vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Зміни в організмі жінки і перше УЗД на 8 тижні вагітності

УЗД на 8-му тижні вагітності повинно бути першим, воно вже дозволяє побачити на екрані монітора розмір ембріона і визначити стан матки у жінки, що вкрай важливо на цьому терміні. Ультразвукове дослідження плода протягом всієї вагітності робиться, звичайно, не для того, щоб просто подивитися, як виглядає ембріон, а пізніше плід. Ця процедура – найважливіша дослідження.

Изменения в организме женщины и первое УЗИ на 8 недели беременности

Перше узд – щоб підтвердити вагітність

Проводити ультразвукове дослідження жінкам під час вагітності масово стали тільки в 1980-х роках, та й то в основному в складних випадках. Сьогодні ж у всіх поліклініках і лікарнях після того, як жінка стає на облік за вагітністю, це обов’язкова процедура. Так, на думку гінекологів, ультразвукове дослідження необхідно зробити обов’язково 3-4 рази за 40 тижнів вагітності.

Перше на 11-13-й тижні, друге – 22-24 і третє – 32-34. Звичайно, якщо у жінки є певні скарги або дискомфорт, після обстеження гінеколог може призначити їй УЗД і на більш ранніх термінах. Так, УЗД на 8-й тижні роблять дуже часто, щоб виключити позаматкову вагітність.

УЗД на 8-му тижні вагітності особливо важливо для жінок з таким ускладненням, як кров’янисті виділення. Правильне і точне дослідження дозволяє отримати дуже важливу інформацію про перебіг вагітності і різних ускладненнях. Ці дані необхідні для своєчасного і ефективного лікування, яке в більшості випадків дозволяє зберегти вагітність і дає можливість жінці народити здорового малюка. Не варто слухати про якісь забобони на тему того, що УЗД шкідливо для дитини. Для дитини шкідливо не вчасно виявити патологію і упустити оперативного лікування.

Ми не дарма живемо в століття цивілізації, коли про здоров’я майбутньої дитини можна подбати ще в утробі матері. До речі, реальних доказів, що УЗД під час вагітності шкідливе на сьогоднішній день не представлено.

Побачити і почути

Ця процедура абсолютно безболісна і триває всього декілька хвилин. Жінка лягає в гінекологічне крісло, лікар акуратно вводить датчик УЗД в піхву і починає досліджувати плід і внутрішні органи жінки. Перше УЗД можна назвати дуже важливим. По-перше, лікар виключить позаматкову вагітність – так як побачить, що дитина розвивається в матці. По-друге, визначиться кількість плодів і, відповідно, стане зрозуміло, жінка чекає одного або більше дітей.

По-третє, лікар з’ясує місце, де плодове яйце кріпиться до матки. Також під час першого УЗД можна визначити точний термін вагітності, особливо якщо жінка забула день, коли в неї була остання менструація. Саме на 8-му тижні гінеколог вже визначає дати попередніх пологів, ґрунтуючись на висновку УЗД.

Під час цього дослідження лікар зможе вивчити рухову активність плода, виміряти довжину ембріона, а найголовніше почути серцебиття дитини, яке на цьому терміні б’ється в два рази частіше, чим серце дорослого! Також лікар вивчить матку і придатки жінки, щоб виключити акушерські ускладнення, які впливають на перебіг вагітності.

На цьому УЗД майбутня мама і сама вперше побачить свого майбутнього малюка і вже зможе розрізнити його ручки та ніжки, побачити хребет, голівку. Багато жінок, до речі, вважають перше УЗД найбільш значущим. Вони розуміють, що у них зароджується нове життя і таким чином, встановлюють контакт з малюком, особливо коли чують биття серця своєї дитини. На наступних ультразвукових дослідженнях може так статися, що майбутні батьки вже будуть бачити тільки окремі частини тіла малюка на екрані, адже він буде рости. А на першому УЗД вони зможуть побачити його повністю.

Дитина розміром з малинку

На строк вісім тижнів вага дитини досягає трьох грамів, а його довжина – 14-20 міліметрів. Майбутнього малюка в цей час порівнюють з бобом або малиною – він має саме такий розмір. Незважаючи на маленький розмір в цей час про дитину вже дуже багато можна дізнатися. У цей час іде розвиток суглобів – починають згинатися і розгинатися ручки в зап’ястях і ліктях. Розвивається кишечник і шлунок. Шлунок зміщується в черевну порожнину, в його м’язовому шарі починають з’являтися нервові елементи. Закладаються слинні залози.

Вже можна говорити про те, що у дитини як би “прорізаються” риси обличчя – формується носик, вушні раковини, верхня губа. Очі ще закриті, формується повіку. А у ембріонів чоловічої статі починають формуватися яєчка. І на цьому терміні майбутній малюк починає рухатися!

У жінки змінюється тіло

Майбутня мама на цьому терміні в більшості випадків відчуває себе добре, у неї поліпшується апетит, за винятком випадків, коли у жінки діагностують ранній токсикоз. До речі, їсти в цей час бажано тільки корисну їжу , вживати більше свіжих овочів і фруктів. Обов’язково слід включити в раціон кисломолочні продукти. Це допоможе формуванню здорових і міцних зубів у малюка. Їх зачатки формуються саме на першому триместрі вагітності. Не слід забувати і про рибу – вона збагачена фосфором, який позитивно впливає на формування клітин головного мозку. Жінці необхідно пам’ятати, що саме в першому триместрі йде закладка всіх життєво важливих органів для дитини.

Є випадки, коли у жінки на цьому терміні погіршується сон. Врятуватися від цього допоможуть щоденні тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Майбутній дитині це теж тільки піде на користь. Адже під час прогулянок, особливо десь у лісі, кров матері і майбутнього малюка збагачується киснем.

Крім того, на цьому терміні у жінки може виникнути защемлення сідничного нерва. Гостра дергающая біль у нижній частині спини, стегнах або сідницях виникає з-за того, що на цей нерв зростаюча матка тисне. До речі, матка в цей час збільшується до розміру грейпфрута! Якщо полежати на протилежному від джерела болю боці, це знизить тиск, стане легше.

Тіло жінки в цей час продовжує змінюватися – груди наливаються, посилюється потовиділення, можуть з’явитися пігментні плями, виділення з піхви стають рясними. Все це говорить про те, що в організмі жінки підвищується кількість гормону прогестерону і естрогенних з’єднань. Це також може провокувати появу вугрового висипу на спині і обличчі. Правда, такі неприємні симптоми вагітності підуть дуже скоро – вже в другому триместрі жінка буде і виглядати, і відчувати себе набагато краще і зможе насолодитися вагітністю. Тим більше, що вже на 11-13 тижні у неї призначено ще одне побачення з майбутнім малюком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code