vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування гонореї у чоловіків препаратами в домашніх умовах

Гонорея є венеричним захворюванням. У чоловіків вона характеризується виникненням гонорейного уретриту, обумовленого ураженням нижнього відділу сечостатевої системи. Актуальність даної патології пов’язана з її зростанням та деякими особливостями. Справа в тому, що гонорея часто поєднується з іншими ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом). Це ускладнює її лікування. Труднощі в терапії також пов’язані зі стійкістю збудника до багатьох антибактеріальних засобів. Тому важливо призначити правильні та ефективні препарати, за допомогою яких можна лікуватися в домашніх умовах.

1

Опис захворювання

Гонорея (трипер) – це запальне захворювання інфекційної природи, викликане гонококом. По своїй структурі цей мікроорганізм є диплококом, тобто складається з двох клітин. На поверхні мікроба міститься безліч ворсинок, за допомогою яких він утримується і пересувається зі слизової оболонки сечостатевого тракту.

Збудник може передаватися від хворої людини до здорової наступними шляхами:

 • Статевим. Цей шлях є основним. Він передбачає розвиток гонореї при будь-яких інтимних контактах із хворою людиною, при яких гонококи потрапляють на слизові.
 • Контактно-побутовим. Зараження цим шляхом відбувається дуже рідко із-за слабкої стійкості бактерії у зовнішньому середовищі. Для виникнення захворювання необхідно зіткнення слизової оболонки здорової людини з предметом побутового користування, де містяться свіжі гонококи. Це трапляється рідко.
1.1

Клінічна картина

Перші 10-14 днів відповідають инкубационному періоду хвороби, характеризуються відсутністю яких-небудь симптомів. Це пов’язане з поширенням й розмноженням збудника. Коли утворюється значна кількість гонококів, починають виникати перші ознаки захворювання. Головною ознакою є поява виділень з уретри.

Вони виникають в останню чергу і спочатку мають вигляду слизу. Через деякий час виділення набувають гнійний характер. Їх інтенсивність теж залежить від часу початку запалення і наростає в міру його прогресування. До інших симптомів гонореї відносять:

 • свербіж, печіння, хворобливі відчуття в уретрі, а також розповсюдження больового синдрому в промежину;
 • диспауренія (дискомфорт під час статевих контактів);
 • дизуричні розлади (порушення сечовипускання за типом його утруднення і хворобливості);
 • почервоніння і набряклість губок статевого члена;
 • вихід з сечовипускального каналу гнійного вмісту жовто-коричневого кольору при натисканні на головку.

Всі перераховані вище клінічні прояви характеризують гостру форму захворювання. При відсутності або неправильності терапії вона переходить у хронічну. У цьому випадку симптоми стерті і часто зовсім відсутні. Залишається тільки один прояв гонореї – гнійні виділення. Вони мізерні, спостерігаються тільки вранці.

2

Лікування

При перших ознаках захворювання потрібно звернутися до лікаря для встановлення його етіології (причини). Беруть мазок виділень з уретри з подальшим дослідженням його під мікроскопом і визначенням чутливості мікробів до антибактеріальних засобів. Тільки після виявлення гонококів можна починати терапію, яка базується на встановленій чутливості до певних груп антибіотиків.

Лікування гонореї переслідує нижчезазначені цілі:

 • ерадикація (знищення) гонокока;
 • повне купірування клінічних проявів;
 • запобігання розвитку ускладнень.

Лікар виписує рецепт з ліками, які потрібно застосовувати за призначеною схемою з урахуванням наявної інструкції по застосуванню. Ефективними щодо гонокока є антибіотики цефалоспоринового ряду, макроліди та фторхінолони. Їх можна приймати в таблетках або вводити внутрішньом’язово за допомогою уколів. Дозування підбирається у відповідності з тяжкістю захворювання індивідуально.

2.1

Ефективні препарати

Виражений ефект спостерігається від прийому лікарських засобів з такими діючими речовинами:

Діюча речовина Опис
Цефтріаксон Він руйнує стінку бактерій, пригнічуючи їх життєдіяльність. Випускається даний медикамент у флаконах з порошком для приготування розчину, який вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Курс лікування становить 14 днів з щоденної одноразовою ін’єкцією 1 грама ліки. В аптеці він продається під однойменною назвою Цефтріаксон від різних виробників
Цефотаксим Є аналогом цефтріаксону з тим же механізмом дії та формою випуску. Конкретними препаратами з цією речовиною є Цефотаксим, Клафоран, Талцеф, Цефабол, Цефалосин та інші. Застосовується він 3 рази на добу протягом двох тижнів
Цефіксим Цей медикамент теж належить до групи цефалоспоринового ряду, як і попередні два. Відмінністю є те, що він випускається у вигляді капсул, таблеток та суспензій для перорального прийому. Схема застосування: 14 днів з дворазовим прийомом 400 мг. Торгові назви даного ліки: Панцеф, Супракс, Цефорал Солютаб і т. д.
Азитроміцин Належить до макролидового ряду антибактеріальних засобів. Вони порушують синтез ДНК мікробної клітини і, як наслідок, запобігають її розмноженню. Характерною особливістю цієї речовини є її здатність знищувати L-форми, які утворює гонокок для свого захисту. Продається він в пероральних формах під назвою Азитрал, Азитроміцин, Сумамед, Сумамокс, Сумаклид, Азицид, Азивок
Ципрофлоксацин Вбиває гонококи, блокуючи в клітинах синтез білка. Використовується в основному при гонококовому ураженні очей (гонобленорея) у вигляді очних крапель. Торгові марки – Ципролет, Ципромед, Офтоципро

У більш рідкісному випадку лікувати гонорею можна за допомогою Метронідазолу, якщо немає чутливості до нього бактерій.

2.2

Як застосовувати?

Антибіотики в таблетках потрібно запивати тільки питною водою згідно зі схемою. Суспензію готують за допомогою води.

При внутрішньом’язовому використанні механізм більш складний і включає покрокове приготування розчину. Спочатку у шприц набирається 3-4 мл анестетика (новокаїн, лідокаїн), який потім вводиться у флакон з порошком. Флакон потрібно як слід струснути до повного розчинення засобу. Розчин не повинен містити пластівців або осаду. Отриманий засіб набирають назад у шприц і змінюють голку. Ліки вводять у верхньо-зовнішній квадрат м’язів з попередньою обробкою шкіри розчином антисептика.

При лікуванні гонореї слід дотримуватися кількох правил:

 • Не можна вживати алкогольні напої, оскільки вони знижують ефективність медикаментів.
 • Курс антибіотикотерапії треба пройти повністю, без пропусків і перерв. Незавершене лікування призводить до стійкості гонококів щодо ліків, і згодом вони не зможуть його вбити.
 • Під час терапії необхідно відмовитися від статевих контактів. Це може спровокувати повторне зараження, приєднання інших інфекцій, а також передачу бактерій іншій людині.
 • Лікуванню повинні піддаватися всі статеві партнери хворої людини.

Своєчасно розпочата та адекватна терапія з дотриманням всіх умов швидко позбавить чоловіка від цієї недуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code