vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Шишка на статевому члені у чоловіків: причини появи та лікування

Поява шишки на статевому члені у чоловіка може бути симптомом серйозного захворювання. Необхідно звернутися до лікаря, щоб той поставив правильний діагноз та дав відповідні рекомендації. Причини утворення ущільнення можуть змінюватись, від чого змінюється і підхід до лікування. Не менш важливо звернути увагу на іншу симптоматику — наявність свербежу, висипу, болю, почервоніння, подразнення та інших зовнішних проявів.

Причини утворення шишки на члені

До основних причин появи ущільнення на чоловічому статевому органі відносять такі показники, які характеризуються різною симптоматикою і причинами виникнення.

Контактний дерматит

Контактний дерматит виникає через подразник. Ним можуть виступати речовини, що містяться в пральному порошку і косметичних продуктах. Також – певна їжа, медикаментозні препарати, синтетична білизна, презервативи, мастила, креми та мазі. Шишка на члені являє собою багряний горбок, який свербить або викликає неприємні відчуття. Ущільнення не представляє ніякої небезпеки для чоловіка. Якщо не почати терапію і не усунути дратівливий чинник, то до запалення може приєднатися бактеріальна інфекція.

Симптоми захворювання:

 • сильний свербіж;
 • набряклість;
 • почервоніння;
 • лущення;
 • зміна кольору шкіри.

Злоякісна пухлина (рак)

Рак статевого члена має різні форми: виразковий, вузловий, сосочковий. Кожен з видів супроводжується специфічною симптоматикою. Ущільнення може виглядати по-різному, найчастіше має великий розмір, чітку опуклу форму.

Має наступні симптоми:

 • різь під час сечовипускання;
 • сильний біль;
 • паління;
 • запалення лімфатичних вузлів.

Захворювання Пейроні

Хвороба Пейроні є рідкісною патологією, при якій статевий орган чоловіка викривляється, стає неправильної форми. Ущільнення на геніталіях може утворитися в першій стадії розвитку захворювання. Після епітеліальні тканини розростаються, а по всьому пенісу формується щільний інфільтрат (скупчення клітинних елементів з домішками лімфи і крові).

Симптоми даного захворювання:

 • зміна форми статевого члена;
 • наявність бляшок;
 • біль у стані ерекції.

Лімфангіт невенеричного походження

Симптомом лімфангіта є поява на статевому члені ущільнених лімфатичних безболісних судин. Основною причиною утворення шишки називають або затяжний статевий акт, або довгу мастурбацію. Новоутворення проходить протягом доби. У випадку розвитку хвороби на тлі відкритих травм судин можуть виникнути ускладнення:

 • хворобливі відчуття;
 • поява гнійного відокремлюваного;
 • підйом температури тіла;
 • загальна слабкість.

Проявляється у вигляді дискомфорту і неприємних відчуттів.

Механічна травма

Гематома на пенісі може утворитися через сильний механічний вплив. Відбувається це внаслідок внутрішнього крововиливу. Шишка може виникнути через затиск, удар, в результаті падіння, а також після невдалого сексуального досвіду. Якщо гематома невелика, то можна вилікувати її в домашніх умовах. А якщо велика, то рекомендується звернутися до лікаря, так як ускладнення здатні призвести до еректильної дисфункції.

Симптоматика патології наступна:

 • хворобливі відчуття;
 • зміна кольору шкіри.

Фолікуліт або псевдофолікуліт

Шишки з’являються внаслідок неправильного росту волосся біля основи члена (їх вростання в шкірні покриви людини). Цей процес здатний спровокувати інфікування шкірних тканин. Зазвичай ущільнення формується на першій стадії розвитку гнійника. Коли рідина вийде, утворення заживе протягом декількох днів (залежить від його розміру).

Симптоми проявляються наступним чином:

 • свербіж;
 • червоність;
 • набряклість;
 • неприємні відчуття.

