vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

З’ясовуємо на який тижня можна визначити стать дитини

Майже кожна вагітна жінка прагне знати, на який тижня можна визначити стать дитини.

Выясняем на какой неделе можно определить пол ребенкаНа ранніх термінах можна це зробити за допомогою ультразвукового обстеження. Є лікарі, які можуть дізнатися підлогу по серцебиттю, але цей метод більше схожий на вгадування відповіді на це питання.

УЗД – як достовірний спосіб

Лікарі медичних установ вкрай негативно ставляться до прохань жінок на ранніх термінах провести визначення статі дитини по узд. До медичних показань для такої потреби відносять:

  • наявність спадкових хвороб (наприклад, гемофілія), які пов’язані з Х-хромосомою, при якій страждають хлопчики;
  • визначення двійні або близнят;
  • визначення генетичних патологій.

За світовими стандартами перше УЗД потрібно проводити не раніше 12 тижнів. На цьому етапі підлога не дивляться, лікарів більше цікавить наявність грубих вад розвитку дитя. Дивляться, чи є головний мозок, кінцівки і т. д. Якщо раптом вади виявлені, то жінці пояснюють, що від такого зародка слід позбутися, так як самостійно він не зможе розвиватися і виносити таку вагітність практично неможливо.

Друге проводитися в 21-24 тижні, це час, коли на узд можна визначити стать дитини. Останнє УЗД робиться на 32-33 тижні. До цього моменту плід уже повністю сформований. Лікар приділяє увагу не тільки станом дитини, але і дивиться зрілість плаценти, вага плоду і кількість навколоплідних вод.

Геніталії до 8 тижнів ще не сформовані до такого виду, щоб можна було впізнати: буде хлопчик чи дівчинка тут. Тому навіть не варто так рано йти на узд з цією метою. Закінчуються формуватися статеві органи до 12 тижня вагітності. Але лікарі все одно не зможуть достовірно відповісти на питання щодо статі майбутньої дитини. Стать дитини можна дізнатися з 15 тижня виношування.

Хлопчика визначають по виявленню статевого члена і мошонки. Наявність великих статевих губ свідчить про дівчинку. Найпоширеніша помилка – це коли спеціаліст приймає за статевий член петлю пуповини або пальці руки дитини. У дівчаток зустрічається внутрішньоутробний тимчасовий набряк статевих губ, який можуть порахувати за мошонку і теж помилитися. Якщо апарат УЗД старого зразка, то можна і не розібрати дрібні складочки, або плід може притиснути статевий член ніжками – і з цієї причини лікар визначить дівчинку.

Відповідний період для відповіді: на якому терміні УЗД покаже стать дитини – це 23 тиждень вагітності. На цьому терміні плід часто штовхається і крутиться в животі у мами. І навіть якщо він спить, то наполегливість лікаря його розбудить і змусить покрутитися, тим самим показати, хто він такий. Пізніше 32 тижнів визначення статі малоймовірно, оскільки плід вже великий і малорухливий.

Як обійтися без ультразвуку

Часто жінки цікавиться: Чи можна не візуально, за допомогою апарату УЗД, дізнатися хто там? Так, дійсно, метод УЗД має свої погрешноси, не завжди точний. Можна обійтися і без нього, але тільки тоді, коли народження хлопчика або дівчинки в конкретній сім’ї неприпустимо з причини наявності генетичних хвороб. Цей метод здійснюється за допомогою біопсії хоріона, і проводиться на ранніх термінах – на 7-10 тижнів. Для визначення статі дитини тонка спеціальна голка занурюється в матку для забору мікроскопічного кількості її вмісту. Потім цю речовину досліджують на предмет хромосомного набору ембріона.

Даний метод дає практично 100% гарантію точності визначення. Однак він не нешкідливий і може спровокувати викидень.

Американські вчені розробили спосіб визначення статі дитини до зачаття. Цей метод відділення сперматозоїдів на Y і X хромосоми. Якщо запліднити яйцеклітини сперматозоїдами з Y-хромосомою, вийти хлопчик, а якщо X – дівчинка.

Базується цей метод на визначенні кількості генетичного матеріалу, що знаходиться в клітинах. Сперматозоїди з Y на 2,7% менше, чим сперматозоїди з Х хромосомою, містять ДНК в спермі.

Однак і цей спосіб не досконалий. По закінченню досліджень з’ясувалося, що сперматозоїди «дівчинки» більш слухняні. Із зразка X хромосоми були визначені у 85% сперматозоїдах. А вміст чоловічих хромосом становить лише 65%.

Процедура проходить у кілька етапів:

  • ДНК фарбують;
  • проводять сортування за кількістю ДНК;
  • відділення на X і Y хромосоми.

Цей процес дуже важкий: щоб обробити 1 зразок необхідно працювати цілий день.

Цей метод розроблений для пар, у яких існує ризик народження генетично хворого дитя, який успадковується тільки по жіночій або чоловічій лінії.

Старий перевірений метод

Коли можна визначити стать дитини цим способом? Але про все по порядку. Сучасний світ сповнений інновацій в різних сферах діяльності, і в культурах різних країн на це питання відповідають по-своєму.

Медики стверджують, що в 12 тижнів тільки закінчується формування статевих органів і лише через 6 тижнів можна їх розглянути. Шамани вдаються до допомоги своїх богів і т. д. Але бажання жінки дізнатися стать дитини буває таким величезним, що на допомогу їй приходять альтернативні методи. Наприклад, за допомогою народних прикмет, китайських таблиць, сумісності крові подружжя або за датою зачаття. На тлі цих, не доведених варіантів, визначення статі по серцебиттю більш чим правильно і обґрунтовано.

Багато досвідчені гінекологи та акушери (які до появи УЗД працювали), можуть визначити стать ембріона по частоті серцебиття. Починаючи з 10 тижня, коли серце повністю сформована, можна застосовувати даний метод. У дівчаток серце б’ється більше приблизно 145 ударів за хвилину. У хлопчиків цей показник нижче на 25 ударів в хвилину. Така ймовірність визначення 50/50 відсотків.

Сучасна ж гінекологія вважає такий спосіб повною нісенітницею і стверджує, що крім ультразвукового дослідження інших способів точного і безпечного обчислення статі дитини немає.

Як вік батьків впливає на підлогу

Один британський вчений провів дослідження і опублікував їх кілька років тому в журналі Nature. За його словами, в парах, де дружина старша за чоловіка, частіше першою дитиною ставати дівчинка, а у парах, де чоловік старший за свою дружину на кілька років, народжується хлопчик. Цікаво, що така теорія поширюється лише на перших дітей народжених конкретної парою.

Зібрані статистичні дослідження свідчать про наступне. У 43 парах, де дружина старша за чоловіка на 8 років, народилося 28 дівчаток-первістків і 13 хлопчиків, а співвідношення у парах, де чоловік старший за дружину на 5-17 років – 19 дочок і 36 синів.

Вчені зібрали дані в Уельсі і Англії за період з 1911 по 1960 роки і виявили ту ж картину з народженням первістків. Виходить, якщо дотримуватися цієї теорії, то жінкам, які хочуть хлопчика потрібно вибирати чоловіка молодше себе, а чоловікам, які хочуть виховувати доньку – жінку старше себе.

Біологічним способом пояснити цю закономірність поки не зміг ніхто. Схильні лише вважати, що так відбувається з-за частоти викиднів ембріонів на ранніх стадіях вагітності відповідного підлоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code