vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Дізнаємося: смужка на животі при вагітності

Смужка на животі при вагітності у багатьох жінок може викликати хвилювання і необгрунтовані переживання. Як показує практика, практично у всіх жінок, які чекають дитину, поступово починає з’являтися смужка на животі.

Узнаём: полоска на животе при беременности

Жінки розуміють, що їх організм змінюється, і всередині розвивається маленьке диво, але лінія на животі викликає як мінімум цікавість у майбутніх мам, а у деяких – панічних страх. Як правило, більша частина жінок поняття не має, чому у них виникає така смужка.

Ознака вагітності або патологія

Смуга на животі при вагітності – це звичайний прояв такого процесу, як гіперпігментація. Виглядає це як тонка лінія, в більшості випадків практично рівна і розташована вертикально. Вона починається в області пупка і триває аж до лобкової області. Можна зустріти випадки, коли смуга трохи більше і може вирости майже до самих ребер.

У кожної жінки протягом всього життя існує лінія на животі, але під час вагітності вона стає більш темною і помітною. Пов’язано це з тим, що в даній області пролягає зв’язка, яка називається «біла лінія», і на цій лінії пігмент виділяється в більшій кількості, чим на решті шкірі живота.

Смужка виникає приблизно у 90% всіх жінок. У решти ж з’являється волохатий живіт при вагітності. Як показує практика, у смаглявих жінок або тих, які мають від природи темний колір волосся, більше шансів, що з’явиться смужка темного кольору.

Причини появи смужки на животі

Ніхто не може точно назвати причину, яка впливає на появу смужки на животі вагітної жінки. Фахівці зазначають, що це може бути пов’язано з виділенням більшої кількості певних гормонів, а саме:

  • меланотропина (цей гормон відповідає за стимуляцію меланоцитів – клітин, під впливом яких у шкірі починає вироблятися більше пігменту, з-за чого виникають родимі плями або веснянки);
  • соматропина.

Немає ніякого приводу переживати з цього приводу: якщо у жінки з’явилася смужка на животі в той час, коли вона чекає дитину, це означає, що все йде відмінно, і в організмі достатня кількість тих чи інших гормонів.

Характер прояву

Смужка може з’явитися на різний термін. У одних жінок вона виникає відразу ж після настання вагітності і стає її першим ознакою ще до початку затримки. Звичайно, перший час смужка може бути ледве помітною, але до кінця вагітності, її можна буде побачити досить чітко.

Але найчастіше поява даної смужки під час вагітності виникає вже після 12 тижня. Досить рідко можна зустріти випадки, коли смужка починає проявлятися в третьому триместрі або ж під кінець вагітності. У кожному випадку все відбувається індивідуально, і немає точних часових рамок появи смужки.

Як тільки на животі стає помітною смужка, вона поступово набуває все більш темний колір. Це викликано швидким збільшенням кількості певних гормонів в організмі вагітної жінки. Як правило, смужка зберігається протягом всієї вагітності і зникає через кілька тижнів після пологів. Також не виключено, що даний прояв стане світліше, але все ж буде помітним.

Якщо вагітність не перша, то смужка може з’явитися досить рано і бути більш темною, чим при попередніх вагітностях.

Як уникнути появи смужки

Є кілька способів, які можуть допомогти запобігти появі смужки або ж зробити її менш помітною. Їх небагато, але вони досить дієві:

  • вагітна жінка повинна перебувати під відкритим сонцем мінімальну кількість часу. Рекомендується використовувати спеціальні сонцезахисні засоби;
  • коли на вулиці дуже жарко і сонячна активність занадто велика, то необхідно перебувати в тіні або в закритому приміщенні;
  • при виході на вулицю варто одягати легке, але обов’язково закритий одяг.

Звичайно, ніхто не може дати стовідсоткової гарантії, що дані способи допоможуть запобігти появі темної лінії на животі у жінки. З допомогою таких маніпуляцій можна зробити так, щоб лінія була не занадто темною, але повністю від неї позбутися або ж зробити непомітною не вийде. Адже це нормальне явище, в якому немає нічого поганого і тим паче небезпечного.

Народні прикмети: хлопчик або дівчинка

Серед народних прикмет достатньо тих, які вказують, що за кольором лінії на животі вагітної жінки можна дізнатися стать майбутнього малюка. Якщо лінія щодо світла і не триває вище пупка, це вказує на те, що в животику знаходиться дівчинка. Якщо лінія темна і закінчується під ребрами, це означає, що варто очікувати хлопчика. Правда, вчені не змогли підтвердити, наскільки ці прикмети достовірні.

Тому варто відзначити, що лінія темного кольору, що з’являється на животі у вагітної жінки, це не спосіб дізнатися стать дитини. Це ще один доказ того, що малюк розвивається нормально, а в організмі жінки виділяється достатньо кількості необхідних гормонів.

Гормональні зміни при виношуванні малюка

На зміни у зовнішньому вигляді вагітної жінки дуже сильно впливають гормони та їх синтез. Починають посилено виділятися різноманітні речовини, які провокують організм до різного роду діям.

Коли речовини після синтезу потрапляють в кров, то вони діють лише на певні органи. Спочатку перше вплив гормонів виробляється на клітини-мішені. Багато вчених стверджують, що велика частина даних клітин знаходиться в тих органах, які будуть приймати активну участь в процесі виношування дитини і безпосередньо в пологах.

Дуже сильно збільшується кількість естрогенів і гестагенів (спеціальні жіночі гормони). Соматотропін і інші гормони з групи загального дії також починають вироблятися більш інтенсивно. Після того, як дитина народиться, кількість соматропина нормалізується, а риси обличчя жінки, на які він впливає і робить їх більш гострими, стануть такими ж, якими були раніше.

Деякі фахівці вважають, що соматотропін відіграє важливу роль в утворенні лінії на животі вагітної. Матка вагітної жінки зростає під впливом гормону, стінки живота – під впливом соматропина, т. к. даний гормон дозволяє рости м’язової тканини. На тому місці, де утворюється смужка на животі, знаходиться лінія сполучної тканини, яка стає кордоном між двома рівними половинками тіла.

Соматотропін розсовує м’язи трохи в сторони, з-за чого середня лінія живота стає ширше. Таким чином, саме соматотропін робить лінію сполучної тканини більш тонкої і стає основою для прояву смужки на животі. Інші гормони впливають на колір даної смужки.

Меланотропин і його вплив

Меланотропин – один з найважливіших в групі антистресових гормонів. Його поява буде залежати від ступеня розвитку плода. Як тільки у малюка починають першу роботу його залози, відбувається і прояв смужки на животі.

Якщо жінка має світлий колір волосся, то по цій лінії можна визначити, наскільки дитині комфортно. Це означає, що плід виробляє досить багато меланотропина, частина якого потрапляє в кров мами.

Може народитися світлий дитина з русявим волоссям, але лінія на животі у період вагітності була присутня. Це можна пояснити тільки тим, що малюк має досить хорошу стійкість до різного роду стресів, яка була закладена в нього генетично.

Від кількості меланотропина, який буде вироблятися організмом малюка, теж певною мірою залежить, наскільки темною буде смужка на животі при вагітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code