vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Можлива вагітність після вискоблювання?

Вагітність після вискоблювання може наступити в наступному ж циклі. Але така процедура – це дуже серйозне вторгнення в повноцінну роботу матки, вона може стати причиною різних ускладнень. Поки не будуть з’ясовані всі причини мимовільного викидня, жінці краще не займатися плануванням наступного зачаття. Тому що якщо причини завмерлої вагітності або викидня не усунути, велика ймовірність рецидиву.

Возможна ли беременность после выскабливания?Після чищення матки має пройти кілька циклів, поки її стінки повністю не відновляться після травмування їх вишкрібанням. Зачаття після чищення матки можна планувати мінімум через півроку. За цей час потрібно добре відновити здоров’я майбутньої матері, як фізичне, так і психічне, яке похитнулося після пережитої втрати. Після завмерлої вагітності або мимовільного викидня необхідно пройти медикаментозне лікування для більш швидкого відновлення травмованих стінок матки.

Які можуть бути причини вискоблювання?

При плануванні зачаття після вискоблювання дуже важливо виявити причину проведення цієї серйозної процедури. Зазвичай, така операція проводиться для переривання вагітності. Це може бути як аборт, так і викидень. Деколи вишкрібання проводиться і після пологів, якщо плацента не відходить сама.

У матці можуть з’являтися новоутворення (наприклад, поліпи), які вимагають оперативного втручання. Існує помилкова думка про видалення поліпа як про нешкідливою операції. Це, дійсно, помилкове судження, тому що, як і будь-яке втручання в цілісність організму, таке вилучення не проходить безслідно. Більше того, воно вимагає відновлення.

Час, коли можна знову завагітніти, буде залежати від ступеня пошкодження внутрішньої поверхні матки.

Відновлення після вискоблювання

Після чищення жінці необхідно здати аналізи для визначення причин завмерлої вагітності або викидня. Потрібно здати такі аналізи:

  • на рівень гормонів в крові (прогестерон, естроген);
  • взяття мазка для дослідження середовища піхви на зараження інфекціями статевих органів;
  • УЗД статевих органів (матки і яєчників);
  • гістологія матки (дослідження тканин).

Часто після перенесеної процедури чищення порожнини матки багато жінки можуть відчувати біль в районі статевих органів під час місячних. Таке явище досить поширене. Щоб запобігти утворенню і застій кров’яних згустків, лікарі рекомендують спазмолітичні засоби: но-шпу, “Таміпул” та ін. Вони розслаблять стінки матки і дозволять відходити крові безперешкодно.

В тому числі після вискоблювання в якості профілактичних заходів призначають антибіотики, щоб запобігти занесення інфекції в матку. У разі рясного відділення крові після операції лікар може призначити курс “Окситоцину” або курс лікування на основі водяного перцю.

Протягом двох тижнів після чищення протипоказані будь-які статеві контакти.

Щоб знизити ризик повторення переривання вагітності, потрібно в період відновлення дотримувати наступні заходи:

  • змінити спосіб життя і відмовитися від всякого роду шкідливих звичок (куріння, алкоголь), які суттєво загрожують нормальному виношування дитини;
  • не перевтомлюватися на роботі, наприклад, позмінної або пов’язаної з постійними поїздками: така робота може викликати збої в організмі жінки;
  • налагодити прийом полівітамінів, харчуватися фруктами та овочами;
  • дотримуватися режим правильного харчування.

Також потрібно психологічно налаштуватися на вдалий результат, тому що погані думки можуть позначитися на стані жінки.

Зачаття і виношування після вискоблювання

Статистика говорить про те, що ймовірність завагітніти після чищення велика. Але потрібно бути готовим і до того, що ці спроби ніколи не увінчаються успіхом. Якщо все ж зачаття вдалося, то існує ймовірність, що вагітність після вискоблювання буде проходити з деякими ускладненнями.

По-перше, чистка може порушити верхній шар тканин внутрішніх стінок матки, з-за цього часто виникають труднощі в першому триместрі. Запліднена яйцеклітина, яка має на ранньому терміні прикріпитися до стінки матки для свого подальшого розвитку, може цього не зробити з-за порушеною поверхні матки. Тому фахівці рекомендують утриматися від нового зачаття після чищення близько півроку, до повного відновлення порожнини матки.

По-друге, вишкрібання може спричинити за собою таку проблему, як пошкодження шийки матки та погіршення її утримуючої функції. Такі перебої в роботі статевих органів можуть спровокувати мимовільний викидень.

Майбутньої матері потрібно бути готовою до того, що навіть після проходження реабілітаційних заходів після чищення ускладнення все одно можуть бути присутніми під час виношування. Жінці, що пройшла таку процедуру, потрібно бути особливо уважною під час вагітності і ретельно прислухатися до свого організму. Весь період виношування необхідно здійснювати візити до лікаря і виконувати його призначення.

Висловлюємо вдячність сайту porady.co.ua за надання матеріалів для створення статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code