vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Користь вітамінів для апетиту дорослим

Сьогодні проблема ваги дуже актуальна. Причому не всі хочуть схуднути, деякі бажають поправитися. Для цього існують вітаміни для апетиту дорослим. Адже дуже важко приймати їжу, якщо апетит відсутній. Але, відмовляючись від її прийняття, людина позбавляє свій організм елементів, необхідних для її життєдіяльності. Це завжди призводить до погіршення здоров’я.

Польза витаминов для аппетита взрослым

Несвоєчасний прийом їжі призводить до порушення діяльності травного тракту, появи захворювань ШКТ. Порушується метаболізм (обмін речовин).

Причини відсутності апетиту

Перед усуненням будь-якої проблеми треба спочатку з’ясувати причини її появи. Це відноситься і до відсутності апетиту у дорослих. До причин можна віднести:

 • тривалий стрес;
 • захворювання печінки;
 • гастрит;
 • інфекційне захворювання;
 • прийом певних лікарських засобів;
 • патологічну депресію і шкідливі звички.

Якщо апетит відсутній тривалий період, то це говорить про те, що організму потрібна допомога.

Тільки лікар знає, як допомогти організму. Самолікування може принести не користь, а шкоду.

Як пробудити апетит

Медичні працівники пропонують приймати для стимулювання апетиту вітамінні комплекси. Часто саме дефіцит вітамінів призводить до відсутності бажання приймати їжу. Вітамінів для апетиту дорослим сьогодні існує дуже багато.

Особливо ефективними у вирішенні даної проблеми вважаються наступні вітаміни:

 1. Вітамін В1 (тіамін). Він забезпечує гарне самопочуття, перешкоджає стомлюваності, усуває занепад сил. Відновлює нормальну роботу процесу травлення, функціонування шлунка. Налаштовується психоемоційна сфера, зростає бажання перекусу.
 2. Вітамін В3 (нікотинова кислота). Їй відведена життєво важлива роль в роботі організму. Кислота синтезується з триптофану, що надходить у кишечник з їжею. Беруть участь в процесі також вітаміни В6 і В2. Вітамін В3 сприяє розщепленню жирів, вуглеводів і білків. Покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Підвищується апетит.
 3. Вітамін В5, або пантотенат кальцію (пантотенова кислота), перетворює цукру і жири, крохмаль та вуглеводи в енергію, яка потрібна організму. Регулює роботу нервової системи. Необхідна для правильного функціонування надниркових залоз і щитовидної залози.
 4. Вітамін В7 (біотин). Продукує його кишкова мікрофлора, але тільки в невеликому обсязі. Тому він повинен надходити в організм ще й ззовні. Відповідає за нормалізацію рівня глюкози, бере участь у процесах обміну вуглеводів. Сприяє засвоєнню білків, спалює жири. Без його участі не можуть утворюватися біологічно активні речовини та жирні кислоти.
 5. Вітамін В12 (ціанокобаламін). Він потрібний для підвищення енергетичного потенціалу, підняття тонусу. Здатний попередити виникнення стресу або депресивного стану. Вітамін В12 забезпечує нормалізацію вуглеводного і жирового метаболізму.
 6. Вітамін С (аскорбінова кислота). Вона потрібна не тільки для стимулювання апетиту. Нормальне функціонування всього організму без вітаміну С також неможливо. З її участю відбуваються окисно-відновні процеси, вуглеводний обмін. Вона допомагає організму засвоювати з їжі залізо. В продукуванні жовчних кислот цей вітамін відіграє провідну роль, в результаті чого тяга до їжі помітно підвищується.

Гіркоти для стимулювання апетиту

Крім вітамінів, для апетиту дорослим людям можна вживати гіркоти. Це екстракти гірких на смак трав. Гіркота подразнює слизову оболонку шлунка, збуджує потребу в їжі. В аптеці можна придбати:

 • настоянку гіркого полину;
 • кореневище аїру;
 • збір апетитний.

Інші способи підвищення апетиту

Дефіцит вітамінів в організмі можна заповнити не тільки вітамінними комплексами, придбаними в аптеці. Апетит дорослої людини можна підвищити з допомогою вживаних продуктів харчування. Це продукти і спеції, які активізують процес травлення і сприяють виробленню не тільки кишкового, а й шлункового соку:

 • солоні або мариновані овочі, хрін та редька, часник і цибуля;
 • цикорій, коріандр, сіль;
 • лимон і апельсин, грейпфрут, кислі яблука і персики;
 • журавлина, горобина і ожина, барбарис, мед чистий;
 • яблучно-морквяний фреш, гранатовий або лимонний сік, кава.

Відмінно пробуджують бажання перекусити фізичні навантаження. Якщо можливості зайнятися фітнесом немає, то треба в розпорядок дня включити прогулянки на свіжому повітрі.

При виборі вітамінів для підвищення апетиту треба враховувати їх участь у обмінних процесах і синтезі енергії в організмі. Підвищити апетит зможуть і вітамінні комплекси. Вони сприяють засвоєнню організмом корисних вітамінів з їжі.

Включення в меню вітамінів, гіркоти і правильних продуктів харчування допоможе подолати проблему зниженого апетиту у дорослих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code