vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для дітей 2 років

Які вітаміни для дітей 2 років потрібні і де їх краще купувати? Цим питанням задаються всі матусі, яких хвилює здоров’я та правильний розвиток малюка. Всі знають, що вітаміни – це джерело життєвих сил і енергії, основа імунітету і здоров’я всього організму. Вони необхідні для правильного формування кісткової тканини дитини, його м’язів, систем органів і головного мозку. Якщо дитині з якихось причин не вистачає вітамінів, не тільки погіршується його фізичне здоров’я, але і відбувається затримка психічного і інтелектуального розвитку.

Витамины для детей 2 лет

Потреба у вітамінах і мінералах у дітей в кілька разів вище, чим у дорослих, так як тіло малюків щодня зростає. Для успішного формування скелета дитині потрібен кальцій та вітамін D для його правильного засвоєння, а тому потреба в цьому вітаміні у період активного розвитку у малюка в чотири рази вище, чим у будь-якого дорослого. До 10-11 років потреби дитини у вітамінах майже нічим не відрізняються від потреб дорослих, але на перших роках життя йому потрібна потужна вітамінна підживлення ззовні.

Які вітаміни необхідні дітям?

Організм людини, і дитячий, і дорослий, не здатний виробляти всі необхідні вітаміни і мікроелементи, тому їх брак потрібно заповнювати продуктами харчування та вітамінними комплексами. Робити це треба регулярно, тому що зберігати ці вітаміни про запас організм також не в змозі.

При нестачі вітамінів для дітей від 2 років починаються різні збої в роботі організму і відхилення від норм розвитку.

Нестача кожного конкретного вітаміну відбивається на роботі або розвитку того чи іншого органу, а іноді і всієї системи. Від нестачі мікроелементів і вітамінів страждають серце, головний мозок, зір, нервова і травна системи, кісткові тканини і багато інші органи. Вітаміни відповідають за інтелектуальний і психічний здоров’я, тому значний їх недолік викликає таке захворювання, як гіповітаміноз, що призводить до затримки росту і розумового розвитку малюка.

Дітям до року мінеральні і вітамінні комплекси можуть знадобитися тільки у випадку серйозної хвороби, а всі необхідні для гармонійного розвитку речовини він отримує разом з материнським молоком. Починаючи з першого року життя, лікар-педіатр може призначити спеціальні дитячі вітаміни та мінеральні комплекси, необхідні для підтримки в нормі вітамінного балансу у малюків. Найчастіше вони призначаються для профілактики, але в разі серйозних захворювань є обов’язковою складовою лікарської терапії.

Які ж конкретно потрібні вітаміни для дітей від 2 років? В першу чергу малюк у цьому віці потребує залізо, кальцій, фосфор і вітаміни групи В. Їх потреба необхідно заповнювати в першу чергу. Найкращий варіант для дитини, коли вітаміни і мікроелементи поступають в організм з продуктів харчування.

У цьому випадку вони набагато краще і легше засвоюються, але їх буде недостатньо. Це пов’язано з тим, що малюк не завжди може з’їсти необхідну порцію продуктів, щоб заповнити добову потребу в тому чи іншому вітаміні.

Тому для відшкодування дефіциту поживних речовин потрібно приймати вітамінні комплекси.

Як визначити брак вітамінів?

Сьогодні в аптеках продається величезна кількість різних дитячих вітамінних комплексів в будь-якому вигляді: таблетки, сиропи, цукерки желейні фігурки. Перш чим відправлятися в аптеку, потрібно відвідати лікаря і здати клінічні аналізи, які підкажуть, недолік яких вітамінів потрібно заповнити в першу чергу. А потім вже купувати вітаміни виходячи з основних складових комплексу та форми, вибір якої можна надати маляті. Іноді поведінка і зовнішній вигляд дитини зможуть підказати, яких саме речовин йому не вистачає.

При дефіциті вітаміну С спостерігаються:

  • тривале загоєння легких пошкоджень шкіри;
  • часті ГРЗ;
  • гематоми;
  • блідість.

А про нестачу вітаміну В можна судити за такими факторами, як:

  • відсутність апетиту;
  • млявість;
  • тріщини в куточках рота;
  • виразки в ротовій порожнині;
  • блідість.

Вітамінні комплекси чи правильне харчування?

Що ж краще вибрати для малюка: готові комплекси або різноманітне харчування? Педіатри виступають за лікарські препарати, а мами віддають перевагу продуктам харчування.

