vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для чоловіків

Кожна людина в силу своїх можливостей, намагається стежити за своїм здоров’ям. Тому багато хто вибирає вітаміни для чоловіків, адже сильна стать з-за своєї гордості не завжди приділяє уваги таким «дрібницям». Хоча таке питання досить серйозне.

Витамины для мужчин

Насправді в людському організмі не синтезуються ніякі вітаміни, тому вони повинні надходити ззовні. Але щоб їх отримати, треба їсти правильну їжу, хоча й цього мало, адже тут повинно відбуватися засвоєння. А для цього процесу є і свої перепони – стреси, активні фізичні навантаження, перевтома, незбалансоване харчування тощо. Відповідно, виникає потреба у прийнятті додаткових вітамінів. Але як вибрати їх правильно і що дійсно потрібно чоловікові, а без чого можна обійтися?

Вітаміни для чоловіка – що потрібно приймати?

В першу чергу необхідно визначитися з віком. Фізіологічні зміни ніхто не відміняв, значить, необхідно прислухатися до потреб організму. Якщо буде виявлятися брак того чи іншого вітаміну, то самопочуття відразу стане гірше. Найбільш необхідними є ті речовини, які відповідають за обмінні і синтетичні процеси, так як вони впливають на такі показники:

 • фізичну силу;
 • витривалість;
 • активне статеве життя, починаючи з потенції;
 • якість сперми.

І це ще не весь список.

Що стосується віку, то на кожному етапі є своя група вітамінів, які допоможуть підтримувати ті чи інші процеси:

 1. Всевозрастные вітаміни.

Скільки б не було чоловікові років, йому варто звернути увагу на вітамінний комплекс з високим вмістом антиоксидантів. Такі «добавки» допомагають зберігати організм молодим, допомагають запобігти розвитку серцево-судинних хвороб, особливо коли віковий поріг переходить за 40 років. Адже, за статистикою, чоловіки більше схильні до серцевих недуг, чим жінки, значить, таке питання випускати з уваги не можна.

Незалежно від віку чоловік повинен щодня отримувати такі вітаміни, як А (ренитол і бета-каротин), С (аскорбінову кислоту), Е (токофенол), Н (біотин), N (ліпоєва кислота), D (ергокальциферол та холекальциферол), В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В6 (піридоксин), В9 (фолієву кислоту) і В12 (ціанкобаламін). Всі ці добавки сприяють уповільненню старіння і допомагають організму працювати правильно.

Але варто відзначити, що чим старше стає чоловік, тим більше змінюється його потреба в тому чи іншому вітаміні. І якщо виникне дефіцит, то можуть відзначатися порушення в тій чи іншій функції або системі.

 1. Вітаміни до 40.

У цьому віці потрібно максимально вживати ту їжу, яка багата вітамінами групи Ст. Саме вони відповідають за правильне засвоєння білка і допомагають активізувати синтез. Така робота необхідна для того, щоб формувався м’язовий скелет, сперма мала якісний «склад», в організмі вистачало статевих гормонів. Особливо цей момент важливий для тих чоловіків, у сім’ї яких планується вагітність, але вітаміни повинні прийматися не тільки хлопцем, але і жінкою. Але тільки вона замість вітамінів категорії повинна приділити свою увагу фолієвої кислоти, хоча і чоловікові вона не завадить.

У молодому віці варто приділяти увагу категорії вітамінів А і Е, які відповідають за тестостерон. Саме цей гормон відповідає за чоловічу силу в ліжку. Не варто обходити увагою і спосіб життя хлопця. Наприклад, при шкідливих звичок (куріння і вживання алкоголю) печінка відчуває колосальне навантаження, тому їй необхідно допомагати. Щоб полегшити її долю, таким «спортсменам» варто максимально налягати на продукти з ліпоєвої кислотою. В інших випадках вітамін N необхідний в мінімальних кількостях.

Вітаміни для чоловіків 40-55 років

Для цього віку варто подбати про щоденному надходженні таких поживних компонентів, як А, Е, С, Н, В (2,6,12) і фолієвої кислоти. Перші три вітаміни – антиоксиданти, що перешкоджають передчасному старінню. Якщо їх в організмі вистачати не буде, то у чоловіка почне знижуватися загальна активність, ризик розвитку атеросклерозу і серцево-судинних захворювань різко зросте. Крім того, не варто забувати і про імунітет, адже якщо він буде ослаблений, то будь-які інфекції, віруси, так і проста застуда стануть частими гостями.

Вітаміни А, Е і фолієва кислота обов’язкові для чоловіків, кому за 40. Саме завдяки їм відбувається належним чином вироблення статевих гормонів і самої сперми, відповідно, чоловік в цьому віці ще здатний довести, що він чогось вартий. Про групу вже зазначалося, що якби не вони, білкова їжа не засвоювалася так як належить.

