vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чим небезпечна бактерія enterococcus faecalis у чоловіків?

Enterococcus faecalis (фекальний ентерокок) відноситься до умовно-патогенних мікроорганізмів, що населяють кишечник людини. Під впливом різних факторів вони можуть стати шкідливими. Рання діагностика і лікування захворювань, спровокованих бактеріями, здатні запобігти появі цих станів у чоловіків надалі. Визначити наявність патології можна з допомогою лабораторних аналізів сечі і сперми.

1

Інфекція enterococcus faecalis

Фекальний ентерокок (enterococcus faecalis) – грампозитивна умовно-патогенна бактерія роду ентерококів. Разом з іншими мікроорганізмами (эшерехии, лактобактерії, біфідобактерії, бактероїди тощо) входить до складу нормальної мікрофлори кишечника людини і деяких видів ссавців. Всього таких бактерій нараховується близько 15.

При певних умовах фекальний ентерокок стає патогенним для організму і викликає різні захворювання, причому не тільки в шлунково-кишковому тракті, але і в уретрі.

2

Причини патологій

Однією з найголовніших причин розвитку захворювань, викликаних бактерією, є зниження імунного захисту організму. Це може спровокувати безліч факторів – часті простудні хвороби, наявність хронічних патологій, тривалий і безконтрольний прийом антибактеріальних засобів.

Фекальний ентерокок є антибиотикорезистентным (стійким до антибіотиків) мікроорганізмом, тому такі препарати вбивають більш слабкі бактерії мікрофлори, провокуючи його розмноження і перехід з умовно-патогенного стану патогенна.

На появу збудника в сечостатевій системі чоловіка впливає порушення правил особистої гігієни. При відсутності зміни натільної білизни рідше одного разу на 2 дні, миття рук після туалету, використання туалетного паперу інфекція може потрапити в уретру.

Лікувати ентерокок чоловічої сечостатевої системи важко, оскільки саме в цьому відділі сечостатевого тракту знаходяться хламідії і мікоплазми, які є умовно-патогенними мікроорганізмами. При зниженні імунітету і інших факторах вони стають патогенними. Разом з фекальним энтерококком ці бактерії можуть завдати істотної шкоди здоров’ю.

У дітей мікроорганізм є нормальним мешканцем мікрофлори кишечника, сечостатевого тракту і іноді – ротової порожнини. Переохолодження, тривале і безконтрольне лікування антибіотиками, зниження імунітету, незбалансоване і убоге харчування можуть викликати зростання кількості фекального ентерокока у дитини і спровокувати цистити, ентерити і коліти, у дівчаток – вагініти і вульвовагініти.

Чим більше пацієнту років, тим нижче ризик переходу з умовно-патогенного стану в патогенна, т. к. важливу роль у цьому відіграє поступове вдосконалення і ускладнення роботи імунної системи.

3

Симптоми захворювань

До найбільш частих симптомів запального процесу, викликаного фекальним энтерококком, у чоловіків відносяться:

  • Різкі болі в паху і в області уретри (виникає відчуття різі, спертости).
  • Часте і хворобливе сечовипускання і дефекація, нерідко з неприємним запахом.
  • Помутніння сечі.
  • Поява гнійних виділень з уретри.
  • Зниження лібідо, неможливість отримання оргазму, труднощі з ерекцією.

До загальних симптомів захворювання відносяться підвищення температури тіла, головний біль, швидка стомлюваність, порушення сну.

4

Лабораторні дослідження

При появі перших симптомів захворювання чоловікові необхідно якомога раніше звернутися до лікаря-уролога. Найбільша небезпека полягає в тому, що фекальний ентерокок, розмножуючись і колонизируясь в уретрі і простаті, з часом призводить до еректильної дисфункції.

На обстеження береться кал, сеча і сперма.

Норми вмісту бактерії в аналізах:

  • У мазку калу – від 10 до п’ятої до 10 у восьмому ступені колонієутворюючих одиниць.
  • В сечі – 10 в п’ятого ступеня мікробних тіл в 1 мл сечі.
  • У спермі – 10 в п’ятого ступеня мікробних тел.

4.1

Аналіз сперми

При появі цих симптомів необхідно здати аналіз сперми, званий спермограмою. В нормі вміст enterococcus faecalis spp – 10 в п’ятого ступеня.

Таблиця показників спермограми у чоловіків, які заражені бактерією:

Показник Норма Зміни при наявності бактерії
Enterococcus fecalis Не більше 10 в п’ятого ступеня Підвищується
Обсяг 3-5 мл Більше 5 мл
рН 7,2-7,8 Підвищується
В’язкість 0,1-0,5 Підвищується
Кількість сперматозоїдів 40-600 млн Зменшується
Колір Білий, сіруватий Не змінюється
Лейкоцити 3-4 в полі зору Підвищується
Живі сперматозоїди Більше 50% Менше 50%
Слиз Невелика кількість Збільшується
Еритроцити Не утримується Можуть з’являтися

5

Лікування

Враховуючи, що збудник – це бактерія, найбільш дієвим методом лікування є прийом антибіотиків. Застосовуються антибактеріальні препарати широкого спектру дії – Ципрофлоксацин, Ципролет, Левофлоксацин, Рифаксимин.

Позбутися від фекального ентерокока народними засобами неможливо, так як для придушення його зростання потрібні інші бактерії або антибіотики. При захворюваннях з метою сечогінної дії використовують настій петрушки, а овочі і фрукти призначені для зміцнення загального стану організму. Широко використовуються пробіотики з лактозою і біфідобактеріями – Біфіформ, Лактіалє, Биогайя та ін.

Якщо захворювання було виявлено на ранніх стадіях, то можливий прийом Доксицикліну. Обов’язковими препаратами є імуномодулятори для відновлення і підтримки природного імунітету організму.

При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code