vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Який буває патологія вагітності?

Патологія вагітності – це різного роду ускладнення при виношуванні жінкою дитини, які здатні завдати шкоду і дитині, і мамі. Найвідоміші ускладнення це позаматкова вагітність, аборт, недокрів’я дитини і матері, токсикоз, патологія плаценти, недорозвиненість плоду, гемолітична хвороба ембріона.

Какой бывает патология беременности?

Варто сказати, що правильне і грамотне спостереження за майбутньою мамою і надання їй своєчасної фахової допомоги у важких ситуаціях, здатне запобігти появі ускладнень або ж мінімізувати їх протікання. Багато патології можна виявити за допомогою УЗД.

Наскільки небезпечний ризик

Оцінка ризику обговорюється лікарем фахівцем з матір’ю на початку виношування майбутнього дитя. В акушерській практиці головним критерієм спостереження за вагітністю залишається оцінка ризику перинатальної патології в період виношування. Тут враховуються всі можливі фактори, які ускладнюють перебіг вагітності і стан жінки. Такі фактори виділяють кілька груп:

  1. Захворювання жінки в період виношування. Це можуть бути хвороби внутрішніх органів, сильний токсикоз, гострі інфекції (грип, ангіна), хронічні хвороби, кровотечі з матки при резус-конфлікті.
  2. Соціальні та біологічні явища. Шкідливі умови праці, віковий бар’єр – жінки старше 30 років і чоловіки старші 40 років, зловживання алкоголем і куріння можуть викликати хромосомні зміни і інші патології.
  3. Захворювання плода різного характеру. Паратрофія – коли вага дитини вище норми, гіпотрофія плода – вага дитини нижче норми, гіпоксія, коли дитина отримує недостатньо кисню, також є поняття гіпертрофія, коли маса дитини перевищує нормальну вагу більш чим на 10%.
  4. Акушерсько-гінекологічні фактори. Виявляються під час консультацій з майбутньою мамою і при огляді на кріслі. Сюди входять – аборти між 1 і 2 вагітністю, безпліддя, захворювання попереднього плода, народження мертвої дитини, число пологів – 5-6 і більше, народження малюка раніше покладеного, захворювання матері з гінекологічної частини.

Недокрів’я і недорозвиненість

Недорозвинення плоду – це результат різних порушень в розвитку ембріона. Всім відомо, що саме від матері малюк отримує всі поживні речовини і кисень. Тому хвороби матері або дефіцит в її організмі вітамінів і поживних елементів можуть виявитися згубними для малюка. Кретинізм – недорозвинення плоду при поганій роботі щитовидної залози (не вистачає йоду). Якщо жінка має будь-які захворювання щитовидки, то її організм виробляє менше гормонів, і плід перестає розвиватися. Ці гормони впливають на розвиток кісток та нервової системи. Також зростання скелета плода може бути порушений нестачею кальцію.

Анемія (недокрів’я) це часто зустрічається патологія вагітності. Порушується нормальний розвиток ембріона або раніше часу переривається вагітність за рахунок нестачі кисню. Часто анемія з’являється з-за нестачі в організмі матері мінералів і вітамінів. Як правило, не вистачає фолієвої кислоти і заліза. Жінка може відчувати сухість шкіри, скаржитися на потріскані губи, погані волосся і нігті. Плід розвивається повільно або завмирає зовсім.

Найбільше страждає головний мозок ембріона, оскільки цей орган більш чутливий до нестачі кисню, чим інші.

“Погана вагітність” і токсикози

При позаматкової вагітності зародок розвивається в матковій трубі, на різних органах очеревини, яєчниках або шийці матки. Якщо запліднена яйцеклітина прикріпилася до стінки маткової труби, то її розвиток призводить до збільшення і розриву труби, рясного кровотечі і викидня. Як правило, така вагітність переривається на 4-7 тижня. Симптоми можуть бути такі сильні болі внизу живота, швидка стомлюваність, запаморочення, зміна кольору шкіри. При відторгненні зародка болі можуть бути і несильними, а виділення слабкими. Однак якщо такі ознаки є, і менструація не настає, то жінці терміново потрібно показатися лікарю. Оскільки при розриві труби настає сильне кровотеча, яка може призвести до серйозних і навіть смертельним для жінки наслідків.

