vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Відновлюючі вправи після пологів

Трохи відійшовши від пологів, жінка починає замислюватися про свою фігуру, яка порядком змінилася за час вагітності. Вправи після пологів дозволяють швидше знайти колишню форму і перестати комплексувати з приводу змін, що відбулися. Елементарна гімнастика здатна створити чудеса в цьому напрямку.Не слід чекати місяцями природного повернення, прості вправи після пологів можна і потрібно починати практично з першого дня, принаймні, як можна раніше. Навіть кесарів розтин і розриви не повинні надовго затягувати цей процес. Важливо оптимально порівнювати навантаження з наслідками пологів, не перевантажуючи додатково організм.

Восстанавливающие упражнения после родов

Необхідність гімнастики

Перша проблема будь-яка народила жінки – надлишок ваги, який утворився за тривалий період вагітності. Зазвичай майже половина цієї надбавки втрачається відразу після пологів. Частина являє собою накопичилася рідина, яка поступово (протягом декількох місяців) виходить з організму, і жирові накопичення, частина яких потрібна для вироблення молока. Помірний спорт після пологів нарівні з оптимізацією харчування дозволяє прискорити процес повернення в норму вагового показника.

При штучному зниженні ваги не слід квапити процес. Надмірно швидке схуднення може викликати ослаблення організму і недолік жирів для вироблення молока. Оптимальним вважається скидання ваги близько 0,5 кг за тиждень. При цьому слід пам’ятати, що навіть ходьба призводить до спалювання калорій: під час ходьби з дитячою коляскою протягом 1 год усувається близько 400 ккал.

Фігуру жінки псує живіт, який вперто не бажає повертатися на своє законне місце, і причина криється в розслабленні м’язових тканин. Відповідальними за випинання живота вважаються глибокі м’язи: м’язи тазового дна і поперечна м’яз живота. Тільки певний комплекс вправ, що дозволяє тренувати прес після пологів, здатний виправити таке «неподобство». Не варто забувати і про інших м’язах, які постраждали в процесі вагітності та пологів – їх також треба задіяти при виконанні фізичних вправ.

Нарешті, гіпотонія способу життя (особливо в останній триместр вагітності), гормональні зміни, складні пологи, звичайно, позначаються на загальному ослабленні організму, імунної системи, обмінних процесах. У цьому зв’язку важливого значення набувають дозовані фізичні навантаження, спрямовані на нормалізацію обміну речовин, гормонального балансу, кровообігу.

Загальний підхід до вправ

Найперший метод боротьби з надлишковими кілограмами в тілі при дефіциті часу – швидка та тривала ходьба з дитиною на руках або в рюкзаку». Таку вправу слід поєднувати з оптимальним харчуванням і свіжим повітрям.

Є вправа «Вакуум в животі», яким можна займатися практично відразу після пологів. Виконується воно стоячи, лежачи або сидячи, залежно від стану жінки.

Один з варіантів виконання наступного. Вихідне положення (ВП) стоячи, ноги розставлені на ширину плечей. Після упору руками в стегна робиться вдих через ніс і різкий видих через рот. Потім дихання затримується і живіт втягується глибоко в себе; на рахунок 4 – відпускається назад. В перспективі: на одній затримці дихання проводиться 4-5 циклів втягування і виштовхування живота. При виконанні заняття поперек і спина не повинні брати участь в русі. Таку гімнастику живота слід проводити щодня – 5 разів по 5 циклів. Також можна робити лежачи або сидячи.

Гарною вправою для відновлення талії і зміцнення м’язів живота є «Планка», виконувана з ІП на четвереньках з розставленими руками на ширині плечей. По черзі відводиться назад одна, а потім друга нога; при цьому тіло витягується в лінію. М’язи корпусу і сідниць, абдомінальні м’язи напружуються і утримуються так для початку 10-12 с, а потім тривалість плавно збільшується до 50-60 с.

Відновлювати тонус тазових м’язів дозволяє відома інтимна гімнастика Кегеля. Вона заснована на частому стисканні і разжимании м’язів сфінктера і ануса, при цьому слід спробувати піднімати вгору всі органи. Краще проводити заняття, сидячи з відхиленням тулуба трохи назад. Частота повторення вправи – не менше 100 разів протягом дня. Час знаходження органів у піднятому стані – 5 с з поступовим збільшенням.

