vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Тривалість статевого акту у чоловіків: норма і патологія

Тривалість статевого акту у чоловіків широко варіюється. На думку лікарів, він не повинен бути коротшим 1-2 хвилин, під час як верхні межі суто індивідуальні. Більшість жінок віддає перевагу статевим актам тривалістю до 10 хвилин. Інші потребують коїтусів, тимчасові рамки яких недостатні для задоволення партнерки, хоча основною причиною відсутності оргазму у неї може бути зовсім не це.

Середня тривалість статевого акту

Лікарі до цих пір не прийшли до висновку про нормальної тривалості статевого акту у чоловіків. Одні говорять про декількох хвилинах, інші наводять більш тривалі проміжки. Цей параметр може вимірюватися і в кількості фрикцій, які кожен чоловік виконує у властивому йому темпі.

У пар, які довго одружені і мають багатий досвід, тривалість статевого акту становить від 1,5 до 3,5 хвилин. За цей час чоловік встигає вчинити від 60 до 300 фрикцій. Тому в норму включають широкий діапазон – від півтора до п’яти хвилин. Багато залежить від досвідченості партнерів і того, наскільки вони звикли один до одного. Для доведення чоловіка до оргазму найчастіше досить 60-70 фрикцій, що відповідає приблизно одній хвилині.

Тому питання про тривалість сексуального контакту більш актуальне для жінок. Для них середня тривалість фрикцій повинна складати від 3,5 до 4,5 хвилин, а статевого акту, включаючи попередні ласки, до 10 хвилин.

Що може вплинути

Першочерговий вплив мають анатомічні особливості організму. У всіх чоловіків чутливість тканин головки відрізняється, відповідно і час, необхідний для досягнення оргазму, у них буде різним.

Не менш важливі інтенсивність і якість попередніх пестощів. Іноді партнер може настільки сильно збудитися, що оргазм настає протягом декількох секунд після введення статевого члена в піхву.

Ще один важливий фактор – фізична і моральна готовність до інтимної близькості. Негативно можуть позначитися:

 • виснаженість;
 • сильна фізична втома, недосипання;
 • запальність;
 • неврози;
 • надмірна емоційність.

Чоловіки з високою активністю у статевій сфері схильні до коротких статевих актів – до 40-60 секунд. Середня тривалість буде прямо залежати і від регулярності інтимних відносин. Довга перерва веде до швидкого фінішу – еякуляція відбувається значно швидше.

Норми

Чітких критеріїв в цьому питанні немає, так як норма варіюється у кожного чоловіка. Але лікарями були виведені окремі середні значення, які передбачають інтервал, триває від введення статевого члена в піхву і до оргазму. Паралельно оцінюється кількість активних рухів.

На думку багатьох сексологів і урологів, секс повинен тривати не менше 2 хвилин, але не більше 4-5. На порушення в інтимній сфері вказує еякуляція, яка відбувається менш чим через хвилину. У цьому випадку необхідно звернутися до фахівця, який встановить причини і знайде варіант вирішення проблеми.

Залежність від віку

Лікарями розмежовується тривалість фрикцій і за віком чоловіка:

Вік, років Особливості
18-20 В організмі виробляється підвищена кількість чоловічого статевого гормону — тестостерону. Це призводить до того, що зносини тривають не більше 1-3 хвилин. Цей період супроводжується іншою перевагою: коротким часом відновлення – до 5 хвилин. Чоловіки цієї вікової категорії можуть займатись сексом до 15 разів на день і більше.
21-27 Основний статевий гормон засвоюється легше, організм вже звик до підвищеної його кількості. Статевий акт триває від 3 до 5 хвилин, але відновлення відбувається швидко, і чоловіки здатні здійснювати не менше 10 зносин в день.
28-35 У цьому віці представники чоловічої статі стають більш виборчими до жінок. Приблизно у 20% вже трапляються проблеми з ерекцією. Тривалість не надто велика, але при бажанні її можна продовжити до десятків хвилин.
36-45 Концентрація тестостерону значно нижче, чим в 25. Але це неосновна причина можливого статевого безсилля. Деякі чоловіки після 40 тримають себе в хорошій сексуальної формі. Сам акт може тривати довго, частота відносин часто становить не більше двох разів в тиждень.

