vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому немовля часто зригує?

У дітей організм влаштований зовсім інакше, чим у дорослої людини. Буває, що дитина часто відригує, і в цьому звичайно немає нічого страшного. Зригування може відбуватися за абсолютно різних причин, тому не варто відразу бити на сполох, потрібно з’ясувати всі нюанси і тільки потім приймати які-небудь дії.

Почему грудничок часто срыгивает?

Питання про те, чому новонароджений відригує, хвилює багатьох батьків. Дійсно, проблема дуже серйозна, так як дитина може відригнути через тривалий час після годування, а це значить, що зригування представляє величезну небезпеку в цій ситуації.

Причини зригування у дітей

Дітям властиво мати деякі проблеми зі здоров’ям, які зазвичай не завдають величезної шкоди організму. Зригування відноситься до таких проблем. Але варто розібратися, чому дитина відригує і в яких випадках це норма.

Перед тим як зрозуміти причину зригування і небезпеку, яку воно представляє для дитини, треба зрозуміти сам процес. Дитина відригує не спеціально, це його шлунок викидає свій вміст в стравохід. Далі їжа потрапляє в рот, звідки немовля її благополучно випльовує. Сила зригування залежить від тиску шлунка на їжу.

Більше половини дітей відригує на першому році життя кожен день. Але ось інтенсивність, сила, частота та інші характеристики залежать від багатьох чинників. До них відносять внутрішньоутробний розвиток, ступінь доношеності і багато іншого.

Найчастіше педіатри виділяють тільки одну причину зригування, якщо немає явних відхилень у розвитку, перегодовування. Більшість мам намагається нагодувати свого малюка якомога щільніше, а це призводить до зригування. Якщо годувати дитину по кожному його всхлипу, то почнеться виділення молока або суміші фонтаном.

Друга причина пов’язана з розвитком малюка. Справа в тому, що у немовлят шлунок розвинений не до кінця, тому при попаданні в шлунок молоко може вийти назад в стравохід і з рота, як було написано вище.

Кольки – ще одна причина виникнення відрижки. Підвищений газоутворення може викликати часте выплевывание їжі, так як бульбашки повітря активно починають тиснути на стінки кишечника і шлунка та їжі «доводиться» повертатися в рот.

Розвиток дитини

Звичайно, зригування у грудних – велика проблема не тільки для батьків, але й для самої дитини. Але, як вже було сказано вище, цей процес природний, а це означає тільки одне: треба стежити не за частотою зригувань, а за загальним станом дитини.

Якщо дитина прекрасно набирає вагу та росте, весь день почуває себе нормально, рідко плаче, посміхається, спить і їсть, то не варто піднімати тривогу. Шлунково-кишковий тракт – дуже складна система, яка розвивається тривалий час, тому при нормальному фізичному розвитку малюка не варто йти до лікаря за порадою.

Але якщо дитина починає почувати себе погано, погано їсть і спить, весь день веде себе дивно і мляво і, головне, якщо він починає втрачати вагу, то негайно треба йти на прийом до педіатра, який повинен правильно встановити причину зригувань і призначити курс лікування.

Причини зригування при втраті ваги

Причини зригування вже були встановлені, але вони стосувалися тільки загальних випадків. Але буває так, що дитина відригує і при цьому втрачає свою вагу. Це вже небезпечно для здоров’я малюка, значить, треба показати його педіатра. Тільки кваліфікований лікар зможе поставити правильний діагноз. А самих причин такого зригування може бути кілька.

Вище вже було зазначено про складність системи ШКТ. Не всі немовлята народжуються з правильним шлунком або кишечником. У кого-то вони надто маленькі, у когось є проблеми з скрученностью або невідповідністю нормі. Лікар зможе встановити правильну причину і призначити лікування.

Часта причина зригування у поєднанні з втратою ваги – непереносимість лактози. Справа в тому, що в молоці є особливий білок, який переробляється в шлунку лише одним ферментом. Проблема непереносимості виникає тільки тоді, коли не вистачає ферменту або він зовсім відсутній. Тоді педіатр повинен призначити молочну суміш, яка не містить лактозу.

Будь-яка інфекція відразу починає діяти на ШКТ. Це означає тільки одне: якщо відрижка у немовляти стає незвичайного кольору з жовтуватим або зеленуватим відтінком), то потрібно негайно звертатися до лікаря. Інфекція може нанести дитині величезну шкоду і перешкодити його загальному розвитку.

Профілактика частих зригувань

Дитина може зригувати по-різному: великими порціями молока, часто, рідко, з втратою ваги, без втрат, але зригують діти майже завжди. Єдиний засіб для запобігання зригувань – час. У віці 6-7 місяців діти зазвичай перестають зригувати, так як їх ШКТ повністю починає працювати, саме цього моменту потрібно чекати.

Якщо батькам важко дивитися, як відригує їх новонароджений, то можна поїти малюка препаратами, які знижують утворення газів. Але навіть ці медикаменти не врятують дитину від зригувань. Вони стануть відбуватися рідше, але все одно залишаться.

http://www.youtube.com/watch?v=eKX5IZkA6hM

Є кілька методів, які батьки можуть використовувати для профілактики частих зригувань:

  1. Після годування можна тримати дитину вертикально. Тоді вся їжа буде надходити тільки в шлунок, а те, що буде виходити в стравохід, повернеться назад і перетравиться.
  2. Слід налаштовувати дитину тільки на спокійний лад. На ніч краще сповивати немовля, тоді його рухова активність буде скорочена і стінки шлунка залишаться в спокійному стані. Це зменшить ризик зригування вночі.
  3. Необхідно стимулювати розвиток шлунково-кишкового тракту. Це можна робити за допомогою різних масажів, водних процедур і іншого.
  4. Можна давати на ніч дитині пустушку. Це робиться для стимуляції шлунка. У дитини працює смоктальний рефлекс, шлунок приймає це за надходження їжі і починає активно працювати. У підсумку вся їжа перетравлюється, але зригування не відбуваються.
  5. Потрібно дуже уважно ставитися до сну дитини. Майже всі батьки знають, що якщо дитина буде лежати догори особою, то він може вдавитися молоком уві сні і померти від задухи. З-за цього деякі мами намагаються укласти немовля на живіт, а це ще небезпечніше, так як може відбутися синдром випадкової смерті немовляти. Краще всього класти під матрац подушку так, щоб малюк спав під нахилом. При цьому треба стежити за тим, щоб малюк повернув голову на який-небудь бік.

Отже, зригування – природний процес, за яким все ж необхідно стежити. Не варто мучити себе питанням, чому новонароджений зригує. Треба відкинути всі занепокоєння, якщо дитина нормально набирає вагу і відчуває себе чудово.

Ніякі ліки не можуть запобігти відрижку, але можна вести з дитиною правильний спосіб життя, тоді його шлунок буде нормально працювати і зригування будуть відбуватися рідше.

Дякуємо сайту ixi.com.ua за надання статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code