vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітамін Д для немовлят

Важливий вітамін д для немовлят? Ні для кого не секрет (а якщо хтось не знає, то, прочитавши, дізнається), що вітамін д не просто важливий, а необхідний людині. У чому ж полягає його необхідність? Саме цей вітамін відповідає за ріст кісток. Тому найбільше значення має вітамін д для зростаючого організму – для немовлят і дітей.

Витамин Д для грудничков

Основна роль вітаміну д в організмі людини

Як і будь-мікроелемент (не важливо вітамін це чи ні) він може приносити як користь, так і шкоду. Спочатку про користь.

Найважливішим і першочерговим є його пряма участь в зростанні кісток. Якщо новонародженому буде не вистачати цього елемента, то вже через кілька місяців у нього з’являться відхилення. Спочатку це будуть порушення в організмі, які проявляються як пітливість стоп і долоньок, підвищена збудливість і, навпаки, знижений апетит. При таких ознаках треба терміново звернутися до фахівця і починати профілактичне лікування. Якщо ж з цим затягнути, то буквально через кілька тижнів ситуація буде вкрай жалюгідна, так як в цей період протікання захворювання у грудних дітей відбувається вже деформація кісток, що в свою чергу, спричинить порушення роботи внутрішніх органів.

В результаті без належного лікування малюкові можуть поставити такий діагноз, як рахіт. Рахіт неможливо не помітити вже по зовнішньому вигляду дитини. У дітей хворих таким серйозним захворюванням, як правило, відбувається збільшення розміру голови, лоб деформується, ніжки викривляються. Це те, що буде помітно в даний час. А для дівчаток деформація кісток тазу може спричинити за собою серйозні проблеми у зачаття і виношування дитини в майбутньому.

Інші функції вітаміну д

  1. Вітамін д бере участь у процесах, які регулюють кров’яний тиск, рівень інсуліну, балансують нервову систему, підвищують імунітет.
  2. Цей мікроелемент знижує можливість виникнення запальних процесів і онкологічних захворювань, склерозу, артриту і діабету.
  3. Покращує обмін речовин.

Як приймати вітамін д немовляті?

Цей необхідний мікроелемент можна знайти як у звичних для нас продуктах харчування, так і в навколишньому світі. Якщо говорити про продукти харчування, то знайти його можна в морепродуктах, печінки риб, яловичині, сирих жовтки, вершковому маслі і в деяких інших продуктах. Ці продукти часті і доступні, тільки змісту в них цього вітаміну недостатньо для збагачення організму їм в потрібній кількості. І ще є такий нюанс: при попаданні в організм з їжею, наприклад, з молоком цей вітамін просто не засвоюється, тому і користь від нього буде нульовою.

Найкращий спосіб отримання вітаміну д для немовлят (та й для дорослих людей теж) – це через сонячні промені.

Сонячні промені будуть давати потрібну кількість вітаміну д тільки в тому випадку, якщо повітря буде свіжим, а не загазованим і курним. Це означає, що навіть якщо людина проживає в сонячному районі, але при цьому насиченому великою кількістю автотранспорту і промисловістю, він може недоотримувати цей мікроелемент у необхідній йому кількості.

Тому педіатри в даний час, навіть тим, хто проживає в сонячних районах, прописують прийняття препаратів. Найчастіше прописують краплі. Застосовують їх зазвичай до 3-х років, дітям, які проживають в сонячній місцевості, дозволяють переривати прийняття препарату на літній період. Водний розчин (д2) дуже добре засвоюється і зазвичай не викликає жодних побічних ефектів. Масляний же розчин вітамін д3 для новонароджених більш токсичний, але і більш ефективний, так як він сприяє виробленню самим організмом свого власного ферменту.

Ті малюки, які харчуються грудним молоком тривалий час, піддаються рахіту менше, чим ті, які харчуються сумішами, хоча в сумішах цей мікроелемент теж міститься в деякій кількості.

Давати чи не давати вітамін д новонародженому?

Все частіше батьки відмовляються або боязко ставляться до призначення даного препарату своєму малюкові. Педіатри призначають його зазвичай всім підряд, просто з перервою на більш сонячне час року. Якщо у малюка немає ознак рахіту; якщо ви не живете в північних частинах країни і щодня здійснюєте прогулянки в паркових зонах міста; якщо в раціоні годуючої мами входить достатня кількість продуктів з вмістом цього вітаміну; то можна і не давати дитині препарати. В іншому випадку приймати дитині медикаменти просто необхідно під уникнення постановки діагнозу. Саме прийняття препаратів налаштовує роботу організму на нормальний режим – діти перестають хворіти, краще сплять, поліпшується апетит. Дуже хорошою профілактикою буде побувати з малюком на півдні, нагріти його на сонечку. Але ж не у всіх є така можливість. Але сонце теж може і нашкодити – скрізь повинна бути норма.

Цей мікроелемент (як і будь-який інший) і має деякі протипоказання. Протипоказання до прийому вітаміну д полягають тільки в тому, що в рідкісних випадках у окремих людей виникає його непереносимість і навіть трапляється отруєння. Це відбувається в тому випадку, коли вітамін д новонародженій дитині в організм потрапляє в кількості, що перевищує дозу норми раз в 200. Але це буває у рідкісних випадках, як виняток з правил. Проявляється непереносимість блювотою, спрагою, рідше судомами і утрудненим диханням.

У будь-якому випадку, призначив спеціаліст прийняття препаратів чи ні, це справа кожного батька давати чи не давати їх своєму чаду. Ніхто не зможе нічого нав’язати або змусити, і в той же час більше, чим мамі і татові, здоров’я дитини не потрібно нікому.

При певних сумнівах в компетенції фахівця можна проконсультуватися з іншим і, зробивши висновок, прийняти правильне рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code