Продаються в аптеках комплекси – це відповідні натуральним компонентам хімічні сполуки. Їх отримують з природних компонентів різними методами, що дозволяють зберегти вітаміни в первозданному вигляді. Але серед представленої на ринку фармакологічної продукції сьогодні дуже багато підроблених препаратів і не пройшли сертифікацію медикаментів. Причому більша частина підробок припадає на найбільш популярні і відомі препарати. Залишається сподіватися тільки на чесність постачальників, закуповують ліки для аптек, що вони співпрацюють з перевіреними виробниками і постачають дійсно якісні препарати. Але придбати підроблений препарат, який не матиме жодного ефекту, ще не найстрашніше. Набагато гірше, коли придбане ліки робить негативний вплив на здоров’я, провокуючи ускладнення і розвиток інших хвороб. Саме тому більшість мам вважає, що вітаміни для дітей від 2 років – це натуральні продукти харчування.

Тільки мікроелементи, отримані разом з їжею, повністю засвоюються в організмі, а не виводяться через добу. Але і тут є свої мінуси. Єдиний природний компонент, який містить весь комплекс корисних речовин і саме в тій кількості, яке необхідно маленькому чоловічкові, це грудне молоко. Жоден інший продукт такими властивостями не володіє. Вміст вітамінів у їжі не дуже висока, і, щоб отримати необхідну дозу, їх потрібно з’їсти велику кількість. Також не вся натуральна їжа містить вітаміни в потрібному для правильного засвоєння співвідношенні.

Існує думка, що різноманітне харчування здатне замінити прийом будь-яких лікарських вітамінних комплексів. З одного боку, це так, адже потреба організму у вітамінах становить кілька міліграмів, а поживних речовин потрібно набагато більше. В аптечних препаратах співвідношення вітамінів і мікроелементів правильне і відповідає потребам дитини в кожному конкретному віці. А продукти харчування можна використовувати як замінник медичних комплексів лише в тому випадку, якщо вони вирощені або виготовлені самостійно. В іншому випадку гарантувати якість товарів, наданих сьогодні в магазинах, дуже складно.

У них часто не дотримуються умови зберігання, вони обробляються різними хімікатами для збільшення терміну придатності, часто бувають простроченими та проводяться з порушенням технології. Ще один мінус натурального харчування – не всі продукти можна вживати в сирому вигляді.

Більшість з них потребує термічній обробці, при якій велика частина корисних речовин руйнується. У цьому випадку перевага за готовими вітамінними комплексами.

Але якщо у дитини немає особливих ознак нестачі вітамінів, не варто напихати його таблетками і сиропами.

Адже надлишок вітамінів так само небезпечний для здоров’я, як і їх недолік. Перед придбанням ліків обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і здайте клінічні аналізи.

Адже найчастіше потреба у вітамінах не так вже й велика, і саме тут найкраще допоможе повноцінне і різноманітне харчування.

Найбільш важливі вітаміни та їх джерела

Потреба малюка в вітамінах досить незначна, але вкрай важлива. Для міцного здоров’я йому щоденно необхідно отримувати певну дозу різноманітних корисних речовин. Вітамін А допомагає зробити міцними м’язи і кістки, покращує апетит, опірність до бактерій і вірусів, попереджає захворювання органів зору. Найбільша його кількість міститься в рибі, молоці і молочних продуктах, печінці, яєчному жовтку, капусті, шпинаті, моркві, помідорах і лісових ягодах.

Вітаміни групи В відповідають за загальний стан здоров’я, допомагають зміцнити ЦНС, сприяють утворенню тромбоцитів, відповідальних за згортання крові, покращують апетит. Вони входять до складу молока, містяться в злаках, свіжих фруктах і зелені, свіжому м’ясі та субпродуктах. Особлива перевага цього мікроелемента полягає в тому, що при впливі високих температур він практично не розпадається.

Вітамін С підвищує імунітет дитини. Його найбільша концентрація міститься в шипшині, зелені, усіх сортах капусти, картоплі, томатах, цитрусових і полуниці. Бажано відмовитися від металевих пристосувань для оброблення продуктів: ножів, терок, м’ясорубок, так як метал сприяє окисленню вітаміну С.

Для правильного формування скелета і здоров’я зубів дитячому організму потрібні кальцій і фосфор. А для їх правильного засвоєння потрібен вітамін D. Його можна отримати з продуктів, а також засмагаючи на сонечку. Саме сонячні промені при зіткненні з шкірою сприяють додаткової виробленню вітаміну D в організмі.

Продуктів, що містять його, дуже мало. Це сметана, масло, молоко і яйця, тому дітям особливо рекомендується прийом вітаміну D в зимовий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code