vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Харчова алергія: чим лікувати

Коли у людини з’являється така проблема, як харчова алергія, чим лікувати її, хвилює не тільки його самого, але і його близьких (особливо, якщо таке захворювання турбує дитину). Така недуга характеризується надмірно високою сприйнятливістю організму до різних подразників, що надходять з їжі. Паралельно відбувається розвиток непереносимості певного продукту. Виникає питання – які ліки можна приймати при харчовій алергії?

Пищевая аллергия: чем лечить

Причини захворювання

Згідно зі статистичними даними, за десять років випадки алергії зросли в кілька десятків разів. Причинами такого явища можуть бути:

 1. Застосування агресивних антибактеріальних засобів у ранньому віці дитини. У цей період відбувається формування всієї імунної системи, тому часті лікування за допомогою антибіотиків можуть порушити природний процес, а в майбутньому може з’явитися алергічна реакція.
 2. Посилені гігієнічні заходи. Щоб імунна система правильно сформувалася, організм дитини повинен весь час контактувати з різними антигенами. Шляхом цього відбувається своєрідне навчання адекватної реакції організму. Іноді гігієнічні вимоги виконуються настільки ретельно, що дитина позбавлена можливості контактувати з антигенами. Якщо основною метою імунної системи людини є постійний тонус для боротьби з агресивними речовинами, якщо вони відсутні, організм сприймає навіть самі нешкідливі речовини, як шкідників (відбувається своєрідне тренування захисних функцій організму).
 3. Контактування з шкідливими речовинами хімічного походження та сполуками. Ті речовини, з якими людина стикається щодня, не провокують поява харчової алергії. Але вони можуть спровокувати порушення в ендокринній і нервовій системах, а це пригнічує імунну систему і може спровокувати в подальшому формування відповіді навіть на незначні подразники.
 4. Безліч добавок у продуктах харчування. Барвники, емульгатори, консерванти, ароматизатори – всі ці речовини є агресорами для організму. Природна захисна система організму може прийняти одне речовин за агресора і дати відповідь у вигляді харчової алергії.
 5. Генетична схильність. Доведено, що у батьків, які страждають харчовими алергіями, діти також можуть страждати цією недугою. Буває навіть так, що у батьків і у дітей формується алергія на різні алергени. Так, у дорослих може з’являтися шлункова реакція на пігмент каротин, від якого фрукти і овочі стають яскравого забарвлення, а у дітей – шкірна реакція на глютамат натрію.

Формування захворювання в дитячому, і в дорослому віці.

Появи такої реакції у дітей можуть сприяти порушення в харчуванні жінки в період виношування дитини і в період грудного вигодовування. Це може бути при надмірному захопленні продуктами, що мають підвищену аллергизирующую активність, як: риба, яйця, шоколад, горіхи, молочні продукти. Факторами, що провокують розвиток хвороби, є: штучне вигодовування дитини з раннього дитинства, збої в режимі харчування і в порціях їжі, які не відповідають віковій та ваговій категоріях малюка.

У разі злагодженої роботи всіх систем, якщо всі вони функціонують в нормі, патологічних процесів не виникає. Але при збої в ендокринній або травній системах може з’являтися аномальна реакція на деякі види продуктів харчування. При нормальному стані стінки кишечника непроникні до цілими продуктів. При нормальних процесах в організмі всі продукти харчування добре засвоюються. Вони не повинні провокувати аллергізуючим процеси.

У дорослих основними причинами можуть бути: тонкі стінки кишечника, збої при всмоктуванні харчових сполук, порушення в роботі підшлункової, брак ферментативних речовин, дискінезія жовчовивідних шляхів, незбалансоване харчування, порушення режиму та ін.

Різновиди харчової алергії

У людей з порушеннями в шлунково-кишковому тракті дані процеси більш поширені, чим у здорових людей. Види реакції непереносимості продуктів можна розділити на ті, які мають токсичний характер, і нетоксичні. Токсичні реакції з’являються після вживання в їжу певних продуктів, які насичені токсичними речовинами. Серед реакцій нетоксического характеру можна виділити два види непереносимості:

 • реакція на харчовий елемент, що виявляється внаслідок збоїв в імунній системі (харчова алергія);
 • харчова непереносимість.

Непереносимість формується при хворобах травної системи, ендокринної системи, ферментопатиях вродженого і набутого характеру. Якщо травна і жовчовивідна системи функціонують в нормі, харчова алергія не виникає. Найбільш поширена алергія на наступні продукти:

 • цитрусові;
 • морепродукти;
 • горіхи;
 • пшеницю;
 • сою;
 • яйця;
 • рибу;
 • мед;
 • бобові;
 • коров’яче молоко.

Симптоматика хвороби

Ознаки недуги різні по своєму типу, локалізації, ступеня тяжкості та подальшого лікування. З цієї причини різна схема лікування для кожної людини, а препарати для усунення симптомів теж різні. Самим першим проявом хвороби є поява синдрому в ротовій порожнині – розпирання або оніміння язика, свербіж в ротовій порожнині, тверде або м’яке небо, набряклість слизової після вживання агресора.

Найбільш поширеними симптомами вважаються: блювання, коліки, зниження або відсутність апетиту, запори або проноси, алергічний ентероколіт, різні шкірні прояви. Алергічний нежить проявляється у вигляді закладеності носа, прозорих виділень з носових ходів.

Лікування захворювання

Головним аспектом у лікуванні харчової алергії вважається визначення провокуючого алергену. Визначається він за допомогою проведення шкірних проб і дослідження крові. Призначається дієта, яка спрямована на зниження навантаження на травну систему. Після визначення аллергенао м повністю виключається з їжі. Які ліки приймати при харчовій алергії. Принцип медикаментозного лікування полягає в прийомі препаратів, що усувають симптоми захворювання. Призначаються таблетки Еріус, Кларитин, Лоратадин та інші. Застосування таблеток дозволить швидко вивести з крові небезпечний алерген. При небезпечних алергічних проявах призначається сорбент – Ентеросгель, Сорбекс.

Щоб усунути анафілактичний шок, вводиться підшкірно адреналін, глюкокортикоїди – Преднізолон.

Якщо реакції у вигляді шкірного прояви, використовуються мазі Фенистил, Бепантен або гормональні препарати – Гідрокортизон, Преднізолон. Якщо у людини є схильність до таких процесів, слід завжди мати з собою антигістамінні препарати.

Загальне лікування полягає у медикаментозному лікуванні та імунотерапії. Ліки призначаються залежно від тяжкості реакції і її локалізації. Іноді їх потрібно приймати до трьох тижнів, до повного усунення симптомів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code