Ще препарат попереджає вікове зниження пам’яті і зберігає ясний розум. “Пам’ять Форте” показаний людям, у яких відзначаються високі витрати: як фізичні, так і розумові. Якщо настає період, коли відбувається засвоєння нової інформації, то препарат просто незамінний. Для дорослих показані дві капсули на день під час їжі. Курс триває до одного місяця. У разі необхідності можна продовжити приймати препарат.
  2. “Гліцин”. Лікарський засіб можна приймати при зниженні інтелектуальної здатності, а також при емоційному перенапруженні, які могли бути спровоковані різними стресовими ситуаціями. “Гліцин” допомагає стабілізувати сон, настрій, усунути напругу. Препарат випущений в таблетках, прийом яких становить 1 таблетка два або три рази в день. Випити можна, попередньо роздавивши її або розсмоктуючи.
  3. “Вітрум Меморі”. Завдяки прийому даного препарату покращується кровообіг у мозку та в усьому організмі теж, що, безсумнівно, збагачує клітки киснем і глюкозою. Препарат активно впливає на кровоносні судини, роблячи міцніше і еластичнішою стінки. Ймовірність крововиливів під час прийому знижується. Багато фахівців рекомендують до прийому саме “Вітрум Меморі”, так як довготривала пам’ять і якість сприйняття інформації значно підвищуються. Його можна вживати навіть дітям від 12 років. У день можна пити по 1 таблетці 1 раз на добу в процесі прийому їжі.
  4. “Фезам”. Препарат “Фезам” рекомендований при порушеннях пам’яті, втрати концентрації, здатності до запам’ятовування. Щоб підвищити інтелектуальні здібності, можна звернутися саме до “Фезаму”. Як правило, для дорослих норма в день становить 1-2 капсули 3 рази в день. Дітям показано приймати 1-2 капсули на добу. В цілому курс триває від 1 до 3 місяців.

Кілька слів на закінчення

Підводячи підсумки, потрібно сказати, що корисні речовини і вітаміни, що поліпшують пам’ять і концентрацію, можна знайти в елементарних продуктах харчування.

У серйозних випадках потрібно звертатися до лікаря, який допоможе з індивідуальним підбором медикаментозних препаратів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code