vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Прояв фібриляції передсердь на ЕКГ

Як визначається фібриляція передсердь на ЕКГ? Для початку варто пояснити, що таке фібриляція (або тріпотіння) передсердь і які симптоми цього синдрому. Це поняття має місце при частішанні пульсу до показників від 200 до 700 ударів в хвилину з порушеннями в ритмі серця. Небезпека такої частоти серцевих скорочень зводиться до того, що підвищується ризик виникнення передсердно-шлуночкової блокади, яка, в свою чергу, призводить до порушення ритму скорочень шлуночків серця.

Проявление фибрилляции предсердий на ЭКГ

Тривалість фібриляції шлуночків складає від декількох секунд до декількох днів. Звичайно, за такого короткого проміжку часу діагностика цього стану стає скрутною. Але зустрічається така рідкісна форма тріпотіння передсердь і як стійкий процес. Тоді важливо розмежувати цю форму з шлуночкових пароксизмом. Дана форма аритмії може передувати інфаркту міокарда, тому вимагає невідкладної медичної допомоги.

Прояв і симптоми фібриляції передсердь

Існує кілька різновидів мерехтіння передсердь. До них відносяться:

  1. Первинне прояв фібриляції, яка триває менше 48 годин.
  2. При рецидивуючому перебігу розрізняють пароксизмальну фібриляцію, яка має тривалість не менше 48 годин і відновлюється синусовий ритм абсолютно спонтанно.
  3. При тріпотінні передсердь більше 1 тижня судять про персистуючої фібриляції передсердь. Ця форма вимагає лікування для того, щоб відновити синусовий ритм серця.

Симптомами служать найчастіше відчуття, що серце “вискакує”, біль у грудях, задишка, непритомність, різні порушення гемодинаміки. Діагностику фібриляції передсердь виконують на підставі показників ЕКГ. Пароксизми миготливої аритмії передсердь дуже сильно погіршують гемодинаміку, значно знижують артеріальний тиск та підсилюють прояви серцево-судинної недостатності. Розглянемо більш детально показники електрокардіограми:

  1. На кардіограмі у всіх відведеннях відсутній зубець P.
  2. Між QRS-комплексами мають місце дрібні f-хвилі, які відрізняються частотою, амплітудою і формою. Ці хвилі найкраще реєструються у відведеннях V1, V2, aVF, II, III.
  3. Інтервали R-P нерегулярні.

В залежності від амплітуди хвиль фібриляція шлуночків може бути крупноволновой або мелковолновой, при якій амплітуда становить 0,2 мВ. При такій формі успіх дефібриляції набагато нижче.

Важливо! Відмітний момент фібриляції передсердь на ЕКГ від такого ж порушення з боку шлуночків серця полягає в тому, що шлуночкова аритмія може залишитися непоміченою тому, що вона не несе яскраво виражених симптомів і відзначається тільки на ЕКГ.

Замість висновку

Для запобігання важких ускладнень миготливу аритмію передсердь важливо постійно контролювати стан серця. Це виражається в періодичному вимірюванні пульсу та проведенні ЕКГ для того, щоб відстежувати картину стану серцевої діяльності.

Кардіограму потрібно робити не тільки в стані кризи, але й у профілактичних цілях для спостереження за перебігом і розвитком аритмії серця. Хворі з затяжним пароксизмом миготливої аритмії і тим більше з ознаками декомпенсації кровообігу потребують обов’язкової госпіталізації в кардіологічне відділення. Також обов’язково встановити патронаж таких хворих дільничним терапевтом у поліклініці за місцем проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code