vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Функція вітамінів як коферментів

Вітаміни як коферменти допомагають у збереженні здоров’я. В кожному організмі є величезна кількість клітин, і кожна з них виконує свою функцію. Клітини поділяються на певні види, вони бувають жирові, нервові, м’язові. Клітина має унікальний складний склад. Під час її функціонування трапляються різні біохімічні реакції, спрямовані на перетворення речовин. Варто знати, що кожна клітина виконує властиву їй функцію, тобто в ній синтезуються властиві їй речовини.

Функция витаминов как коферментов

Чим небезпечна нестача вітамінів?

Молекули ферментів (у тому числі ензимів) працюють дуже швидко і злагоджено: вони проробляють близько мільйона операцій за одну секунду. Після тієї чи іншої реакції може з’явитись токсичний перекис водню, проте фермент, точніше, його молекули, розщеплює перекис на воду і кисень. Клітини складаються з безлічі ферментів, які беруть участь у різних реакціях. Функції вітамінів спрямовані на підтримку здоров’я кожної клітини. Фермент має основу, в якості якої виступає білкова молекула. Для того, щоб вона почала працювати, потрібні спеціальні коферменти – коензими. Якщо людина вживає продукти, в яких немає вітамінів, кофермент утворюється не в повній мірі, а без нього не може активізуватися той чи інший фермент. В результаті швидкість біохімічної реакції, за яку відповідає конкретний фермент, знижується. Далі відбувається порушення обмінних процесів в організмі. Коферментна функція вітамінів потрібна для поліпшення обмінних процесів всередині клітини.

В таку систему розвитку патологічних станів укладається не кожен авітаміноз. Є окрема група вітамінів, яка на сьогоднішній день не входить ні до одної коферментної групи – це вітаміни С і Р. Таким чином, судження про авітамінози як про коферменти є не єдиними, припустимо існування інших способів розвитку патологічних процесів.

Якщо ця фнформація правдива та обгрунтована, в майбутньому буде встановлена коферментна функція усіх без винятку вітамінів. На сьогоднішній день існують коферменти, що не мають попередників – карнітин, фосфаден і ліпоєва кислота. Прийнято вважати, що вітаміни не можуть синтезуватися в організмі, вони мають надходити тільки з їжею. Ці речовини мають свою роль в процесі обміну речовин. Варто пам’ятати, що вони повинні надходити в малій кількості: для повноцінної життєдіяльності людині потрібно всього кілька міліграмів на добу.

Антивітаміни і полівітаміни: основні функції

Дані компоненти поділяються за ознакою розчинності, вони можуть бути жиророзчинні (A, D, E, K), а також водорозчинні (C і вітаміни групи B). Перші накопичуються в організмі, причому їх депо  – жирова тканина, печінка. Другі в значних кількостях не депонуються, а при надлишковому вмісті виводяться разом з водою, у зв’язку з цим вони повинні надходити регулярно. В результаті нестачі вітамінів може виникнути безліч небезпечних захворювань, наприклад, рахіт. Щоб уникнути рахіту, слід вживати достатню кількість білків, вуглеводів, жирів та інших корисних компонентів.

Перші елементи, які носять назву “вітаміни”, були відкриті сто років тому. Сам термін з’явився на світ у 1912 році, його вирішив запропонувати польський вчений Каземір Функ. Латинське слово “vita”, що означає “життя”, “amin” – з’єднання з азотом. Крім вітамінів існують також антивітаміни і полівітаміни. Перші являють собою органічні сполуки, за допомогою яких відбувається пригнічення вітамінів. Ці компоненти мають дуже схожий склад з самими вітамінами, проте вони дають протилежний ефект.

Якщо в організм потрапляють антивітаміни, вони заміщають корисні речовини і замість них включаються до обмінної реакції. В результаті відбувається вітамінна недостатність. Антивітамін є майже для кожного вітаміну, даний компонент може брати участь у розвитку захворювань. Полівітаміни представлені у вигляді спеціальних препаратів, які мають у своєму складі вітаміни і мінеральні речовини. Природним полівітаміном є грудне молоко, в якому міститься багато корисних компонентів. Ліки з вітамінами часто використовуються для профілактики гіповітамінозу, а також для лікування деяких шлункових захворювань. Препарати, що містять вітаміни, можуть бути призначені маленьким дітям: у них організм відрізняється більшою чутливістю, вразливістю до захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code