vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Патологія або особливість: низьке розташування голівки плода

Майбутні матусі на черговому ультразвуковому дослідженні або на прийомі у лікаря-гінеколога дізнаються про такий діагноз, як низьке розташування голівки плода. Його ставлять зазвичай з 22 по 35 тиждень вагітності, чим дуже лякають жінок, які очікують потомство.

Патология или особенность: низкое расположение головки плода

Патологія або особливість?

При нормальному протіканні вагітності плід опускається за кілька тижнів до пологів, але іноді це трапляється і на більш ранніх термінах. Панікувати і переживати в цій ситуації не варто, низьке розташування плоду не відноситься до патології. Це, швидше за все, особливість конкретного жіночого організму.

Однак, при такій особливості лікарі-гінекологи не виключають чинники ризику передчасних пологів, з тієї причини, що голівка дитини тисне на шийку матки, сприяючи її розкриттю. Часто вагітні відчувають ниючий біль внизу живота, яка не повинна бути причиною для хвилювань.

Ще одна небезпека полягає в тому, що при низькому розташуванні голівки малюка виникає загроза кисневого голодування, що негативно вплине на розвиток дитини. Важливо! У цей період майбутня мама повинна перебувати під наглядом лікаря і бути гранично обережною.

Лікування в стаціонарі

Загрозою переривання вагітності може стати:

  • болісний і тривалий тонус матки;
  • коротка шийка матки (менше 2 см);
  • кров’янисті виділення, що є ознаками відшарування плаценти.

У такому випадку лікування жінки проводиться стаціонарно із застосуванням медичних препаратів з метою збереження вагітності та дитини. У деяких випадках шийку матки вшивають або одягають на неї спеціальне кільце, що дає можливість доносити дитину до дати пологів, поставленої лікарем-гінекологом.

Діагностика низького розташування плода

Самостійно вагітна жінка не може визначити низьке положення малюка. Як стверджують медики, вона може підозрювати про це (постійні тягнучі болі внизу живота, тонус матки, кров’янисті виділення), але діагностувати стан плода може тільки фахівець після обстежень.

В акушерстві існує два методи визначення положення плоду. При методі ручного обстеження досвідчений лікар-гінеколог може визначити положення дитини і те, наскільки далеко тіло малюка знаходиться від входу в цервікальний канал. Ультразвукова діагностика при вагітності допоможе не тільки встановити положення голівки дитини, але і визначити стан шийки матки.

Згідно з народними прикметами, низьке розташування голівки малюка свідчить про народження дівчинки. Лікарі-гінекологи таке припущення спростовують, так як цей факт нічим не підтверджується. Розташування малюка залежить тільки від індивідуальних особливостей майбутньої матусі.

Рекомендації й поради лікарів

Лікарі при виявленні цієї особливості не призначають ніяких медикаментів і лікування. Однак, щоб зменшити дискомфортний стан вагітних, необхідно прислухатися до рекомендацій і порад досвідчених акушерів, які полягають у наступному.

Зменшити фізичні навантаження:

  • відмовитися від тренувань і відвідування тренажерних залів;
  • не піднімати тяжкості;
  • не ходити на високих підборах.

Відмовитися від статевих контактів, так як під час статевого акту матка сильно скорочується, що сприяє відкриття цервікального каналу.

Емоційний спокій, який сприяє протіканню вагітності без переживань і хвилювань. Рекомендується також приймати заспокійливі препарати (валеріана, пустирник), що не завдають шкоди малюкові.

Носити бандаж – спеціальну медичну пов’язку, яка буде підтримувати живіт вагітної і не дасть дитині з’явитися раніше терміну. Бандажну пов’язку можна придбати в будь-якій аптеці або медичному сервісі, а продавець допоможе вибрати бандаж у відповідності з розміром і призначенням. Носіння бандажа запобігає часте скорочення матки і знижує тиск голівки дитини на шийку матки.

Увага!

При низькому передлежанні дитини існує ймовірність загострення геморою. Лікарі настійно рекомендують:

  • переглянути раціон харчування;
  • вживати продукти з великим вмістом клітковини;
  • їсти часто і потроху;
  • пити достатню кількість рідини;
  • фізичне навантаження повинна бути невеликою.

Так як низький передлежання плоду давить на сечовий міхур, то вагітні жінки відчувають часте сечовипускання. У цьому випадку лікарі рекомендують:

  • пити невеликими порціями;
  • обмежити вживання рідини безпосередньо перед сном.

Низьке передлежання плода – це не вирок до передчасних пологів. Майбутнім мамам необхідно прислухатися до рекомендацій гінеколога, виконувати всі вимоги, а також в обов’язковому порядку звертатися до фахівців у випадку серйозних проблем.

Відповідно до статистики, більшість жінок, що мають таку особливість, благополучно доношують дитинку до пологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code