vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Біла сеча у чоловіків: можливі причини і супутні симптоми

Сеча здорової чоловіки прозора, має жовтий колір — від яскравого до солом’яного, не має патологічних домішок. На колір, запах та прозорість урини впливають багато факторів — харчування, режим дня, прийняті медикаменти, захворювання сечовидільної та інших систем.

Іноді сеча може набувати білий колір — це означає, що в ній з’явилися домішки, такі як жири, білки, фосфатні солі, гній. Визначити характер домішок можна за допомогою лабораторних досліджень, які призначить фахівець після візуального огляду та попереднього обстеження.

1

Симптоматична картина

Біла сеча у чоловіків не завжди має один і той же вид, є багато варіантів розвитку симптому. Найбільш поширеними є:

 • молочний колір, можливо, з жовтуватим відтінком;
 • мутний білястий відтінок;
 • наявність білих згустків;
 • яскраво біла урина, схожа на молоко;
 • патологічні домішки тільки в кінці сечовипускання.

Будь-який прояв являє собою патологічний процес. При виявленні одного з ознак необхідно звернутися до уролога.

Практично всі захворювання сечовидільної системи мають супутні симптоми. Поява білої сечі може супроводжуватися болями в поперековій області або внизу живота, підвищенням температури, помилковими і болісними позивами до сечовипускання, наявністю слизу, перериванням струменя, її млявістю, болями в сечівнику або печінням і сверблячкою під час спорожнення сечового міхура.

2

Причини

У клінічній практиці доведено, що є фізіологічні стани, які викликають появу даного симптому. Але в цьому випадку він носить тимчасовий характер, триває не більше декількох днів. Стан проходить самостійно або після усунення провокуючого фактора. Супутні патологічні симптоми і ознаки, що свідчать про розвиток захворювання, не турбують. Чоловік відчуває себе здоровим.

До фізіологічних причин відносять:

 1. 1. Попадання насінної рідини в сечовипускальний канал — спостерігається як в нормі, так і при ретроградної еякуляції, аденомі простати, порушення розвитку сечостатевих шляхів, частих мастурбациях.
 2. 2. Голодування — при тривалому голодуванні, коли жирової тканини не залишається, організм починає отримувати енергію від білків, руйнуючи їх і виділяючи з сечею.
 3. 3. Стрес — при тривалому психоемоційному напруженні порушується фільтраційна здатність нирок, підвищується виділення білка.
 4. 4. Фізичні перевантаження — поява в сечі білкових фракцій обумовлено підвищеним внутрішньочеревним та артеріальним тиском.
 5. 5. Відвідування лазні, сауни — із-за посиленого потовиділення розвивається зневоднення, збільшується концентрація урини.
 6. 6. Переохолодження — відбувається випадання мінеральних солей і утворення мутного осаду.
 7. 7. Надмірне вживання алкоголю — порушується робота нирок, розвивається зневоднення.
 8. 8. Прийом ліків, що містять фосфор і кальцій, — ці мінерали утворюють нерозчинні солі, які роблять сечу каламутною або навіть білої.

Про наявність фізіологічних причин чоловік знає, багато з них пов’язані з способом життя і попаданням в певні умови. При появі білої урини слід проаналізувати останні кілька тижнів життя і постаратися згадати фактори ризику. Якщо нічого з перерахованого вище не відбувалося, то варто запідозрити патологічний процес.

2.1

Можливі захворювання

Серед захворювань, що призводять до появи білої сечі, виділяють наступні:

Захворювання Причина появи симптому
Гломерулонефрит Уражаються ниркові клубочки, порушується фільтраційна здатність, відбувається просочування в сечу білків плазми крові
Пієлонефрит Через запалення ниркових мисок у сечі виявляються лейкоцити, вона стає каламутною або навіть молочного кольору
Цистит Білий колір сечі з’являється в кінці сечовипускання, обумовлений наявністю в ній лейкоцитів або гною
Уретрит Симптом спостерігається на початку акту сечовипускання, обумовлений присутністю лейкоцитів або гною в урині
Жирова дистрофія нирок У сечі присутні ліпіди
Сечокам’яна хвороба Фарбування відбувається при утворенні в сечовивідних шляхах фосфатних каменів
Амілоїдоз нирок Відбувається випадання в сечовий осад особливого білка — амілоїду, який утворюється при довгостроково поточних запаленнях в організмі (бронхоектатичній хворобі, хронічних абсцесах) і відкладається в нирках
Туберкульоз нирок Урина містить велику кількість гною

Часто патологічний процес має виражену протягом і до появи білої сечі у чоловіків з’являється характерний для конкретного захворювання симптомокомплекс. Про всіх спостереженнях варто повідомити лікаря при первинному зверненні.

Привести до появи білої сечі здатні не тільки захворювання сечовидільної системи, але і ряд інших патологічних станів. До них відносять:

 • глистні інвазії — при филяриозе (хвороба, викликана тропічними паразитуючими черв’яками — филяриями, вражаючими лімфовузли і судини) в сечі з’являється лімфа, фарбуюча її в білий колір;
 • цукровий діабет — в урині з’являється ацетон, надає їй молочний колір;
 • простатит — сеча стає білою із-за попадання в неї лейкоцитів.

Характерні симптоми захворювань зазвичай більш виражені і з’являються задовго до появи білої урини. У людей, які страждають порушенням вуглеводного обміну, ацетон в сечі є ознакою невідкладного стану.

3

Діагностична тактика

З’ясувати причини зміни кольору урини можна за допомогою проведення ряду досліджень:

 • Загальний аналіз сечі — виявлення наявності запалення сечовивідних шляхів.
 • Проба Нечипоренко — визначення кількості лейкоцитів.
 • УЗД органів малого тазу — пошук запального процесу або каменів в сечовивідній системі.
 • Уретрография — рентгенівський знімок уретри з попереднім введенням контрастної речовини.
 • Цистографія — рентгенівський знімок уретри з контрастом.

При появі білої урини, особливо якщо симптом проявляється протягом тривалого часу, необхідно проаналізувати харчування, розпорядок дня, фізичні навантаження, питний режим. Якщо фізіологічні причини виникнення білого забарвлення виключені, а сечовипускання супроводжується болем в попереку і внизу живота, різзю, печінням, підвищенням температури тіла, потрібно звернутися до уролога для виявлення причини і призначення адекватної терапії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code