vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якою повинна бути товщина ендометрію для зачаття в нормі?

При плануванні пологів чимала роль відводиться товщині ендометрію, норма її для зачаття залежить від конкретного періоду менструального циклу. Багатьом добре знайомо, що товщина ендометрія в різні періоди менструального циклу не буває однаковою. І щоб гарантовано завагітніти, слід враховувати ці особливості жіночої статевої системи та застосовувати їх для одержання ефективного результату на практиці. Отже, що це за норми і який день циклу з цієї точки зору вибирати для статевого акту?

Какой должна быть толщина эндометрия для зачатия в норме?

Ендометрій і його участь в зачатті

Ендометрієм іменується внутрішня слизова оболонка матки, представлена покривно-залозистим епітелієм, системою кров’яних судин, сполучною тканиною. Призначення ендометрію – забезпечення комфортного мікроклімату для виникнення і протікання вагітності при імплантування плодового яйця.

Діяльність ендометрію регулюється гормональним фоном жіночого організму. Перед настанням менструації цей шар потовщується, в ньому збільшується кількість залоз, які поліпшують кровопостачання. Все це необхідно для забезпечення можливості завагітніти. Після зачаття судини ендометрія відійдуть до плаценти, через яку для плода надходять поживні речовини і кисень.

Такі характеристики ендометрія, як його розмір, ступінь сформованості, структура, впливають на настання вагітності і її протікання.

На дозрівання і ефективність ендометрію впливає естрадіол – жіночий гормон, який синтезується яєчниками при дозріванні фолікулів.

Необхідна концентрація естрадіолу в організмі у жінки кожен місяць бере участь в дозріванні ендометрію та утворення у ньому рецепторів прогестерону. Важливо знати, що прогестерон – гормон, що виробляється у 2-й половині перинатального періоду жовтим тілом, утвореним замість фолікула, що лопнув, яйцеклітини і потрібним матеріалом для підтримки вагітності.

Нормальне зачаття протікає так: приблизно посередині місячного циклу у повноцінно дозрілої яйцеклітини відбувається розрив оболонки (фолікула). Після чого вона потрапляє в черевну порожнину, рухаючись по напрямку в маткову трубу. Зачепившись за ворсинки, вона чекає злиття з чоловічою статевою клітиною для запліднення.

При появі в організмі жінки після статевого контакту сперми чоловіка відбувається запліднення. З тисяч сперматозоїдів лише один зможе пробити захист у яйцеклітини і злитися з нею в єдине ціле. Якийсь період яйцеклітина побуде ще в фаллопієвій трубі, а коли зміниться в плодове яйце, опуститься в маткову порожнину з пухнастим і щільним ендометрієм і вросте в його стінки. День, у який відбудеться імплантування плодового яйця в маткову стінку за допомогою вистилаючого її шару ендометрію, прийнято вважати днем появи вагітності.

У ситуації ненастання зачаття в поточному місячному циклі маткою відбувається відторгнення ендометрію. Останній видаляється з порожнини у вигляді кров’яних менструальних виділень. В них є і загибла яйцеклітина і жовте тіло. Однак при новому місячному циклі знову яйцеклітина дозріє, зросте ендометрій і т. п. І так буде відбуватися до настання менопаузи.

Вивчення норм ендометрія для зачаття

Вагітність може наступити при товщині ендометрію в 7 мм. Показники нижче цієї норми для виникнення і збереження вагітності не розглядаються. Товщина ендометрію приймає розміри згідно з дня циклу: 5-7 днів відповідає величина в 3-6 мм, 8-10 днів – від 5 до 10 мм, 11-14 дні – 7-14 мм, в 15-18 дні – від 10 до 16 мм, 19-23 дні – від 10 до 18 мм, 24-27 дні – від 10 до 17 мм

При затяжному характері циклу можливі відхилення від норми. При місячних значення дорівнює 5-9 мм. До закінчення місячних (приблизно на 5 день) відбувається процес регенерації, розміри слизового шару рівні 0,2-0,3 див.

Розміри ендометрія для зачаття повинні складати не менше 1,1-1,2 см. Таке значення цього показника вважається нормою.

Фертильний період завершується на 18 день. При вкороченому місячному циклі закінчення фертильного періоду відповідає 12-му дню. Ці моменти враховують при штучному підсаджуванні ембріона, при ЕКЗ. На 19-23 дні доводиться нова стадія, товщина досягає максимуму 1-2,1 см і плодове яйце легко кріпиться за стінки матки. До 24-27 дня ендометрій стоншується до 1 см. При менопаузі товщина шару дорівнює 5 мм. У жінок у віці дітородна функція згасає, а статевим гормонам потрібно заповнення. В порожнині матки з’являється патологія.

Якщо ендометрій не дозріває або не відповідає табличним показникам норми в конкретні дні циклу, то це призводить до жіночого безпліддя. Це може проявитися в наступних ситуаціях:

  1. Недостатній синтез гормонів, що беруть участь у формуванні ендометрія з нормальними структурою і розмірами, є вродженим відхиленням.
  2. Відбуваються збої в гормональному плані.
  3. Дефекти кровопостачання в районі матки набутої або вродженої природи.
  4. У момент вискоблювання при проведенні аборту ендометрій був травмований.

Проблема безпліддя в цьому випадку може бути усунена шляхом ефективного лікування після точного виявлення причини порушеного розвитку ендометрію. Чому в чималому ступені сприяє своєчасна діагностика товщини шару ендометрію.

Нормалізація товщини ендометрію медикаментозними препаратами

Відхилення в розмірах шару ендометрію ще не є вироком, бо як підлягає медикаментозному коригуванню. При грамотному підборі ліків цілком можливо збільшити цей шар до необхідних розмірів. Товщина його принципова і при зачатті природним шляхом, і при методики екстракорпорального запліднення. Це обумовлено тим, що в обох ситуаціях імплантування ембріона в матку здійснюється без безпосереднього впливу людського фактора і тільки завдяки підтримці цього внутрішнього шару і необхідній концентрації гормонів, відповідальних за вагітність.

Для підвищення в жіночому організмі рівня гормону естрогену, який прямо впливає на потовщення ендометрія і збільшення його товщини, призначають лікування гормональними препаратами. Це можуть бути ін’єкції синтетичного естрадіолу або Прогінова, Дивігель. До того ж виписують препарат Гормель гомеопатичного характеру. Останній володіє м’якою дією, спрямованою на самостійне вироблення жіночим організмом необхідного рівня естрогенів.

Формуванню і дозріванню ендометрію сприяють Дюфастон, Утрожестан. В їх складі є гормон прогестерон. Саме його у другій половині менструального циклу синтезує жовте тіло для сприяння виживання.

Також при діагностуванні величини внутрішнього шару матки важливо виключити ІПСШ. Крім того що вони можуть негативно позначитися на зачатті, так вони ще й перешкоджають наростанню потрібної товщини ендометрію.

Народні засоби для збільшення шару ендометрію

Ефективність народних рецептів визначається тим, чи проводиться паралельно з ними медикаментозне лікування. Популярністю користуються:

  • шипшина, малина, цибуля, цитрусові багаті вітаміном С;
  • пряні трави з салицилатом: м’ята, паприка, кріп, кориця;
  • борова матка, червона щітка і шавлія теж добре відомі в лікуванні жіночих проблем.

Методи нетрадиційної терапії: голковколювання або гірудотерапія – теж можуть стимулювати природний ріст ендометрію. Внутрішньому слизовому шарі матки відводиться чимала роль у зачатті і майбутньому розвитку плоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code