Що впливає на позаматкову вагітність? Відповідь проста – хронічні хвороби статевих органів, спайки в трубах і т. д. Виявити «погану» вагітність допоможе УЗД.

Часто зустрічається ускладненнями виношування плоду залишаються токсикози. Вони підрозділяються на ранні до 19 тижнів і пізніші від 19 до 41 тижня виношування. Токсини виникають за рахунок порушення обмінних процесів матері в період виношування малюка. Багато лікарі не виключають, що токсикоз може з’явитися від імунних та алергічних змін.

Симптоми легкого токсикозу – це блювота і виділення великої кількості слини. Частота блювоти може бути пару разів за день і навіть щогодинною. Виділення слини може доходити до 1 літра на добу. При інших формах токсикозу можуть з’явитися свербіж, астма, екзема. Що стосується пізньої форми, то тут симптоми більш небезпечні та можуть представляти серйозну загрозу для здоров’я малюка і мами. Пізній токсикоз зустрічається у 10% вагітних і здатний порушити роботу внутрішніх органів матері. Сильно порушується робота мозку, серця, нирок, кровоносних судин.

Симптоми пізнього токсикозу – це підвищений тиск, набряки, еклампсія. Дуже небезпечними вважаються прееклампсія, нефропатія і гіпертонія. Прееклампсія з’являється як наслідок високого артеріального тиску і порушень нормальної роботи нирок, що негативно позначається на роботі мозку. При даній патології плода у жінки починає крутитися голова, постійно хочеться спати, відкривається блювота, втрачається зір. Якщо не лікувати прееклампсію, то вона перейде в еклампсію, при якій можуть з’явитися судоми, і вагітна почне втрачати свідомість. Часто при еклампсії виникають такі ускладнення як: пневмонія, дихальна і серцева недостатність, набряк мозку, смерть ембріона, відшарування сітківки.

Нефропатія – це ураження нирок, при якому сіль не виводиться і вода в організмі затримується. Гіпертензія з’являється внаслідок ураження нирок та зміни роботи кровеносно-судинної системи. Якщо тривалий час жінка відчуває підвищення артеріального тиску, то може з’явитися спазм судин, що негативно позначиться на стані плаценти і циркуляції кисню до плоду. Такий стан здатна перервати вагітність.

Викидень і гемолітична патологія

Викидень – мимовільне відторгнення ембріона. До цього стану можуть призвести запальні процеси статевих органів жінки.

http://www.youtube.com/watch?v=kwoZ020VOXE

До 12 тижнів переривання вагітності називають раннім абортом, а в 13-20 пізно. На більш пізніх термінах переривання виношування дитини називають штучними пологами. На термін 29 тижнів дитина може залишитися живим, якщо йому нададуть фахову допомогу.

Ще викидня сприяють гормональні перепади, недостатність в організмі мінералів і вітамінів, патологія ембріона внутрішньоутробно.

Симптоми мимовільного викидень: криваві виділення, сильні переймоподібні болі внизу живота. У цей момент плодове яйце починає відшаровуватися, проте в деяких випадках вагітність можна ще врятувати. Якщо кровотеча посилюється і стає рясним, то шанс на порятунок мінімальний.

Така патологія як гемолітична хвороба виникає у жінок з негативним резус-фактором крові, в той час як у плоду резус-позитивну (Rh+ залежить повністю від батька). Організм вагітної починає боротися з чужорідним білком, який є в складі позитивної групи крові, шляхом вироблення антитіл.Ці антитіла по судинах потрапляють у кров ембріона і провокують порушення еритроцитів. У багатьох випадках сильне руйнування клітин у ембріона або у народженого малюка може привести до смертельного результату.

Резус конфлікт, як правило, буває у жінок при виношуванні другого малюка з урахуванням що перша дитина теж володів позитивною групою крові. На сьогоднішній день визначити групу і резус крові можна здавши спеціальні аналізи. А сучасні препарати допоможуть жінці впоратися з цією проблемою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code