vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості вагітності після 40 років

Вагітність після 40 років стала більш поширеним явищем після 70-х років минулого століття і за півстоліття кількість жінок, які зважилися завести дитину після сорока років зросла практично на 90%. Для багатьох зараз це може бути важко уявити, але ще 15 років тому старородящими вважалися і двадцятип’ятирічні дівчата! Зараз цей термін застосовується щодо жінок від 35 років. Вік жінки, яка може народити дитину з хорошим здоров’ям значно збільшився.

Особенности беременности после 40 лет

Ймовірність вагітності після 40 років

Тим, хто регулярно відвідував уроки біології в школі відомо, що чим старше жінка, тим важче їй завагітніти. Причина цього полягає в тому, що число яйцеклітин у жінок зменшується з віком, а вони не відновлюються. Загалом, ймовірність завагітніти в зрілому віці протягом одного-двох років становить 40-50%. Процес зачаття часто вимагає довгого часу, адже і представники чоловічої статі починають втрачати здатність до зачаття. Тому для подружньої пари після сорока потрібно запастися терпінням і прикласти зусилля. Але якщо спроби протягом довгого часу не принесли результатів, можна звернутися в спеціальні клініки, де кваліфіковані фахівці допоможуть вам, використовуючи репродуктивні технології.

Небезпеки при вагітності

Труднощі при зачатті – не єдині перешкоди, з якими, можливо, доведеться зіткнутися як майбутнім мамам, так і їх подружжю. З роками ми не стаємо здоровішими, всі це знають. У багатьох з’являються хронічні захворювання, такі як гіпертонія, діабет, так і імунна система може дати збій. Все це може ускладнити процес виношування дитини. Ризик втрати дитини зростає пропорційно віку майбутньої матері.

Вагітність 40 років пов’язана з певними ризиками, про які повинна знати кожна жінка. Отже, до ризиків для матері відносяться:

  1. Викидень. У молодих жінок він становить 10%, але до 40 років його ризик значно підвищується і досягає 33%. Старіє не тільки тіло і організм жінки, але і її статеві клітини.
  2. Проблеми з плацентою.
  3. Хронічні захворювання та їх загострення.
  4. Діабет вагітних.

Вагітність після 30 підвищує ризик народження дитини з деякими генетичними відхиленнями.

Крім цього до ризиків для малюка відносяться:

  • мала вага новонародженого;
  • нестача кисню в процесі пологів;
  • хромосомні відхилення, які були відзначені раніше;
  • ранні пологи.

Планування вагітності після 35

Звичайно ж, якщо ви хочете народити здорового малюка в досить зрілому віці, то слід усвідомлювати, що це вимагає додаткової підготовки задовго до зачаття. Воно вимагає максимально відповідального ставлення, не варто забувати про всі ризики.

Підготовка повинна включати не тільки здоровий спосіб життя, який полягає в правильному і регулярному харчуванні, відсутність зайвого емоційного і фізичного напруження, повну відмову від куріння і інших поганих звичок. Підтримка фізичного здоров’я включає періодичне медичне обстеження, контроль ваги. Не завадить прийом полівітамінів і консультація з лікарями: терапевтом, ендокринологом, гінекологом.

Переваги пізньої вагітності

Однак, слід зазначити, що планування вагітності після 40 років приносить із собою не тільки клопоти і всілякі ризики, але і безліч позитивних моментів. По-перше, практично кожна жінка до тридцяти років встигає досягти якихось успіхів, її матеріальне становище зміцнюється, так і в сім’ї все має бути стабільно. Найчастіше такий дитина – не первісток. Велика різниця у віці не повинна бентежити. Багато в чому це плюс, адже це означає, що у вас будуть помічники, які підтримають у важку хвилину. Самі жінки вважають, що до сорока років вони по-іншому відчувають життя – стають більш спокійними, в чомусь терпиміше і мудрішими. А ці якості разом з добротою необхідні для майбутньої матері.

Незважаючи на забобони і стереотипи статистика показує, що велика кількість жінок у віці після сорока років народжують саме здорових дітей. Це може бути пов’язано з тим, що жінка у віці краще стежить за собою, вона більш цілеспрямована, правильно розставляє пріоритети і виконує вказівки лікаря.

Сучасна діагностика, репродуктивні технології і величезний досвід дають прекрасну можливість народити здорової дитини для кожної жінки, яка готова піти на це, обмежити себе і можливо змінити свій спосіб життя заради свого малюка. Досвідчені лікарі будуть відслідковувати вашу вагітність і робити все можливе для того, щоб малюк народився здоровим. Саме тому, якщо ви вирішили завагітніти, вірте в себе і намагайтеся, тоді у вас все вийде, і не забувайте вчасно відвідувати лікарів, адже саме від цього значною мірою залежить здоров’я вашого малюка.

Стаття надана сайтом pro-vse.pp.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code