Фурункульоз

Фурункульоз в більшій частині випадків є ускладненням фолікуліту або псевдофолікуліту. Відбувається це через надмірну пітливість чоловіка, тертя одягу, натискання на запалену ділянку. У новоутворення потрапляють бактерії (стафілокок), що стає причиною сильного подразнення і почервоніння. Ущільнення виглядає як щільна шишка, при цьому нерідко викликає дискомфорт і біль, рідше свербіж. Через якийсь час вона наповнюється гнійним субстратом, який виходить самостійно або усувається хірургічним шляхом.

Дане захворювання проявляється наступними симптомами:

 • збільшення лімфовузлів;
 • підвищення температури;
 • сильний біль;
 • різкі неприємні відчуття;
 • свербіж.

Атероми (закупорювання сальних проток)

Атеромами називають кістозні утворення, які зазвичай мають дуже рівні і чіткі контури. Від інших тканин кіста відокремлена капсулами, що складаються з фібрину. Вміст являє собою ексудат — міжклітинну рідину з волокнистою структурою. Локалізація фіброзного ущільнення — основа члена і лобкова зона пацієнта. Утворюються атероми через гормональний дисбаланс, статеві дисфункції, венеричні захворювання, травми, механічні пошкодження, відсутність гігієни, носіння тісної білизни і т. д. Шишка не болить, через якийсь час здатна розкритися самостійно.

Симптоматика захворювання:

 • свербіж;
 • неприємні відчуття;
 • набряклість пошкодженої ділянки шкіри.

Сифіліс

Для первинної стадії венеричної інфекції властиве утворення твердого шанкру, візуально нагадує щільну шишку. Ущільнення не болить, не свербить, фізичного дискомфорту не приносить. Зазвичай шанкр великий, з гладкою блискучою поверхнею, що утворюється на основі члена або на лобку у чоловіка. Через якийсь час шишка перетворюється в поглиблення на шкірі, тому відрізнити симптом досить просто.

Симптоми:

 • загальне нездужання;
 • підвищення температури тіла.

Дерматофіброми

Виглядають як нарости. Небезпечні, але приносять естетичний дискомфорт. Самі не видаляються, тільки за допомогою хірургічних методів. Виявляються у зміні кольору шкіри навколо фіброми. Зовнішній вид новоутворень на статевих органах може бути різним. При деяких захворюваннях з’являються великі хворобливі шишки, при інших дрібні, які не викликають дискомфорту.

Діагностика

При постановці діагнозу лікар враховує загальний стан хворого чоловіка, його скарги, іншу симптоматику. Висновки про наявність тієї або іншої патології роблять за результатами візуального огляду, і за результатами додаткових обстежень. Беруть біологічний матеріал, аналізи крові або гнійного відокремлюваного, тест на алергени і т. д.

Пацієнту слід звернути увагу на наступні нюанси:

 • Як давно з’явилося ущільнення. Турбуватися не про що, якщо ущільнення виникло після травми або механічного впливу, а після швидко пройшло чи почало гоїтися через кілька днів після виходу гнійного вмісту. Але необхідно звернутися до лікаря, коли шишка зростає протягом декількох тижнів або місяців.
 • Як воно виглядає. Якщо утворення нагадує великий прищ, то хвилюватися немає про що. Коли воно нагадує щільний великий шанкр, слід терміново звернутися до фахівця.
 • Турбує пухлина. Не слід думати, що якщо ущільнення не болить, то воно безпечне. При сифілісі шанкр турбувати пацієнта не буде, при цьому гнійні фурункули можуть боліти.
 • Росте вона або видозмінюється. При фолікуліті або фурункульозі шишка має три стадії розвитку. Спочатку з’являється горбок, пізніше він наповнюється гноєм, потім гній виходить назовні і починається процес загоєння. У тому випадку, якщо утворення не зменшується, а постійно росте і видозмінюється, то слід звернутися за медичною допомогою.

Діагностикою повинен займатися лікар, ні в якому разі не слід намагатися поставити собі діагноз самостійно. В особливих випадках невідвідування медичного закладу або ігнорування проблеми може бути небезпечним для життя пацієнта. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням, то стан людини погіршиться. Перераховані вище захворювання прогресують дуже швидко.

