vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Наскільки небезпечна температура при вагітності у другому триместрі?

При вагітності температура у другому триместрі не повинна бути вище 37 градусів. До цього часу животик починає помітно округлятися, а груди збільшується в розмірі. Жінка стає більш привабливою і прекрасною. Ці зміни відбуваються з нею починаючи з 13-го тижня вагітності, і цей період вважається найбільш сприятливим. Майбутня мама може досхочу гуляти на свіжому повітрі, займатися приємними для неї заняттями (спортом в басейні, йогою і дихальною гімнастикою). У минулому залишилися болісні головні болі, набряклість тіла і систематичне почуття нудоти зранку. Однак майбутню матір на всьому етапі вагітності підстерігає інша небезпека – підвищення температури тіла вище 37-38 градусів.

Насколько опасна температура при беременности во втором триместре?

Підвищення температури в другому триместрі

Тому найчастіше вона задається наступними питаннями. Підвищення температури відіб’ється на здоров’я матері і її дитини? Наскільки це небезпечно для нормального розвитку плода та перебігу вагітності в цілому? Чи існують безпечні методи лікування підвищення температури без шкоди для майбутнього малюка? Розглянемо кожне з цих питань окремо.

Жінка в положенні зобов’язана дуже уважно ставитися до свого здоров’я протягом всього періоду вагітності. Застуда, ГРВІ, грип – це небезпечні захворювання, які можуть по-різному відображатися на станы майбутньої матері і її плоду. Без своєчасної діагностики та консультації лікаря не обійтися. У деяких випадках, особливо коли температура тіла підвищується вище 37-38 градусів, потрібне серйозне лікування або навіть госпіталізація з метою збереження здоров’я і життя майбутньої дитини.

Основні небезпеки високої температури, з якими стикається вагітна жінка

Вірусні інфекції дуже небезпечні для здоров’я майбутньої дитини протягом всього терміну вагітності матері, однак вони не настільки небезпечні, як в першому триместрі.

Плацента, через яку плід отримує необхідний кисень і поживні речовини, що надійно захищають і є своєрідним бар’єром. Але вірусні захворювання небезпечні своїми ускладненнями.

Вони можуть викликати фетоплацентарну недостатність, а це, в свою чергу, може ускладнити подачу кисню і поживних речовин до плоду. У результаті дитина може з’явитися на світ раніше покладеного часу з невеликою вагою.

Підвищення температури може негативно позначитися і на нервовій системі плода. Саме в цей період вона активно розвивається. Це небезпечно тим, що дитина в майбутньому може бути занадто нервовим і неспокійним.

Імунітет вагітної жінки злегка знижений, тому вона дуже легко піддається різним вірусним та інфекційним захворюванням. Це відбувається тому, що плодове яйце несе в собі не тільки материнську, але і батьківську генетичну інформацію, яка може відторгатися, наприклад, коли у батьків різний резус-фактор. Захистити організм жінки здатна гіпертермія. Це своєрідний захисний механізм, який захищає організм від перегріву і здатний протистояти вірусним інфекціям.

Дуже висока температура приводить до рясного потовиділення, частішання сечовиділення і прискорення всіх біологічних процесів в організмі. Якщо своєчасно не зупинити ці процеси, наслідком може стати переривання вагітності (викидень).

Підвищення температури небезпечно і на 16-му тижні вагітності, коли у плода формується кісткова тканина. Ускладнення, викликані вірусними захворюваннями, здатні деформувати її, що може призвести до рахіту або ДЦП.

Тому рекомендовано при будь-якому підвищенні температури вище 38 градусів негайно звертатися до лікуючого терапевта та гінеколога.

Методи лікування в домашніх умовах

В цей час виділяється велика кількість прогестерону, який незначно підвищує температуру в корі головного мозку. Однак якщо вона тримається тривалий час, то слід звернутися за консультацією до фахівця. Головне правило, яке необхідно запам’ятати: застуду можна переносити на ногах. Рекомендується постільний режим, в іншому випадку ускладнень складно буде уникнути. При вагітності температура у другому триместрі повинна бути 36,6-37 градусів. Температура 37 градусів і вище вважається небезпечною для розвитку плода. Неприпустимі самолікування, прийом трав’яних чаїв і зборів, рослинних препаратів без рекомендації лікаря, жарознижуючих засобів (аспірину, анальгіну, парацетамолу).

Дуже часто підвищення температури супроводжується нежиттю і кашлем. Ці симптоми також можуть бути дуже небезпечні. Закладеність носа при нежиті не тільки заподіює дискомфорт матері, але може викликати брак кисню для дитини. Назальні краплі, які можуть полегшити загальний стан вагітної жінки, виписуються і призначаються під суворим контролем лікаря. Сухий кашель так само небезпечний для плоду, як і нежить, і з тих же причин. Нестача кисню може стати причиною раптового переривання вагітності (викидня).

Якщо температура тіла піднялася до 38 градусів, можна спробувати деякі традиційні методи, абсолютно безпечні для вагітної жінки. До них можна віднести:

  • чай з додаванням малини (сухий або у вигляді варення);
  • настій з липового цвіту;
  • компоти і морси з сухофруктів і шипшини.

Від нежитю чудово підійдуть компреси з обліпихової олії, яким необхідно змащувати носові пазухи. Вагітним жінкам забороняється медикаментозна терапія. Однак є випадки, коли ризик від ліків менше, чим ризик від інфекційних та вірусних захворювань.

Особливу увагу слід приділити тому, яка температура у другому триместрі вагітності саме у вас. Своєчасне звернення до лікарів може допомогти уникнути неприємностей зі здоров’ям не тільки для вас, але і для майбутньої дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code