vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини викидня у жінок на пізніх термінах вагітності

Викидень на пізніх термінах, причини якого можуть бути досить різноманітні, вважається перериванням вагітності до 28 тижнів. З 28 по 36 тиждень таке переривання вважається передчасними пологами.

Причины выкидыша у женщин на поздних сроках беременности

У момент викидня плодове яйце відривається від маткової стінки внаслідок скорочення мускулатури матки. До 28 тижня виживання плода зводиться до нуля, на терміні після 28 тижня є ймовірність виживання дитини, але дуже маленька.

Форми загрози переривання вагітності

 1. Перша форма – загрозливий аборт. Ознаками цього стану є мізерне кров’яний виділення і підвищені скорочення матки. При негайне звернення за лікарською допомогою викидня можна уникнути.
 2. Друга форма – аборт на ходу. Яйце з плодом відшаровується і виходить із порожнини матки. Жінка в цей час відчуває болю схожі з переймами, що супроводжуються сильною кровотечею. Вагітність переривається безповоротно. Відшарувалася плід виймається за допомогою хірургічних інструментів або рукою лікаря. Якщо термін вагітності великий, то плід виходить самостійно.
 3. Третя форма – частковий аборт. При цьому виді виходить частину плода або частину розірваних плодових оболонок. Плід видаляється з матки жінки з застосуванням хірургічних інструментів.
 4. Четверта форма – повний аборт. При такій формі яйце з плодом виходить повністю. Шийка матки перестає кровоточити і закривається. Якщо термін виношування маленький, то застосовується метод вискоблювання, так як в матці можуть залишатися шматочки плаценти. Якщо пізній викидень трапився наприкінці вагітності, то необхідність чистки не виникає.
 5. Є також ще одна форма, яка має назву відбувся викидень, коли смерть плоду сталася, але з матки він не вийшов. Багато жінок можуть не підозрювати про це, тим і небезпечна ця форма. Визначити смерть ембріона можна по зникненню ознак вагітності, за поганого самопочуття породіллі і за відсутності чутності серцевих ударів плода при загальному огляді або на УЗД.

Причини патології

Причин невиношування на пізніх термінах безліч. Гінекологи можуть виділити найосновніші:

 1. Істміко-цервікальна недостатність. Це таке захворювання шийки матки, яке може розвинутися після переривань вагітності на пізньому терміні виношування. Крім цього дана патологія може бути наслідком вроджених аномалій статевої системи жінки.
 2. Інфекція, що потрапила в організм плоду внутрішньоутробно.
 3. Смерть ембріона.
 4. Ушкодження живота, в разі удару.
 5. Передчасне відшарування плаценти.
 6. Інфекційні хвороби.
 7. Раніше проведені операції на матці або судинах.
 8. Постійні стресові ситуації.

При перериванні вагітності на терміні від 12 до 22 тижнів викидень вже може вважатися пізно. Його причини можуть носити інфекційний, запальний, ендокринний характери. При постійному спостереженні вагітної жінки при істміко-цервікальної недостатності можна уникнути викидня, вчасно зробивши всі заходи щодо його запобігання.

Пізніше переривання вагітності на терміні після 22-го тижня

В цей час вже складно втратити дитину. Якщо викидень трапився після 28 тижня, то це вважається передчасними пологами. Бувають випадки, коли на цьому терміні вдавалося врятувати життя малюка. Найпершою ознакою викидня є виділення крові з матки, навіть саме незначне.

Мимовільний викидень найчастіше починається саме з невеликих кров’яних виділень, які у наростаючій послідовності перетворюються в рясне кровотеча.

Поряд з цим симптомом можуть з’являтися спазматичні болі внизу живота. Кров може мати як червоний колір, так і бурий відтінок. Кровотечі не завжди рясні, але вони можуть тривати до декількох днів.

Біль в цьому випадку не обов’язкова. Вона може то виникати, то на якийсь час проходити. Жінка може відчути себе погано раптово. При цьому з матки можуть виділятися криваві шматки. Це означає, що трапився викидень. Такий стан пояснюється тим, що плід міг загинути задовго до появи перших симптомів і тому відділяється частинами.

Що робити при підозрі на пізній викидень?

При підозрі на викидень слід негайно лягти і викликати лікаря. Не пийте ніяких ліків до приходу лікаря. Не прикладайте холод до живота, щоб заспокоїти біль. Цим ви тільки погіршите положення, так як від холоду матка активніше скорочується.

Якщо це тільки загроза викидня, то вагітність можна врятувати спеціальними медикаментами, які можуть розслабити міометрій матки. Крім цього призначаються препарати для усунення кровотечі, седативні та знеболювальні засоби, а так само вітамін Е. Курс лікування триває в залежності від стану жінки від 2 тижнів до 1 місяця. В цей час жінка повинна якомога менше хвилюватися, не займатися фізичними вправами і утримуватися від статевих контактів.

Профілактика кровотеч:

 1. Планування вагітності, відмова від штучного переривання.
 2. Зведення до мінімуму фізичної напруги і сексуальних відносин під час виношування дитини.
 3. В момент планування вагітності слід провести лікування всіх гінекологічних проблем, особливо хвороб, що передаються статевим шляхом.
 4. Планування зачаття до 35 років.

Після події викидня

Після мимовільного викидня слід зайнятися виявленням причини такої ситуації. Це потрібно для того, щоб провести ретельне лікування та при майбутньому зачаття уникнути повторення подібної події. Багато дівчат, втративши дитину, намагаються якомога швидше заново завагітніти, що призводить до повторних викиднів. Для того щоб організм відновився після травми, йому потрібен як мінімум рік.

Позбавтеся від цього недоліку та плануйте вагітність. Навіть якщо викидень на пізньому терміні у вас стався не в перший раз, не варто зневірятися. Більшість жінок теж були у вашому положенні. Пізніше вони змогли народити здорових малюків, та ще й не одного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code