Після того як пройде більше 40-45 днів після народження дитини, можна проводити будь-які фізичні заняття за умови, що немає діастазу. Перевірити відсутність його можна наступним тестом. Приймається ІП лежачи, ноги зігнуті, одна рука за головою, інша на животі так, щоб 2 пальця розташувалися вище пупка.

Плавно піднімає підборіддя, плечі і верхня частина тулуба, а прес напружується. У цей момент пальцями відчуваються 2 м’язи, зазор між ними у нормі повинен бути не більше 2 см, що говорить про відсутність діастаза і можливості проведення більш інтенсивного гімнастичного комплексу.

Початкові вправи

Одними з перших рекомендується проводити елементи гімнастики Кегеля. Крім названого заняття, проводиться також вправу по стабілізації м’язів піхви. Для цього чергується скорочення м’язів піхви і промежини в режимі: з 10 – напруга, 10 с – розслаблення. Таке заняття проводиться щоденно з тривалістю не менше 5 хвилин. Крім того, додатково слід проводити щодня прискорений режим протягом 1 хв: напруга – 1 з, розслаблення м’язів – 1 с. Ще один елемент гімнастики Кегеля: вправа «ліфт». Порядок наступний: проводиться скорочення самих нижніх м’язів (1-ий поверх) протягом 4-5 с, потім більш поглиблених м’язів (2-ий поверх) і затримка; потім такі м’язи, і так до 5 поверху. Розслаблення проводиться в зворотному порядку.

Вправи на відновлення судинної системи

Щоб уникнути тромбозів і для стабілізації судинного тонусу рекомендуються наступні заняття:

  1. ІП лежачи на спині, ноги разом і зігнуті в колінах, ступні опущені на ліжко, руки вздовж тулуба. Необхідно випрямити ноги, не розводячи колін, потім пальці стискаються 10 разів, після чого слід повернення в ІП.
  2. З того ж положення випрямляється одна нога, стопа повільно повертається носком до голови з найбільшою амплітудою. Кількість рухів – 10. Потім повернення в ІП і повторення вправи з другою ногою.

Вправи для черевного дихання і м’язів живота

Гімнастика для черевного дихання і зміцнення м’язів живота:

  1. ВП: лежачи, ноги зігнуті в колінах, стопи розведені в бік, руки внизу живота. Виконується плавний вдих через ніс і повільний видих ротом, при цьому видається звук «х-а-а» і з силою втягується живіт. Долонями треба собі допомагати, пересуваючись ними за напрямком від лобкової кістки до пупка. Кількість повторів – 10 разів.
  2. ВП: лежачи на боці (рекомендується підкласти подушечку під шию), ноги трохи зігнуті. Виконуються цикли вдих-видих за попередньою методикою разом з рухом долонь від лобкової кістки до пупка. Кількість повторів – 10 разів на кожному боці.
  3. ВП: лежачи на животі, руки з упором на лікті, під нижньою частиною живота невелика подушечка. Видих проводиться з виданням звуку «х-а-а», «пфф» або «пух», і здійснюється рух тазом вперед. На вдиху відбувається повернення у вихідне положення. Кількість повторів – 12-13 разів.

Вправи на м’язи промежини

Мускулатура промежини визначає роботу ряду м’язів, що відповідають за функціонування матки, сечового міхура, прямої кишки і т. д. Отже, дуже важливо відновити її в повній мірі. Для цього можна призначити таку вправу: приймається ІП лежачи на ліжку (можна сидячи в кріслі). По черзі напружуються м’язи ануса і піхви. Для полегшення завдання слід максимально розслабитися: розслабити мову, губи, піднебіння, що забезпечить м’яке дихання. Кількість повторень – 12-15 разів.

Для прискорення відновлення жінки після пологів існують різні гімнастичні комплекси. Краще всього підібрати вправи з урахуванням індивідуальних особливостей і тяжкості проходження пологів, а для цього схему фіззарядки слід узгодити з гінекологом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code