Багато експертів при поділі на вікові категорії враховують і напруженість життя чоловіка. У 18-20 років, коли більшість молодих людей навчаються у коледжах і університетах, у них є більше вільного часу, вони відчувають менше стресу, чим ті, хто постійно зайнятий на роботі.

Змінюється і емоційна складова. 20-річним чоловікам легше закохуватися, у них почуття виражені значно сильніше. Більш старші мають досвід відносин, що є перешкодою для сильних емоцій.

Причини надмірно короткого акта

Поодинокі випадки значного укорочення статевого акту вважаються нормою, якщо чоловік відчуває певні емоційні труднощі або психологічно не готовий. Постійне повторення проблеми потребує більш ретельного дослідження. До найбільш частих причин, які зводять тривалість фрикцій до мінімуму, належать наявність:

 • Підвищеної чутливості нервових закінчень головки.
 • Патологій, перенесених в області статевого члена, особливо венеричних.
 • Психологічних комплексів, пов’язаних з невдачами в минулому.
 • Везикуліту або простатиту.
 • Хронічних запальних захворювань.
 • Гормональних порушень, соматичних захворювань.
 • Травм або пухлини структур мозку.

Оптимальна тривалість для партнерок

Сексологи з’ясували, що для жінок достатньо одного сексуального контакту в день тривалістю 3-4 хвилини. Дослідження спростувало думку про те, що їм необхідні більш тривалі статеві акти. Щоб жінка з більшою ймовірністю випробувала оргазм, її слід підготувати за допомогою попередніх пестощів. Від ступеня підготовки буде прямо залежати час, потрібний для настання оргазму.

Перед безпосередніми фрикціями необхідно протягом 10-15 хвилин стимулювати її ерогенні зони. Це пов’язано з тим, що більша частина жінок порушується повільніше чоловіків.

Важливий вплив надає і емоційний фон. Втомлена, роздратована після важкого робочого дня або спілкування з дітьми жінка – не кращий сексуальний партнер. Її необхідно заспокоїти і розслабити. Не слід займатися цим у перші дні місячних, під час застуди або кандидозу. Це не буде сприяти настання оргазму.

Як збільшити час до настання оргазму

Необхідно намагатися більше розуміти свого партнера, проводити максимально можливу кількість часу разом, розбиратися зі своїми проблемами. Відштовхнутися від поняття середньостатистичних норм. Проаналізувати, яка тривалість підходить обом для того, щоб вони могли досягти оргазму.

Тривалість сполучення схильна до змін, пов’язаних із станом здоров’я, настрою або кількістю прийнятого алкоголю. Необхідно максимально точно відчувати бажання партнера.

Можна довести жінку до оргазму за допомогою ласк, в тому числі і оральних, перед тим як переходити безпосередньо до повноцінного сексу. Під час активного проникнення сповільнити рух і зайнятися стимуляцією ерогенних зон партнерки.

Це відволіче чоловіка і допоможе йому продовжити час до безпосередньої еякуляції. Після тривалих тренувань можна прийти до того, що партнерка буде досягати оргазму, відчуваючи сім’явивергання в чоловіків. Для цього необхідні довгі вправи, але результат того вартий.

Дуже ефективною вважається техніка: почергове проникнення трьома короткими рухами і одним глибоким. Будь-яка схема, при якій збільшується кількість неглибоких занурень, дозволяє відволіктися.

Існують поради, здатні вплинути на швидкість наближення сім’явивергання в цілому:

 1. Статевий член необхідно вводити тільки в добре змащену піхву. Це зменшує вплив на голівку і подовжує процес.
 2. При наближенні до еякуляції можна відволіктися на кілька хвилин від статевого контакту.
 3. Застосовувати мазі з анестетиком. Але вони мають і побічну дію: можуть знижувати чутливість, жінка навіть протягом півгодини фрикцій не зможе отримати задоволення.
 4. Зменшити чутливість за допомогою алкоголю, прийнятого безпосередньо перед процесом, але не більше 2 келихів вина або 100 г міцного напою. Надлишок може негативно вплинути на ерекцію.

Вплив коротких і довгих статевих актів

Багато експертів вважають тривалий зносини не надто корисним: воно втомлює партнерів, зменшує сексуальність, фрикції можуть викликати подразнення на статевих органах жінки.

Короткий статевий акт також не є нормою. Він не дозволяє жінці отримати задоволення, що позначається застійними процесами в органах малого тазу. Довжина коїтусу повинна бути оптимальною, щоб задовольнити обох партнерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code