Що стосується вітаміну Н, то він відповідає за чоловічий зовнішній вигляд – випадання або ріст волосся, якість нігтьових пластин і за зовнішній вигляд шкіри. Насправді ці моменти важливі для «брутальної» половини людства.

Чоловічі вітаміни тим, кому за 50

В цьому віці ще рано списувати себе з рахунків, тому тут свої вітаміни для чоловічого здоров’я. В першу чергу тут варто приділяти увагу саме вітаміну Д. Він синтезується в шкірних покривах, а якщо людина багато знаходиться під прямими сонячними променями, то його кількість різко йде на спад. А така ситуація загрожує остеопороз, руйнуванням зубів та ламкістю нігтів. Якщо щодня вживати продукти з вітаміном Д, то ризик розвитку проблем з серцем і нервовою системою значно знизиться. Крім того, він допоможе боротися з аритмією, сонливістю, стрибками тиску, апатією та іншими несприятливими станами організму.

Обов’язково в організмі має вистачати і вітаміну В12, так як саме від нього залежить здатність засвоюваності кишечником корисних речовин. В цьому віці необхідні антиоксиданти (Е, А і С), які допоможуть уникнути таких неприємних ситуацій, як інфаркт, простатит і потенція.

В 50 років у багатьох чоловіків починаються проблеми зі здоров’ям, причому в багатьох сферах. Якщо виникають питання з роботою печінки, то варто приділяти увагу не тільки свого способу життя, але і максимально доповнити свій «раціон» ліпоєвої кислотою. А щоб зберегти свій презентабельний зовнішній вигляд, варто знову-таки налягати на вітамін N.

Всі ці вітаміни для чоловіків мають позитивний вплив, але в кожному віковому періоді потреба своя. І за цим необхідно стежити. В силу свого характеру не всі чоловіки можуть піти в аптеку і купити собі відповідні вітамінні комплекси, адже це в основному означає визнати свою «недієздатність». А якщо жінка любить свою половинку, то їй доведеться цю важку місію звалити на себе.

У чому призначення кожного вітаміну?

Для чоловіків, звичайно, всі вітаміни хороші, але є категорія речовин, які вважаються суто «чоловічими». Розглянемо їх більш детально:

 1. Е.

Цей вітамін відповідає за «молодість» тіла, енергійність, захист кровоносної системи, функціональність імунної системи, допомагає організму позбавлятися від надмірної кількості холестерину. Такий вплив є профілактикою від атеросклерозу і серцево-судинних захворювань різної категорії. Крім того, цей компонент забезпечує продуктивність статевих залоз, через що у чоловіка довго і, головне, якісно зберігається потенція.

 1. D.

Завдяки йому в організмі йде добре засвоєння кальцію і фосфору, значить, кістки і нігті довше залишаються міцними. Крім того, від нього залежить робота мозку і серця.

 1. А.

Особливо корисний старшої вікової категорії, так як допомагає зберегти гостроту зору. Крім того, він важливий і для чоловічої сили, так як завдяки йому йде повноцінна вироблення тестостерону. Не варто тут забувати і про вплив на імунну систему, про позитивному впливі щодо сприйнятливості усіх слизових оболонок (дихальної, сечовидільної систем) до потрапляння на них інфекцій.

 1. С.

Дана кислота корисна для тих, хто часто перебуває в стресових ситуаціях, а також любителям сигарет і спиртних напоїв. Допомагає нормалізувати тиск і привести в порядок імунітет. Є профілактикою розвитку проблем серцево-судинної сфері і запальних процесів хронічної форми.

 1. Н.

Основний вплив направлено на зовнішній вигляд, так як містить в порядку волосся, нігті і шкіру у чоловіків.

А цей момент особливо важливий у людей похилого віку, адже зайва маса – завжди ризик розвитку проблем з серцем.

 1. N.

Саме цей вітамін надає допомогу в роботі печінки. Також ця кислота сприяє нормалізації жирового і вуглецевого обміну і активує функції щитовидної залози. А це, в свою чергу, допомагає зберегти і зір, і слух.

 1. Категорія вітамінів Ст.

В першу чергу вони допомагають підтримувати оптимальну швидкість обміну, завдяки чому усі тканини, органи та системи отримують належну порцію своїх поживних речовин.

 1. Фолієва кислота.

Вона відповідає за генетичний матеріал – ДНК і РНК. Саме ця кислота впливає на якість сперми і її продуктивність.

Однозначно прийом вітамінів повинен призначатися фахівцем, так як тільки він зможе підібрати найкращі вітаміни для чоловіків, виходячи з оцінки загального стану свого пацієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code