Лікування

Оскільки причини появи шишок на статевих органах у чоловіків можуть бути самими різними, не можна надати однозначних загальних рекомендацій щодо лікування. Лікар призначить необхідні засоби, грунтуючись на результатах проведених обстежень та аналізів. Це можуть бути як ліки вузького спектру дії, так і загальнозміцнюючі препарати (імуностимулюючі засоби та вітамінні добавки).

Існують народні засоби і медикаменти, які зможуть допомогти усунути симптоматику — знизити набряклість, неприємні відчуття, свербіж, біль, зменшити розмір шишки. Але їх застосування не вилікує пацієнта від можливого захворювання.

Медикаментозні препарати

Єдиних препаратів, здатних вилікувати від усіх патологій, немає. Тому чоловік може скористатись лікарськими мазями для зовнішнього застосування, щоб полегшити свій стан. З них найбільш ефективними є наступні:

Препарат Опис Спосіб і частота застосування
Пантенол Заспокоює шкіру, знімає подразнення і почервоніння, усуває свербіж Потрібно наносити ліки на шкірні покриви 3 рази на добу тонким шаром
Афлодерм Знімає сильний свербіж, біль і печіння, володіє протизапальними властивостями Мазати новоутворення на статевому члені 2 або 3 рази на добу тонким шаром
Еплан Допомагає зняти печіння, сильний свербіж, набряк, почервоніння і хворобливі відчуття Необхідно змащувати ущільнення 2 рази на добу, втирати мазь до повного усмоктування

Вищеперелічені засоби можуть виявитися неефективними в індивідуальних ситуаціях.

Народні засоби

Народні засоби діють за тим же принципом,  що і лікарські мазі. Вони усувають симптоматику, але не виліковують пацієнта.

Найбільш ефективними з них вважаються рослинні настої. Ось рецепти трьох найбільш популярних з них:

 • З редьки і часнику. Редьку і часник натерти на дрібній тертці в рівній кількості. Кашку розбавити водою, дати їй настоятися. Після чого наносити масу на проблемну ділянку шкіри за допомогою ватного диска або марлі. Досить повторювати це 2 рази в день — вранці і ввечері.
 • З березових бруньок і листя. Листя і бруньки берези залити окропом, дати постояти 24 години. Промивати ущільнення на статевих органах охолодженим настоєм 3 рази на добу.
 • З цілющих трав. Евкаліпт, деревій і звіробій замочити в гарячій воді, дати настоятися протягом кількох годин. Рідину попередньо охолодити, після чого нанести на проблемну зону. Повторювати процедуру необхідно також 3 рази на добу.

Незважаючи на безпеку всіх перерахованих засобів, перед їх застосуванням бажано проконсультуватися зі своїм лікуючим фахівцем. Можлива індивідуальна непереносимість компонентів.

Профілактика

Щоб уникнути проблем з утворенням шишок на статевих органах, чоловікові слід дотримуватися трьох основних рекомендацій:

 • Необхідно контролювати своє інтимне життя, використовувати засоби контрацепції. Але важливо пам’ятати, що навіть презервативи не гарантують молодій людині абсолютного захисту. Тому рекомендується більш відповідально ставитися до вибору сексуальних партнерів.
 • Слід іноді відвідувати медичні установи в профілактичних цілях. Деякі захворювання дають про себе знати вже в запущеній, хронічній або розвиненій формі. Запобігти цьому можна за допомогою регулярних оглядів і обстежень.
 • Ретельно стежити за гігієною тіла, носити якісний одяг і нижню білизну, користуватися перевіреною косметикою. Нехтуючи такими простими речами, чоловік прирікає себе на безліч неприємностей, в числі яких і різні захворювання.

Слід обов’язково звертатися до лікаря відразу, якщо є привід для занепокоєння. Не можна тягнути час і чекати, поки шишка пройде самостійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code