vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проблеми пізньої вагітності

Якщо 20 років тому старородящими вважалися жінки старше 26 років, то в наш час термін пізня вагітність застосовується до пацієнткам старше 35 років. Вік жінки, при якому вона може завагітніти і успішно виносити дитину, істотно збільшився. Так як активне статеве життя ведуть жінки старше 40 і навіть 50 років, то і шанс виникнення вагітності в цьому віці зберігається.

Проблемы поздней беременности

Велика частка вагітностей у старшому віці припадає на небажані. Про це свідчать дані статистики, згідно з якими, більше 80% таких вагітностей закінчуються абортами. Багато жінок зрілого віку вже мають дітей, а вагітність є наслідком неправильного застосування протизаплідних засобів. Деякі з них використовують методи контрацепції, вони не дають 100% гарантії, наприклад календарний метод контрацепції. Деякі жінки нехтують контрацепцією, вважаючи, що їх здатність до зачаття практично дорівнює нулю. Але зниження здатності до зачаття не є повним безпліддям, тому ризик завагітніти завжди залишається. В даний час жінки все частіше вирішують зберегти життя дитині.

Запланована пізня вагітність

Сучасні жінки вважають, що краще народити дитину пізніше, коли вже будуть вирішені матеріальні та житлові питання. До того ж середній вік вступу в шлюб значно збільшився. У деяких жінок пізні вагітності не є першими. Жінки у віці 30-40 років одружуються вдруге і прагнуть народити дитину. Але і у прожили багато років разом подружжя виникає бажання завести ще одну дитину. Такі батьки зазвичай планують народження дитини іншої статі. Цим пояснюється той факт, що жінка вирішує зберегти третю вагітність при наявності 2 одностатевих дітей.

Жінки, які планують завагітніти у старшому віці, стикаються з деякими проблемами, не залежними від того, першим чи буде ця дитина чи ні. Здатність до зачаття починає знижуватися вже після 35 років, чим старше жінка, тим більше часу їй потрібно для того, щоб зачати дитину. З початком природного старіння організму у жінок знижується кількість овуляцій, більша частина менструальних циклів виявляється ановуляторних. До того ж у старшому віці починають розвиватися такі захворювання, як непрохідність маткових труб та ендометріоз – всі вони заважають запліднення яйцеклітини і її імплантації. Розвиваються і захворювання інших органів, що заважають нормальному виношування дитини.

Однак те, що для настання вагітності потрібно більше часу, зовсім не означає того, що вона не настане ніколи. До лікаря слід звертатися тоді, коли вагітність не настає після року статевого життя без контрацепції. Велика частина жінок старше 35 років мають здатність до зачаття і виношування здорової дитини. Говорячи про пізньої вагітності, необхідно торкнутися теми ЕКО. Екстракорпоральне запліднення стає для багатьох жінок останнім шансом стати матір’ю. Серед звернулися в клініку, проводити подібну процедуру, багато жінок старше 40 років, яким багато років тому поставили діагноз “первинне безпліддя”. Сучасні репродуктивні технології дозволяють подолати цей діагноз і народити довгоочікуваного дитини.

З допомогою процедури ЕКО народилося вже більше мільйона чоловік. Сорокарічна жінка, в минулому не мала можливості вдатися до даної процедури, зараз має всі шанси стати матір’ю. Розвиток репродуктивних технологій – ще одна причина, яка сприяє зростанню кількості пізніх вагітностей. Проте і жінка, пізно вступила в шлюб, і жінка, що йде на ЕКО, і жінка, яка вирішила народити другого або наступної дитини у зрілому віці, зіткнуться зі схожими проблемами.

Ускладнення пізніх вагітностей та пологів

Чим же небезпечні пізні вагітності для мами і малюка? У жінок, які завагітніли після 40 років, різко підвищується ризик викиднів. Пов’язано це не тільки з початком старіння організму, але і погіршенням якості самих статевих клітин. З-за цього плід може мати серйозні відхилення, що призводять до його загибелі. На пізніх термінах вагітності виникають такі проблеми, як відшарування плаценти і плацентарна недостатність.

