vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке вуздечка у чоловіків і що робити при травмуванні

Іноді чоловіки стикаються з такою проблемою, як розрив вуздечки. Зазвичай це трапляється під час інтимної близькості. При травмі з’являються сильні дискомфортні відчуття і рясна кровотеча.

Часто надрив вуздечки провокується вродженими особливостями будови тіла, тому буде набагато краще, якщо пацієнт дізнається про існуючу проблему якомога раніше. У разі травми слід терміново звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Якщо чоловік зірвав вуздечку і не було проведено правильне лікування, це може викликати порушення ерекції і привести до абсолютної імпотенції.

1

Що таке вуздечка

Вуздечка виглядає як маленька шкірна складка, яка знаходиться на чоловічому статевому органі. Основна її функція – забезпечення достатнього оголення голівки статевого члена під час інтимної близькості та координація її вигину. Вона не допускає сильного зсуву вниз шкірної оболонки. Оскільки на ній розташована величезна кількість нервових закінчень, в момент напруги прискорюються зростання збудження і еякуляція у чоловіків. Якщо вуздечка занадто коротка, то іноді вона рветься.

Вона з’єднує головку та крайню плоть і в нормі ніколи не болить. Тільки під час статевого дозрівання і переходу до інтенсивної сексуального життя вуздечка доставляє незручності чоловікам:

 • дуже швидкий оргазм;
 • хворобливі відчуття під час сексу;
 • викривлення пеніса;
 • розрив вуздечки під час інтимної близькості.

Ці проблеми викликані тим, що пеніс збільшується нерівномірно, із-за чого складка іноді стає дуже короткою, схиляє статевий член вниз. У деяких чоловіків недостатня довжина або нестача еластичності буває вродженою. Визначити це у хлопців в підлітковому віці можна по наявності на шкірному покриві головки і крайньої плоті тріщин, загину головки донизу, частим самовільним еякуляціям.

2

Причини надриву

Причини травмування вуздечки:

 • різкі активні рухи під час сексуального контакту;
 • необережність у момент самозадоволення;
 • дефлорація;
 • вроджена укорочена вуздечка;
 • повторний розрив із-за появи рубцевої тканини;
 • недостатня кількість мастила в піхві партнерки.

У 25% випадків вуздечку вдається порвати в момент сексу, тому чоловіки з вродженою патологією повинні бути вкрай обережними, не робити різких рухів і т. п.

Виділяється 2 ступеня відхилення – сильно і помірно укорочена вуздечка:

 • Помірне вкорочення – у хворого присутні неприємні відчуття під час статевого акту, з-за чого він повинен підбирати відповідні пози.
 • Сильно виражене вкорочення – дискомфорт відчувається в момент ерекції. Ця ступінь несе серйозну загрозу не тільки здоров’ю, але й життю чоловіка (це пов’язано з тим, що у вуздечці розташовується широка аорта).
3

Наслідки

Якщо вуздечка порвалася, яскраво виражених больових відчуттів зазвичай немає, однак при цьому іноді може бути сильна кровотеча. Із-за цього чоловіки не звертаються до лікаря і ставляться до травми байдуже.

Ненадання професійної медичної допомоги іноді призводить до поглиблення проблеми, оскільки на порваній шкірній складці в період загоєння утворюється рубцева тканина.

У результаті вона стає коротшою, втрачає еластичність. Надрив може мати поганий вплив на потенцію. При новій травмі довжина вуздечки стає все менше, а це збільшує шанс повторного ушкодження. Самостійне заростання сприяє неповному покриттю головки, що веде до серйозних проблем під час сексу.

Одним з головних наслідків є травма психологічного характеру. Чоловік побоюється повторення ситуації, тому він стає стриманим в емоційному плані, не може розслабитися і отримувати задоволення. Також це загрожує перешкодою для отримання оргазму і нерідко призвлжить до повної імпотенції. Часто хворі відчувають страх перед сексом. До проблеми потрібно ставитися вкрай серйозно. Якщо вуздечка нідрвана, необхідно якомога швидше відвідати уролога.

