vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна ходити в лазню вагітним?

Під час виношування плоду зростає кількість заборон на те, що дозволялося в повсякденному житті, тому питання про те, Чи можна в баню вагітним, є дуже актуальним і зустрічається досить часто. Звичайно ж, у цей приємний період доводиться поводитися набагато обережніше і уважніше, ретельно стежити за своїм самопочуттям і контролювати харчування, однак, не потрібно забороняти собі робити те, що раніше приносило задоволення, наприклад, відвідувати лазні або сауни. При вагітності дозволяється практично все те ж, що і в звичайному житті, але тільки в розумній кількості.

Можно ли ходить в баню беременным?

Як лазня впливає на організм вагітних?

Звичайно ж, у будь-якому випадку необхідно в такій ситуації відштовхуватися від рекомендацій лікаря. Але слід зауважити, що в цьому питанні їхні думки розходяться. Так, деякі фахівці рекомендують вагітним паритися в лазні, так як вони вважають, що якщо до такого відпочинку підійти грамотно і помірно, то це може сприятливо позначитися на самопочутті майбутньої мами, так і на здоров’ї малюка. Лікарі також стверджують, що якщо в період виношування плоду займатися постійним відвідуванням бань, то це позитивно вплине на лактацію і післяпологове час. Крім того, вагітність не є хворобою, в цей період жінка перебуває майже в такому ж стані, як і в звичайному житті.

А ось інші фахівці більш категоричні. І вони проти того, щоб майбутні мами відвідували подібні установи. Вони відзначають, що є ймовірність передчасних пологів або інших не приємних наслідків. Тому дуже важко довіритися тим чи іншим думку, адже вони є досить суперечливими.

Проте, у питанні про те, Чи можна користуватися послугами лазні, треба спиратися на власну думку, оскільки фізіологія у кожної жінки своя, і наслідки у кожній можуть бути теж досить непередбачуваними.

З цієї причини, щоб не завдати будь-якої шкоди собі і майбутньому дитині, кожній жінці слід самостійно познайомитися з усіма протипоказаннями, існують щодо подібних процедур. І тільки після вирішити для себе, Чи можна ходити в лазню чи ні. До того ж дуже важливо знати про всілякі наслідки саме на ранніх стадіях, оскільки в цей період до свого здоров’я і подібних процедур слід ставитися вкрай обережно, щоб зберегти плід і не спровокувати викидень.

Але якщо все-таки вирішено зайнятися банними процедурами, то, звичайно ж, перед їх початком необхідно проконсультуватися зі своїм гінекологом, який для того, щоб дати дозвіл, призначить проведення яких-небудь додаткових обстежень.

Так як же лазня впливає на жіночий організм під час вагітності? Це заклад придбав свою популярність ще з найдавніших часів. Його головні цілі – гігієна, оздоровлення, очищення (і фізична, і в якійсь мірі духовна). В той же час ніколи не вважалося, що вагітність – це серйозний привід для того, щоб відмовитися від даних процедур. Це можна легко пояснити.

Коли жінка в положенні займається контрастними методами (на основі водних процедур), то вона не тільки загартовують свій організм, а організм малюка. Про це свідчить багаторічна практика, яка говорить про те, що діти тих жінок, які під час виношування систематично відвідували лазні, народжуються з сильним імунітетом. Більше того, коли такі малюки все ж застуджуються, вони набагато легше переносять захворювання.

Лазневі процедури дуже корисні і для самої вагітної, адже під час регулярного відвідування лазень шкірні тканини набувають високу еластичність, завдяки чому запобігає появі розтяжок. А адже від цієї проблеми страждають багато. До того ж лазня здатна поліпшити кровообіг, вона позитивно позначається на обміні речовин, зміцнює судини, забезпечуючи їх необхідним киснем. Це, в свою чергу, сприяє тому, що жіночий організм стає більш міцним і витривалим, а саме перебіг пологів – більш легким.