Крім того, під час вагітності загострюються всі хронічні захворювання. Вагітність, що протікає на тлі хронічної ниркової недостатності, що вимагає постійного контролю з боку лікарів. Пильної уваги вимагає і виношування дитини при захворюваннях серця і судин. Гіпертонія є найбільш частою проблемою пізньої вагітності. А якщо пацієнтка раніше стикалася з цим захворюванням, стан її здоров’я при вагітності може різко погіршитися. Це суттєво збільшує ризик виникнення гестозу. Важке ускладнення гестозу призводить до серйозних порушень в роботі судин головного мозку, аж до коми.

У пацієнток старше 35 років частіше виникає, так званий, діабет вагітних. Це захворювання вимагає дотримання спеціальної дієти і прийому певних препаратів. Якщо вагітність проходить на тлі вже наявного цукрового діабету, може знадобитися медикаментозне збереження вагітності на пізніх термінах. Ускладнення при цьому бувають самі різні: від передчасних пологів до мертвонародження.

У віці 35-40 років підвищується ризик виникнення багатоплідної вагітності. Під час пологів можуть траплятися такі ускладнення, як слабка родова діяльність, розриви шийки матки і піхви, кровотечі, викликані передчасним відшаруванням плаценти. Часто пізні вагітності закінчуються кесаревим розтином.

Такі вагітності, найчастіше, виявляються на порівняно великих термінах, адже жінка, яка вважає себе нездатною до запліднення, може не надавати значення першим симптомів. Діагностика пізніх термінів вагітності грунтується на достовірних ознаках. При пальпації живота явно відчувається головка і інші частини тіла плода. В кінці другого триместру за допомогою спеціальної трубки можна прослуховувати серцебиття малюка. Сама жінка може відчути ворушіння плода на термін близько 18 тижнів.

Діагностика вагітності на пізніх термінах включає і визначення положення плода в матці. За кілька тижнів до пологів необхідно визначити і передлежання майбутньої дитини. Це положення голівки або таза дитини по відношенню до входу в таз матері. Передлежання може бути як головним, так і тазовим. При тазовому передлежанні дитини жінкам старше 35 років рекомендується кесарів розтин. Виявити які-небудь вади розвитку плоду в цей період можна за допомогою УЗД-діагностики.

Пізні пологи: можливі небезпеки для дитини

Основними ускладненнями пізньої вагітності для дитини є передчасні пологи, недостатній вагу при народженні, кисневе голодування при пологах, вроджені патології. Чим більший вік жінки, тим вище у неї ризик народження дитини з генетичними патологіями. Це може відбуватися з багатьох причин, в тому числі із-за старіння яйцеклітин. До того ж з віком у людини знижується стійкість до шкідливих речовин і негативних впливів навколишнього середовища. Високий відсоток викиднів у старшому віці пов’язаний саме з генними мутаціями.

Найбільше жінки старшого віку бояться народження малюка з синдромом Дауна. Це захворювання характеризується поєднанням відставання у фізичному розвитку з розумовою відсталістю. Відбувається воно через появу в ДНК плоду зайвої хромосоми.

Сучасні технології дозволяють виявити подібні відхилення на ранніх термінах. Таке обстеження рекомендується проходити і молодим мамам. Розвиток методів внутрішньоутробної діагностики дозволяє жінкам після 40 років народити абсолютно здорову дитину, що також сприяє зростанню числа пізніх вагітностей.

Отже, згідно з даними численних досліджень, майже всі жінки старшого віку має всі шанси виносити і народити здорового сина чи дочку. До того ж, доросла мама володіє достатнім досвідом і терпінням, допомагає в подальшому вихованні дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code