vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Медикаментозний спосіб переривання вагітності – етапи і наслідки

Медикаментозний спосіб переривання вагітності має різні наслідки, у тому числі порушення гормонального рівноваги. Цей метод передбачає застосування спеціальних таблеток антигестагенного дії (“Міфепристон”, “Міфегін”, “Мізопростол”).

Медикаментозный способ прерывания беременности – этапы и последствия

Медичні показання

До складу медикаментів входить речовина міфепристон, яке блокує дію прогестерону – гормону, який підтримує вагітність. Медикаментозний аборт передбачає відшарування зародкових оболонок від стінки матки. Щоб посилити м’язове скорочення, лікар призначає простагландини.

Для медикаментозного аборту характерні наступні переваги:

  • можливість проведення до 6 тижнів вагітності;
  • відсутність хірургічного втручання і наркозу;
  • матка і її шийка не пошкоджуються;
  • наслідки медикаментозного переривання вагітності в кілька разів менше, чим у інших методик.

Розглянута процедура протипоказана при нирковій недостатності, позаматкової вагітності, міомі матки, важкої анемії, запальних процесах. Попередньо пацієнтка оглядається гінекологом. Спеціаліст розповідає їй про дію препаратів і можливі ускладнення.

Пацієнтка повинна підписати інформаційне згоду на використання таблеток. При цьому вказується серія і номер препарату. Якщо згода підписана, то відповідальність повністю лягає на пацієнтку. Наступний етап передбачає проведення стандартного обстеження:

  • виявлення ступеня чистоти піхви;
  • обстеження органів малого тазу;
  • аналіз крові на ВІЛ, RW.

Основні етапи процесу

Пацієнтка повинна відвідати гінеколога тричі. За 1-1,5 год до 1-го огляду жінка легко снідає. У кабінеті лікаря вона приймає 3 таблетки “Миропристона” по 200 мг і залишається в клініці. Не можна вживати алкоголь перед (після) прийомом медикаментів. Через 1-2 год пацієнтка дізнається дату наступного прийому гінеколога.

Через 48 год (на 2-му відвідуванні клініки) жінка приймає 2 таблетки “Миролюта” за 200 мг. Вона залишається в лікарні на 3-4 ч. Якщо протягом зазначеного строку кров’янисті виділення не спостерігаються, тоді жінка повторно приймає 2 таблетки “Мізопростолу”.

Якщо термін вагітності 4-5 тижнів, тоді аборт буде нагадувати звичайну менструацію. Кров’янисті виділення можуть тривати 1-3 тижні. В іншому випадку пацієнтці призначають кровоспинні і скорочують матку препарати.

Якщо подібне явище спостерігається 2 год поспіль, тоді жінці необхідна термінова госпіталізація.

Контрольний огляд призначають через 15 днів після прийому “Миролюта”. У завдання входить:

  • підбір контрацептиву;
  • виключення можливого ускладнення.

Після медикаментозного переривання вагітності гінекологи рекомендують використовувати контрацептиви. В іншому випадку існує висока ймовірність зачаття до початку менструації.

Рекомендації фахівців

Для розглянутої методики переривання вагітності характерні такі ускладнення, як блювання, біль внизу живота, частковий аборт, кровотеча. Після прийому “Миропристона” у пацієнтки може підвищитися температура тіла. Подібні симптоми проходять самостійно.

Якщо протягом години після прийому препарату спостерігалася блювота, тоді пацієнтці повторно призначають це засіб. В іншому випадку таблетка може повністю не засвоїтися організмом. При вираженому токсикозі вагітної попередньо до сніданку призначають протиблювотний засіб – “Реглан”, “Церукал”.

До наслідків медикаментозного аборту відносять висип і кропив’янка. У цьому випадку медик прописує такі антигістамінні препарати, як “Супрастин”, “Діазолін”. З-за активного і тривалого скорочення м’язів матки в області живота з’являються біль інтенсивного характеру. Для їх усунення приймають аналгетики та спазмалітики.

Для медикаментозного переривання вагітності характерно рясне кровотеча. Для його зупинки використовують відповідну терапію. Пацієнтці призначають такі препарати, як “Дицинон”, “Тарнексам”, відвари з лікувальних трав і настоянку водного перцю. Курс лікування залежить від інтенсивності кров’янистих виділень і ваги жінки.

При частковому аборті проводиться вакуумна аспірація або вискоблювання. Після міні-аборту отриманий матеріал досліджують. Пацієнтка проходить УЗД органів малого тазу. Не можна одночасно приймати “Міфепристон” та нестероїдні протизапальні засоби. В іншому випадку абортивний ефект знизиться.

Ефективність такої методики становить 99%. Оптимальним терміном для проведення аборту за допомогою цієї методики вважається 3-4 тижні. Не рекомендується переривати вагітність медикаментами, якщо термін аменореї перевищує 49 днів від останніх місячних. Медикаментозний аборт негативно позначається на баланс статевих гормонів.

Після переривання вагітності прогестерон стає “непотрібною”. Він починає діяти на молочні залози і яєчники, порушуючи менструальний цикл, сприяючи утворенню кісти та інших гормонозалежних патологічних станів. Це може привести до безпліддя. Порушення гормонального рівноваги жіночого організму спостерігається при прийомі високої дози “Міфепристону”. Гінеколог не може дати 100% гарантію збереження повноцінної дітородної функції жінки після медикаментозного аборту.

Дуже вдячні med-arhiv.com за надану статтю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code