vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

чим друга вагітність відрізняється від першої?

Друга вагітність – це найчастіше заплановане і очікуване жінкою подія, про яку, здавалося б, вона знає все. Почасти в цьому є частка правди, адже, будучи вагітною одного разу, представниця прекрасної статі вже багато чому навчилася. Однак і тут можуть бути деякі нюанси, до яких вона неодмінно повинна прислухатися. Народження другої дитини – це не менш відповідальний процес, чим виношування першого.

Чем отличается вторая беременность от первой?

У чому відмінності другої вагітності від першої?

Більшість жінок, у яких перша вагітність пройшла добре і не проявилася у вигляді неприємних наслідків для організму, розслабляються, вважаючи, що і друга пройде аналогічним чином. Ймовірність такого розвитку подій, звичайно, існує, однак в цей період слід бути особливо уважною до власного здоров’я.

Вагітність другою дитиною може призвести до:

  1. Варикозної хвороби. Незважаючи на те, що у жінки немає видимих передумов для розвитку венозних зірочок і вони не проявляли себе в перший раз, не слід занадто розслаблятися. Це захворювання найчастіше показує себе при виношуванні дитини другого, коли організм жінки вже ослаблений попередньою вагітністю. За станом ніг слід ретельно стежити, в обов’язковому порядку надягаючи компресійний трикотаж для майбутніх мам. Цей елемент не буде доставляти особливого дискомфорту, підтримуючи при цьому судини, покращуючи кровообіг.
  2. Анемії. Для жінок, що страждають зниженим гемоглобіном і пережили сильне кровотеча під час перших пологів, така проблема, як анемія, виходить чи не на перший план. Для того щоб вона ніяк не відбилася на здоров’я ні малого, ні його мами, жінка обов’язково повинна розповісти про неї своєму лікарю, який зможе призначити безпечний і в той же час ефективний комплекс для підвищення рівня гемоглобіну.
  3. Проблем з лактацією. Сама по собі лактація є значним стресом для організму, вимагаючи значного витрати внутрішніх резервів. Бажано, щоб до моменту другої вагітності грудне вигодовування після перших пологів вже закінчилося. У такому разі жінка не буде відчувати цей період дуже гостро.
  4. Загрози викидня. Під час другої вагітності канал шийки матки жінки вже дещо розширено, а ймовірність попадання в нього навколоплідного міхура істотно збільшується. Саме тому жінкам, у яких присутні проблеми з шийкою матки, слід бути гранично обережними.

Дані відмінності є суттєвими, але вони ні в якому разі не повинні зупиняти жінку в її бажання мати другу дитину. Другі пологи напевно пройдуть швидше, а больовий поріг істотно знизиться.

Коли планувати другу вагітність?

Багато жінок, вже маючи одну дитину, прагнуть, щоб різниця між ним і його новонародженої сестричкою чи братиком не була більше 2-3 років. Цей підхід можна назвати вірним, адже діти будуть мати спільні інтереси, зможуть разом рости і розвиватися. Однак планування нової вагітності через 2-3 роки передбачає, що на плечі майбутньої мами лягає значно більша відповідальність, адже утискати інтереси першої дитини, виношуючи другого, непрощенна помилка.

Первістка доведеться привчати до самостійності для того, щоб хоча б трохи знизити навантаження на організм:

  1. У період другої вагітності мами малюк напевно буде ревно вимагати уваги. Його бажаннями не слід нехтувати, однак і власний організм треба пожаліти. Носіння дитини на руках – це істотне навантаження, яка протипоказана під час другої вагітності. Малюка можна навчити самостійно підійматися на ліжко або стілець, використовуючи в якості підтримки мамину руку. Так дитина отримує свою частку уваги, а мама зможе уникнути фізичних навантажень.
  2. Багато діти досить довго сплять разом зі своїми батьками, не поспішаючи переселятися у власну ліжечко або кімнату. Однак друга вагітність – це привід вирішити дане питання. Робити це бажано в ігровій формі, постійно розповідаючи дитині, наскільки йому там буде добре, і, можливо, навіть періодично пускаючи назад. Аналогічний спосіб вирішення проблеми можна буде практикувати і з другим малюком, коли він підросте.

Пережиті вдруге вагітність і пологи, звичайно, будуть викликати у жінки певне хвилювання. При цьому не слід панікувати. Навіть незважаючи на пережиті труднощі, біль і в деяких випадках страх перед невідомістю у вигляді виховання одразу двох дітей, ще ні одна мама не пошкодувала про те, що народила двох чудових малюків, які в подальшому стануть їй надійною опорою і підтримкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code