vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості вагітності і на якому терміні народжується двійня

Багатоплідна вагітність вважається ускладненою, тому питання, на якому терміні народжується двійня, дуже актуальне. Через велике навантаження на організм жінки часто виникають передчасні пологи, тобто народження дітей на терміні від 22 до 37 тижнів. Пологи в більшості випадків проводять шляхом кесаревого розтину, особливо якщо діагностовані передлежання плаценти або неправильне положення плодів. В середньому за статистикою пологи для двійнят відбуваються в 37 тижнів. Які труднощі створює багатоплідна вагітність для матері й близнюків?

Особенности беременности и на каком сроке рождается двойня

Особливості перебігу вагітності

Для того щоб звести до мінімуму можливий ризик, слід відповідально займатися плануванням вагітності. Варто приділити увагу тренуванню власного м’язового корсету. Важливо привести в гарну форму м’язи черевного преса, спини, тазового дна. При звичайній вагітності відбувається значне збільшення тиску на тазове дно. При багатоплідній вагітності навантаження зростає в півтора-два рази. Часто така вагітність супроводжується багатоводдям. Від яких ускладнень вбереже достатній м’язовий тонус?

  • геморой;
  • варикозне розширення вен;
  • болі в попереку;
  • грижа міжхребцевих дисків;
  • передчасне розкриття матки.

Якщо додатково до силових вправ і розтяжці включити в своє тренування кардионагрузки, то можна значно зменшити:

  • запаморочення;
  • стрибки артеріального тиску;
  • головний біль, слабкість, зниження концентрації;
  • кисневе голодування близнюків.

Ніхто не може запланувати народжуватися двійні, але до будь-якої вагітності варто готуватися як до складної. Майбутній мамі слід знати: при багатоплідній вагітності часто виникають сильні набряки, особливо при проблемах з нирками.

Звичайною справою є неправильне положення одного або обох плодів, тому що водночас для двох дітей при розміщенні головкою вниз місця просто не вистачає.

У першому триместрі існує загроза відмирання одного з плодових яєць. Видалення нежиттєздатного яйця відбувається природним шляхом, одночасно з народженням здорової дитини.

Високий ризик викиднів і передчасних пологів з’являється у другому і третьому триместрі. Тому кожна друга жінка з багатоплідною вагітністю лягає в стаціонар на збереження. Серцево-судинна система матері відчуває при виношуванні двох дітей значне навантаження. Формування підвищеної кількості плацентарної тканини може викликати анемію. За приблизними оцінками від 26 до 56% всіх вагітностей двійнею закінчуються самовільним перериванням, викиднем.

Часто зустрічаються аномалії в розвитку одного або обох плодів через нестачу поживних речовин та плацентарну недостатність. Щоб уберегти м’язову тканину матки від надмірного розтягування і розривів, слід ще до вагітності приділяти увагу тренуванню інтимних м’язів хоча б протягом року. Кожна вагітність, незалежно від ускладнень – це великий стрес для організму жінки, а також перевантаження життєво важливих систем: кровоносної, сечостатевої, ендокринної. Набряки при багатоплідній вагітності, сильні головні болі й постійна нудота викликані нездатністю нирок і печінки впоратися з інтоксикацією.

Специфіка пологів

З метою відстеження стану матері і дітей, жінкам з багатоплідною вагітністю призначають профілактичні огляди у акушера-гінеколога. При виявленні потенційно небезпечних станів пропонується госпіталізація до стаціонару. Звичайна частота візитів у жіночу консультацію складає один раз на тиждень. В ідеалі слід підібрати собі приватного акушера-гінеколога, який буде доступним по телефону цілодобово для термінової консультації. Середня прибавка у вазі при неоскладненій вагітності становить 9-15 кг, а при багатоплідній – 13-15 кг, що створює велике навантаження на серце і м’язи жінки.

Планова госпіталізація відбувається за два тижні до пологів, але за медичними показаннями може статися й раніше. Якщо є можливість, для пологів краще підібрати великий пологовий будинок з кваліфікованим і відповідальним персоналом. Категорично протипоказані пологи двійні в домашніх умовах, адже в разі ускладнень для порятунку життя матері і дітей потрібне реанімаційне відділення.

Заздалегідь підібрати собі хорошого акушера необхідно тому, що нерідкі випадки загибелі новонароджених з-за лікарської помилки навіть у процесі простих пологів. Будь-які пологи двійні відносяться до ускладнених. Щоб захистити свої інтереси, можна взяти з собою на операцію батька дітей, який би записав процес на відео. Якщо причиною загибелі одного або двох немовлят буде лікарська помилка, суд може розглянути відеозапис як докази обвинувачення.

Для корекції відхилень від нормальної пологової діяльності проводять медикаментозну підтримку. Щоб не допустити удушення і кисневої недостатності другого плоду, період між проходами по родовому каналу скорочують до мінімального. При передчасному розтині плодового міхура вводять препарати, стимулюючі скорочення матки. Якщо спостерігаються ознаки гіпоксії, проводять кесарів розтин. Швидкі і точні дії акушера сприяють нормальному протіканню пологів.

Народження двійні

Незважаючи на те, що двійнята народжуються вже на 36 – 38 тижні, їхні легені цілком пристосовані для дихальної діяльності. Якщо ж пологи відбуваються на ще більш ранньому терміні, може виникати потреба в апараті штучного дихання. Починаючи з 22 тижня, реально врятувати життя навіть тим новонародженим, що сильно відстають у вазі. Клінічна практика свідчить: однояйцеві близнюки менш пристосовані до екстреної адаптації у разі ранніх пологів, чим двояйцеві. А монозіготні двійні частіше страждають набряком і жовтяницею, чим дизиготні. Жінки, які народили двійнят під епідуральної анестезією, мають менше ускладнень, чим ті, кому додатково вводили знеболююче перед хірургічним втручанням.

Ретельна підготовка акушерської бригади до майбутніх реанімаційних заходів, включаючи переливання крові, сприяє швидкому реагуванню та успішному завершенню пологів. На час ін’єкції у вену породіллі встановлюють катетер, іноді крапельницю з фізіологічним розчином. Це допоможе миттєво перейти до введення необхідних препаратів. Лікарська підтримка пологової діяльності безпечна для життя новонароджених, чим її відсутність. Проміжок між проходом близнюків по родових шляхах залежить від сили переймів. Часто трапляється, що м’язи матки розтягнуті, ослаблені, не можуть скорочуватися інтенсивно. В цьому випадку вводять стимулятори пологової діяльності. Стандартна різниця між монозиготними близнюками становить не більше десяти хвилин, а між дизиготними не більше години.

Особливі умови для двійні

Двійнята у більшості випадків народжуються зі зниженою масою тіла, від двох до півтора кілограм, тому може виникнути потреба в інкубаційній камері з режимом підвищеної вологості і температури. Маючи тонкий шар підшкірного жиру, малюки не контролюють терморегуляцію і можуть відразу ж отримати переохолодження. При нормальних умовах в реанімації діти набирають вагу досить швидко. Реабілітація жінок після народження двійні проходить так само, як і після звичайних пологів. Важливо приділяти увагу не тільки дітям, але і поверненню свого тіла в гарну форму. Гімнастика після пологів базується на курсі відновлення тонусу м’язів матки. Це стане гарантією успішної наступної вагітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code