vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке эквинусная деформація стопи: вправи для терапії хвороби

Що являє собою эквинусная деформація стопи, вправи для терапії хвороби – такі питання цікавлять багатьох пацієнтів.

Что такое эквинусная деформация стопы: упражнения для терапии болезни

Стопа людини здатна піддаватися різним деформаціям, які можуть бути присутніми з народження або розвинутися в процесі життя. Такі деформації проявляються різними патологіями ступні, однією з яких і є эквинусная стопа. Цей порок стоїть на другому місці по частоті появи серед усіх можливих деформацій органів руху. Порок цей легко розпізнається по зміненому вигляді ступень хворого.

Що таке эквинусная, або кінська стопа

Эквинусная деформація стопи – це викривлення стопи з стійким підошовним згинанням, яке називається эквинусной установкою. Досить часто эквинусная ступня розвивається паралельно з іншими видами її деформацій. Прояви тільки эквинусной патології без інших деформаційних компонентів зустрічаються порівняно нечасто й становлять 12,5 % від всіх можливих деформацій.

Эквинусная деформація підрозділяється на два виду:

 • вроджена, що передається на генному рівні або розвивається під час вагітності, проте вона зустрічається вкрай рідко;
 • набута, яка виникає після зовнішніх або внутрішніх негативних впливів на стопи (як у гімнасток, артистів балету).

Серед безлічі факторів, що сприяють розвитку деформації, можна виділити:

 • розвиток плоскостопості (це найчастіша причина);
 • порушення процесів обміну речовин в організмі;
 • значне ослаблення імунітету і самого організму в результаті перенесених інфекцій або захворювань запального характеру;
 • захворювання, пов’язані зі збоями ендокринної системи (тиреотоксикоз, цукровий діабет та ін);
 • неправильне засвоєння організмом кальцію та інших речовин і мікроелементів;
 • серйозні захворювання кісток і суглобів;
 • всілякі травми і пошкодження стоп або всієї ноги;
 • схильність до набору зайвої ваги або ожиріння;
 • спадкова і генетична схильність;
 • некомфортна, занадто вузьке або погано підібране взуття (вузьконосі моделі, високі нестійкі підбори-шпильки та ін).

Якщо говорити про клінічній картині захворювання, то вона досить типова. При зовнішньому огляді лікар може констатувати явні ознаки підошовного згинання стопи – від самої легкої форми, при якій п’ята лише злегка піднімається над рівнем землі, до складної, коли стопа хворого стикається з підлогою тільки зоною плюснефалангових суглобів, тильною стороною пальців ніг або навіть тильною стороною всій ступні цілком. При цьому з тильного боку вона буває сильно вигнута.

Підошву на п’яті зазвичай покриває тонка гладка шкіра, а ось в області плеснових кісток шкіра, навпаки, дуже тверда, груба і покрита мозолями. Ходу при эквинусной деформації на одній нозі характеризує нееластична кульгавість, а при двосторонній деформації ходіння хворому дається досить важко із-за сильного скорочення площі опори.

Для односторонньої эквинусной ступні характерний степпаж, або півняча хода, своєрідний вид біомеханіки руху, коли хворий при ходьбі занадто сильно згинає ногу і високо піднімає коліно, щоб відвисають ступня не чіплялася за землю. При цьому будь-яке її тильне згинання або дуже обмежений, або повністю виключено.

Як лікувати захворювання

Эквинусная деформація стопи, лікування захворювання.

При цьому серйозну недугу важливо вчасно поставити правильний діагноз і негайно почати лікування хвороби – ще на початковому етапі виникнення эквинусной деформації.

Своєчасна діагностика дарує хворій більше шансів на швидке і повне одужання. Поставити діагноз, визначити причини розвитку эквинусной деформації і призначити курс лікування повинен тільки досвідчений лікар-ортопед на основі всебічного обстеження хворого.

Эквинусная деформація в її легких проявах лікується з допомогою гімнастики, що включає в себе спеціальні вправи для стоп, масажу ніг, визначених фізіотерапевтичних процедур, накладення коригуючих шин і підбором ортопедичного взуття. У більш складних випадках проводиться лікування поетапним накладанням гіпсових пов’язок на хвору стопу та гомілку або з допомогою дистракційно-компресійного апарату.

Після проведення операції в м’язово-сухожильном комплексі стопи її і гомілку необхідно зафіксувати гіпсовою пов’язкою на строк до 46 тижнів. Після завершення періоду жорсткої фіксації гомілкостопа хворому призначають спеціально розроблений комплекс фізичних вправ, курс лікувального масажу, гидрокинезотерапию (або водну гімнастику), фізіотерапію.

Проведена операція може викликати у хворого погіршення функціонування ноги, якщо кінська стопа компенсувала її довжину, так як в таких випадках відбувається порушення вже сформувалася компенсації. Щоб полегшити ходьбу і поліпшити ходу таким хворим рекомендують носити спеціальне ортопедичне взуття.

Вправи для пацієнтів з деформацією стоп

Пацієнтам рекомендуються спеціальні фізичні вправи, які необхідно виконувати регулярно.

Вправи для лікування зквинусной деформації стоп:

 1. Треба сісти на стілець, покласти обидві ноги на м’яч. Потім катати м’яч по підлозі. Потрібно при цьому сильно натискати на м’яч ступнями. Замість м’яча можна використовувати спеціальний механічний массажер.
 2. Сісти на стілець і натискати на м’яч лівої та правої ступень, по черзі.
 3. Сісти на підлогу, схрестивши ноги по-турецьки. Підніматися повільно, стаючи на зовнішні частки ступень. Вправу повторюють 10-15 разів.
 4. Потрібно сісти на стілець, витягнути ноги вперед, випрямивши їх. Потім за допомогою пальців ніг захоплюють якісь дрібні предмети і перетягують їх на інше місце. Вправу виконують протягом 10 хвилин.
 5. Збирати і відпускати пальцями ніг тканину, наприклад, марлю чи хусточку. Повторюють 10-15 разів.
 6. Встати на підлогу. Випрямити спину. Потім треба піднятися на носочки і знову встати на повну стопу. Повторюють вправу 10 разів.

Дані лікувально-профілактичні вправи допоможуть зміцнити м’язи стоп, знімуть больові відчуття і не дозволять прогресувати захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code