4

Які заходи можна вжити

Розрив короткої вуздечки лікують хірургічним способом. В іншому випадку у місці травми утворюється рубець, який ще сильніше стягне статевий член. Операція полягає в тому, що вуздечку надрізають для усунення натягу і збереження нормального положення головки. Така процедура отримала назву фленулотомії. Виконують поперечний надріз, потім на нього накладають поздовжній шов, який майже непомітний на тлі природного шва, що проходить внизу органу.

Існує спосіб лікування, при якому після поперечного розрізу вуздечку розтягують по поздовжній осі, після чого на неї накладають кілька поперечних швів. Рубці, що залишилися від попередніх травм, видаляють. Анестезию дітям до 12 років роблять внутрішньовенно, а для дорослих застосовують місцеву з введенням ліків під епідерміс статевого члена.

Фленулотомія ефективна не тільки в такій ситуації, але і в якості профілактики. Якщо чоловік відчув неприємне відчуття, натер вуздечку, головка стала червоною, то він може звернутися до лікаря, не чекаючи перших травм. Процедуру проводять під місцевим наркозом, лікування в стаціонарі не потрібно – після неї хворому дозволяється піти додому. Місце, на якому здійснювалося хірургічне втручання, заживає не більше 1-2 днів. Від статевих актів потрібно буде утриматися 2-3 тижні.

Альтернативними методами цієї проблеми є обрізання, VY – пластика і апаратна хірургія.

4.1

VY–пластика

Лікування проводять з допомогою 2 підрізань V-подібної форми, які потім зшивають Y-образно, завдяки чому забезпечується потрібна довжина вуздечки. Цей спосіб менш затребуваний, чим фленулотомія, через відсутність естетичності утворюються шви.

Деякі хірурги стверджують, що процедура може призвести до звуження крайньої плоті головки.

4.2

Обрізання

Інша назва процедури – циркумцизія. Її призначають, якщо коротку вуздечку супроводжує фімоз – звуження крайньої плоті, що не дозволяє голівці статевого члена легко оголюватись. При фімозі робити фленулотомію категорично заборонено, це викликає ще більше стягання крайньої плоті головки.

Є кілька видів цієї операції. Хірург вибирає найбільш підходящий. Таке лікування проводиться під загальним або місцевим наркозом.

4.3

Лазерна хірургія

При цьому виді лікування можна обійтися без накладення швів, із-за чого його називають також безшовним. Враховуючи особливість статевого члена змінювати свій розмір, безшовність перетворюється в серйозний недолік і вимагає додаткової фіксації спаяних країв шкірного покриву після процедури. Наслідком подібного лікування дуже часто стає поява великого рубця.

Хірургічне втручання при короткій або травмованої вуздечці має багато протипоказань:

 • присутність інфекції;
 • запальний процес в статевих органах;
 • хронічні хвороби печінки;
 • імунодефіцитні стани.
4.4

Народна медицина

Лікувати надірвану вуздечку народними засобами в домашніх умовах не можна. Однак існують методи для зняття фімозного запалення.

Потрібно кілька разів у день застосовувати ванни з антисептичною і бактерицидною дією. Для них знадобляться квітки ромашки та календули. Процедура не займає багато часу і триває всього 10-25 хвилин.

4.5

Профілактичні заходи

Дотримуючись простих правил, можна зберегти своє здоров’я:

 • Якщо у немовляти або дитини старшого віку коротка вуздечка або є фімоз, необхідно зробити операцію. Обрізання не принесе шкоди, процедура тільки позитивно позначиться на стані шкірної складки, в майбутньому не відбудеться її травмування.
 • Якщо у жінки виділяється недостатньо мастила під час статевого акту, слід використовувати спеціальні мазі або лубріканти на водній основі.
 • Достатня зволоженість знижує тертя, що перешкоджає отриманню травми. Це правило потрібно враховувати при самозадоволенні.
 • При занятті сексом чоловікам з укороченою вуздечкою слід бути дуже акуратними, вибирати відповідні пози. Головка статевого члена повинна мінімально тертися об стінки піхви.

One thought on “Що таке вуздечка у чоловіків і що робити при травмуванні

 1. Порвав легенько вуздечку,
  Занімався інтимною близостю і з того місця де порвав потекло щось біле,
  Зараз боюсь щоб дівчина неоказалась вагітною…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code