vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке перикардит і як він проявляється

Багато хто задається питанням, перикардит – що це. Незважаючи на поширеність такого захворювання, більшість людей не мають поняття про те, що воно передбачає і якими симптомами володіє. На сьогоднішній день існує величезна кількість видів перикардиту, наприклад, існують перикардити выпотные, які володіють своїми особливостями не тільки в симптоматиці, але і прогресуванні хвороби.

Что такое перикардит и как он проявляется

Клінічні прояви захворювання і його симптоми

Перикардит – це інфекційне або неифенкционного типу запальний процес, що вражає вісцеральний і парієтальний листок перикарда. Перикардит – поширене явище при багатьох хворобах внутрішніх органів, ускладнення або клінічний прояв захворювання. Досить часто прогресує і стає самостійною хворобою, і тоді його ознаки і прояви виходять на перший план.

Жінок це захворювання вражає досить часто до 40 років. Гострий перикардит або будь-який інший тип в основному утворюється з-за численних інфекційних або неінфекційних агентів. Основні симптоми перикардиту наступні:

  1. Підвищення температури.
  2. Озноб.
  3. Постійне нездужання.
  4. Больові відчуття і важкість у скелетних м’язах.
  5. Больові відчуття в області серця (найбільш яскравий і головний симптом).

Перикардит у дітей також можливий. В основному різні типи перикардитов мають різні симптоми. Наприклад, біль у серці характерна для такого виду, як сухий перикардит. Тому при діагностиці захворювання ґрунтуються не тільки на свідченнях ЕКГ, але і на інших методах дослідження. В основному пацієнти скаржаться на одноманітні болі, які розташовуються за грудиною. Поступово біль тільки буде посилюватися. Характерною особливістю хвороби є збільшення болю в положенні лежачи на спині або при глибокому вдиху.

Перикардит серця та його різновиди

В даний час існує величезна кількість різновидів хвороби, яке супроводжується головним симптомом – різкі больові відчуття в області серця. Інфекційний перикардит являє собою часту різновид захворювання. У прогресуванні даного типу величезне значення має безпосередній вплив і проникнення інфекції в тканини перикарда. В перикарді і міокарді здатні довгий період часу міститися інфекційні носії. Вони проникають у перикард гематогенним шляхом або внаслідок хірургічного втручання на серце і легені.

Інфекційний вид володіє такими симптомами, як больові відчуття в області серця, підвищення температури, змінюється ЕКГ, збільшення в крові кардіо-специфічних ензимів. Це доводить, що міокард вражений запальним процесом.

Ексудативний перикардит – інша різновид хвороби, особливість якої полягає в тому, що вона виникає як ускладнення іншого захворювання.

Якщо розглядати його причини, то воно може спостерігатися і як самостійна патологія, що утворилася в результаті полісерозіта або через наявність іншого захворювання, яке вражає перикард. Гемодинамічне значення випоту (у медицині цей вид називається ще випотной перикардит) залежить від кількості і швидкості надходження рідини і адаптивного потенціалу зовнішнього листа самого перикарда.

Констриктивний перикардит відносять до числа адгезивних перикардитов. На сьогоднішній день в медицині він є важким перебігом перикардинальной патології. Але варто відзначити, що відсоток людей, які страждають від цієї хвороби не перевищує 1. Синонимичным найменуванням даного типу є здавлює. Адгезивний перикардит здатний утворитися через перенесення гострого або хронічного ексудативного перикардиту різноманітного генезу.

Що стосується етіологічного фактора, то в 30% це туберкульозна хвороба. Набагато рідше це може бути або бактеріальна інфекційна. В більшості випадків причиною появи можуть бути різні поранення або травми грудної клітини, опромінення або різноманітні новоутворення. Він також здатний почати різко прогресувати через кардіохірургічного втручання.

Фібринозний і туберкульозний перикардити

Фібринозний перикардит є різновидом, при якій змінюється проникність судинної стінки порожнини міокарда, після чого починає пропотевать фібриноген, утворюється осад, в результаті якого починається запальний процес. Лікарі відзначають, що існує три головних симптому даного виду захворювання:

  1. Гостра і раптовий біль у грудній клітці.
  2. Шумові тертя перикарда.
  3. Зміна показник ЕКГ.

При фіброзних перікардітах больові відчуття з’являються раптово і розташовуються в центрі грудини, віддаючи в спинну частину. Інтенсивність змінюється, але сама біль носить постійний характер. Вона може збільшуватися при чханні або ковтанні. Якщо вчасно почати лікування, то в подальшому можна очікувати сприятливі прогнози.

Туберкульозний перикардит володіє цілим списком особливостей, які відрізняють його від інших бактеріальних перикардитов. Тому в більшості випадків відносять в окрему категорію. Збудником є бактерії. Первинний осередок розташовується в легенях. Заразитися туберкульозним перикардитом можна при прямому контакті з хворим на туберкульоз. Якщо не проводити лікування, то тканини людського тіла поступово руйнуватимуться.

Травматичний, этистенокардический і спайковий перикардити

Перикардити травматичні являють собою особливу запалення неифекционного характеру, яке виникає із-за пошкодження або травми грудної клітини. Травматичний перикардит може перейти в хронічну різновид, якщо не лікувати його. Випіт в частині перикарда утворюється внаслідок збільшення капілярів після нанесення травми і запального набряку. Досить рідко можна зустріти даний тип. У більшості випадків травмування відбувається з-за раптового сильного удару в область серця або здавлювання грудини. Переломи ребер 5,6,7 можуть позначитися на розвитку даного захворювання.

Основними скаргами при огляді є раптова поява задишки, відчуття нестачі повітря. Після огляду лікар відправляє пацієнта на електрокардіографію. Можливо, може знадобитися додаткове дослідження у вигляді рентгена. Рентген допоможе діагностувати перелом ребер або збільшення розміру серця.

Спайковий перикардит в більшості випадків проходить 2 стадії запалення. Щоб він почав прогресувати, необхідно осідання фібрину на стінках так званої серцевої сумки. Особливістю захворювання є утворення спайок між листками перикарда. Щоб спайки з’явилися, необхідний досить тривалий період часу. Спочатку тільки листки починають злипатися при серцевих скороченнях. Звідси і вийшло таке найменування.

Эпистенокардитический перикардит прогресує в гострому періоді міокарда, якщо починається поширення некрозу до епікарда при наявності трансмурального інфаркту. Зазвичай супроводжується сильними больовими відчуттями в серці, які посилюються при глибокому вдиху або кашлі.

Останні види перикардиту

Гнійний перикардит утворюється за допомогою попадання в організм стафілокока, пневмокока та грамнегативною флорою. В основному інфекція проникає в організм контактним шляхом, коли будь-який інший орган уражений інфекцією. Були навіть випадки, коли бактерії з порожнини рота сприяли розвитку гнійного перикардиту. Ревматичний перикардит утворюється часто, але його рідко діагностують при первинному ревматизмі.

При своєчасному лікуванні не виникає ніяких ускладнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code