Що робити тим майбутнім мамам, у яких підвищений тонус матки? Навіть при такій особливості фахівці одностайно стверджують, що лазневі процедури не тільки можна, але й потрібно, оскільки вони борються з напругою м’язів, займаються їх розслабленням, завдяки цьому матковий тонус знижується.

Можливі протипоказання і правила прийому банних процедур

Звичайно ж, будь-які процедури можуть мати свої протипоказання, особливо якщо мова йде про вагітних жінок. Тим мамам, які раніше мали проблеми з виношуванням дитини, категорично забороняється відвідувати подібні заклади. До того ж, якщо є хоч найменші підозри на які-небудь відхилення в малюка, в цьому разі необхідно відмовитися від цієї затії.

Що ж робити тим жінкам, у яких вже раніше зустрічалися проблеми з підвищеним тиском? Від цієї недуги страждає дуже багато людей, тому дане питання задається досить часто. Тут фахівці одностайні, вони відзначають, що в такому випадку лазня протипоказана майбутнім породіллям. Експерти пояснюють це тим, що жінкам з підвищеним тиском до лазневих послуг не можна вдаватися навіть у звичайному стані, не кажучи вже про період виношування дитини. У лазні, як правило, дуже висока температура, яка дає велике навантаження на серце, а це, в свою чергу, тільки посилить і без того складну ситуацію зі здоров’ям.

До таких протипоказань слід віднести ще й сильний токсикоз і можливе запалення внутрішніх органів. Це стосується, наприклад, хвороб серця, а також астми, гистоза.

Якщо жінка перебуває на ранніх термінах вагітності, то цей період їй слід перебувати в стані максимального спокою, оскільки при першому триместрі закладається вся система дитячого організму. Необхідно уникати всіляких сильних подразників. Як психологічних, так і мають фізіологічний характер. У число останніх входять, наприклад, так звані теплі навантаження.

До того ж щоб плід мав правильне розвиток, навколишнє середовище має бути стабільної температури. Багато в чому саме тому лікарі забороняють на ранніх термінах відвідувати лазні. І вони дійсно праві, адже перегрів може привести до самих негативних наслідків. Так що доведеться перетерпіти і перечекати цей час, виключивши відвідування лазень. А ось в інші періоди не слід відмовляти собі в задоволенні попаритися. Але важливо, звичайно, не забувати про деякі правила.

Додаткові моменти

Отже, навіть якщо у жінки відсутні перераховані вище протипоказання, то їй все одно доведеться трохи змінити свій звичний спосіб життя. Щоб лазневі процедури не завершилися плачевно, слід дотримуватися простих, але при цьому дуже важливі правила.

Тут існують чіткі вимоги, які були сформовані на основі багаторічної практики. Так, температура під час прийому ванни не повинна перевищувати 70 0 С, оскільки саме завдяки цьому не відбудеться перегрів жіночого організму.

Різкі температурні перепади тут теж неприпустимі. Це повинні пам’ятати ті, хто любить відразу ж після парилки вдаватися до крижаного душу. До таких контрастів вагітним вдаватися забороняється. В якості альтернативної процедури можна використовувати ополіскування з допомогою прохолодної води, що допоможе позбутися від солі, яка виступає на тілі під час нагрівання.

В парній не дозволяється перебувати довгий час, воно повинно становити не більше 3 хвилин. Крім того, потрібно обов’язково прислухатися до власного організму, адже саме він здатний підказати те, як себе треба вести. Ніколи не варто відвідувати парну поодинці, оскільки з тієї чи іншої причини може знадобитися стороння допомога.

На підлозі в лазні завжди повинні бути килимки – вони допомагають запобігти ковзанню.

Якщо прислухатися до всіх перерахованих вище правил і проаналізувати всі зазначені протипоказання, можна зробити наступний висновок: лазневі процедури жінкам в положенні можна і навіть потрібно відвідувати. Головне – пам’ятати про ключові правила відвідування лазні і ретельно їх дотримуватися.

Стаття написана за допомогою сайту prostoblog.pp.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code