vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості установки спіралі від вагітності

Спіраль від вагітності є відомим способом контрацепції. Статистика показує, що більша частина жінок вдається саме до нього з метою запобігти небажану вагітність. Сьогодні існує багато різновидів спіралей, тому перед установкою слід ретельно розібратися у всіх нюансах.

Особенности установки спирали от беременности

Плюси і мінуси установки спіралей

Потрібно мати на увазі, що зазначений спосіб контрацепції підходить тим жінкам, які мають постійного статевого партнера. Спіраль захищає від вагітності, але не може захистити від захворювань. Перед установкою лікар обов’язково повинен переконатися, що відсутні різного роду протипоказання.

Це стосується і самої жінки, яка зважилася на такий спосіб контрацепції. Жінка повинна здати відповідні аналізи і зробити ультразвукове дослідження матки. Важливо звернути увагу на те, що процедура повинна виконуватися тільки фахівцем у відповідній установі. Будь-які сумнівні організації повинні виключатися відразу.

Жінка повинна бути готова до деяких нюансів. Встановлення спіралі може викликати певні зміни в організмі, зокрема збільшення менструального циклу. При наявності незручностей лікар може призначити засоби для зупинки крові і усунути неприємні відчуття. Якщо вжиті заходи не врятували від дискомфорту, то рекомендується видалення спіралі.

Крім того, у пацієнтки може почати боліти низ живота, що нерідко супроводжується кровотечами. Таке часто виникає в перший час після операції у жінок, які раніше не народжували. Слід враховувати й те, що спіраль може, в силу деяких факторів, випадати з матки.

Спіраль від вагітності є поширеним і сучасним засобом в наші дні. Її дія починається відразу після установки, а цим способом можуть користуватися не тільки молоді дівчата, а й жінки після 40 років. Якщо до складу засобу входить мідь, то таке пристосування може перебувати в організмі до менопаузи.

Якщо виникло бажання завагітніти, то спіраль можна забрати в будь-який час. При наявності предмета можна не повідомляти про це партнера, так як спіраль жодним чином не заважає сексуального життя. В окремих ситуаціях чоловік може відчувати кінці ниток, але і це можна виправити. Наявність такого чужорідного предмету не тягне за собою розвиток екстрагенітальних хвороб, крім описаних раніше випадків, пов’язаних з дискомфортом.

Види спіралей і їх установка

Спіралі своїм зовнішнім виглядом схожі один на одного і виконані у вигляді букви Т. Їх будова вкрай просте: є основа, на яку намотана мідна або срібна дріт. Виготовлення пластикової основи відбувається з додаванням сульфату барію, що дозволяє визначати положення спіралі під час обстеження, наприклад, при проведенні рентгена.

Спіралі від небажаної вагітності представлені двома типами: з металами і гормонами. Якщо в першому типі ніжка засоби оплетена таким матеріалом, як мідь, то у випадку з гормонами використовуються спеціальні спіралі, що їх містять. Гормони дозволяють змінювати адгезивні характеристики слизової і впливати на в’язкість слизу, розташованої в матці. Це дозволяє забезпечити додатковий захист, так як не відбувається прикріплення яйцеклітини, яка була запліднена, до стінки матки.

Процедура установки має ряд нюансів. Після абортів або пологів введення спіралі здійснюється в порожнину матки не раніше чим через 3 місяці. Операцію повинен проводити тільки лікар-гінеколог. Від його професіоналізму залежить і ефективність методу, і подальший стан здоров’я жінки.

Що стосується принципу дії, то спіраль запобігає прикріплення яйцеклітини до матки. Процедура не доставить незручностей пацієнтці, а тривалість установки займе не більше 10 хвилин.

У деяких випадках використовується місцева анестезія, що дозволяє повністю усунути неприємні відчуття, які можуть виникнути під час процедури.

Через місяць після установки жінці потрібно обов’язково звернутися до лікаря. В ході огляду фахівець зможе виявити, чи все було виконано правильно і добре приживається спіраль. З цього моменту жінка може не переживати про вагітність і жити активним статевим життям. Однак слід періодично відвідувати лікаря для проходження профілактичного огляду, щоб знизити ймовірність виникнення побічних ефектів. Виконувати це рекомендується один раз в 6 місяців.

Ефективність спіралей досягає 100%. Тривалість їх використання різна: від 2 до 5 років. Важливо приділити особливу увагу вибору лікаря, який буде проводити операцію, так як від його дій залежить безболісність процедури та подальша можливість завагітніти.

Побічні ефекти і протипоказання

Як і будь-яка медична процедура, встановлення спіралі має свої протипоказання. Їх список невеличка, всього два пункти:

  1. Рак статевих органів або їх захворювання.
  2. Вагітність.

При наявності того чи іншого установка даного засобу контрацепції заборонена. Але необхідно назвати й інші протипоказання, від яких залежить ефективність дії спіралей і здоров’я жінки. Так, процедура заборонена дівчатам, які не досягли 16 років. Особливості будови, які можуть перешкоджати правильній установці, теж є значущим показником.

З активною і безладним статевим життям все ясно: зазначений спосіб захисту від вагітності рекомендується тим жінкам, які мають постійного партнера. Аналогічна ситуація складається і з нерегулярним статевим життям. Таким чином, безладна або нерегулярне статеве життя є протипоказанням до установки.

Слід визначитися не тільки з вибором фахівця, але і з типом спіралі. При наявності труднощів у виборі бажано звернутися за допомогою до лікаря, який зможе дати правильну пораду виходячи з даних обстеження та аналізів.

Побічні ефекти від використання даного способу захисту від вагітності теж присутні. Раніше вже згадувалося про можливість розвитку кровотеч та їх посиленні під час менструацій. Однак при використанні неякісного матеріалу або після дій непрофесійного фахівця є ризик ушкодження шийки матки.

У рідкісних випадках може відбутися її перфорація. Не можна забувати про ризик розвитку позаматкової вагітності. Кровотечі можуть починатися не тільки при менструаціях, але і з причини пошкодження ендометрія. Однак можна не переживати, так як подібне буває рідко.

Деякі нюанси

Більшість жінок дуже хвилюються, чи буде у них можливість мати дітей після спіралі? Відповідь: так, буде. Встановлення спіралі ніяк не впливає на дітородні функції жіночого організму. Для того щоб завагітніти, жінці потрібно просто зняти спіраль.

Однак потрібно врахувати, що зачаття не повинно відбуватися одразу ж після вилучення. Для більшої безпеки необхідно почекати не менше місяця, після чого можна робити спроби завагітніти. Деяким жінкам може знадобитися більш тривалий термін для відновлення, все залежить від особливостей їх здоров’я і стану статевих органів.

Важливо уникати попадання інфекції під час носіння спіралі. В цьому випадку можна не тільки завдати шкоди здоров’ю, але і отримати безпліддя. Тим, у кого раніше були проблеми з зачаттям, даний спосіб контрацепції краще не використовувати, так як спіраль тільки погіршить справу.

Таким чином, встановлення спіралі є найефективнішим засобом для захисту від незапланованої вагітності. Але перед її установкою потрібно вибрати підходящий вид, проконсультуватися з лікарем щодо наявності хвороб або протипоказань.

Це дозволить зберегти не тільки здоров’я, але і нерви, фінанси і можливість надалі мати дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code