vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Якими багате вітамінами манго

Сонячні плоди індійського рослини роду манго порадують не тільки солодощами. Вітаміни манго, в значному обсязі, що знаходяться в цьому екзотичному рослині, здатні надати цілющу дію.

Какими витаминами богато манго

Корисні речовини в манго

У зрілому плід манго міститься близько 15% цукру, а ось кількість білка ледь сягає 1%. У м’якоті плоду у великій кількості присутній вода. Корисні речовини представлені вуглеводами, клітковиною, вітамінами і мікроелементами.

Амінокислоти, що входять до складу фрукта, справді незамінні для людини. Жовта або оранжево-жовте забарвлення м’якоті плоду зобов’язана своїм кольором каротиноїдам, зміст яких в цьому фрукті в п’ять разів перевищує той же показник в мандаринах.

Допомагають укріпити захисні функції організму вітаміни в манго, які відносяться до групи В. Каротин і аскорбінова кислота підтримує імунну систему і забезпечують захист живих клітин.

В недозрілих фруктах в дуже великих кількостях міститься крохмаль. З нього згодом відбувається утворення простих вуглеводів: мальтози, глюкози і сахарози. Зелені плоди служать джерелом унікальної речовини – пектину. Але в процесі дозрівання плодів і розвитку кісточки його кількість значно знижується.

Кислота, присутня у смаку зеленого манго, викликана тим, що незрілий плід містить цілий ряд кислот: бурштинову, яблучну, щавлеву і лимонну.

Аскорбінової кислоти (вітаміну С) 15 мг плоду міститься стільки ж, скільки в 30 мг лайма.

У дозрілому фрукті дуже багато вітаміну А – самого головного вітаміну, необхідного для підтримки нормального функціонування органів зору.

Приблизний вміст мікроелементів і вітамінів в манго знаходиться на наступному рівні (представлено у відповідності з рекомендованою нормою споживання на добу):

 • вітамін В1 (тіамін) – близько 4%, або 0,056 мг;
 • вітамін В2 (рибофлавін) – близько 4%, або 0,057 мг;
 • вітаміну В3 (ніацин) – близько 4%, або 0,584 мг;
 • вітаміну В5 (пантотенова кислота) – 3%, або 0,160 мг;
 • вітаміну В6 (піридоксин) – майже 10%, або 0,134 мг;
 • вітаміну В9 – 4%, або 14 мг;
 • вітаміну С – найбільша кількість – 46%, у мг – 27,7;
 • кальцію – 10 мг, або 1%;
 • заліза – 0,13 мг, 1 %;
 • магнію – 9 мг, або 2%;
 • фосфору – 11 мг, або 2%;
 • калію – 156 мг, 3 %;
 • цинку – 0,04 мг.

Трохи про вітаміни

Усім відомо, що вітаміни необхідні для нормального функціонування систем організму людини. Вміст вітамінів у манго не задовольнить добової потреби людини в цих речовинах, але фрукт цілком здатний внести свою лепту в забезпечення здорового способу життя. Адже вітаміни, які він містить, мають справді незамінними властивостями.

Вітамін А – добре розчиняється в маслах, розчинність у воді значно гірше. Накопичення цього вітаміну відбувається переважно у печінці, але може відбуватися і в тканинах.

Без вітаміну А були б неможливі багато біохімічні реакції в організмі як людини, так і тварин. Він здатний стимулювати зорові функції, допомагає забезпечити антиоксидантний захист всього організму. Нестача вітаміну А проявляється у вигляді уражень епітелію (верхнього шару шкірного покриву), погіршення зору, порушення процесу змочування рогівки. Відзначається також зниження імунітету і темпів зростання.

Вітамін В1, інакше іменований тіаміном або аневрином, прекрасно розчиняється у воді, руйнування структури відбувається при нагріванні. Вплив тіаміну на процеси метаболізму вуглеводів, жирів і протеїнів воістину неоціненне. Людські тканини здатні зберігати до 30 мг цієї речовини. Тіамін просто необхідний для підтримки роботи серця, нервової і травної систем.

Недолік вітаміну В1 призводить до виникнення авітамінозу. Його дефіцит обумовлений бідним раціоном і непомірним вживанням алкогольних напоїв, що відразу ж позначається на роботі нервової системи. Виникли розлади усуваються коригуванням дієти і збільшенням споживання тіаміну.

Рибофлавін або вітамін В2, важливий учасник більшості біохімічних процесів. Сприяє утворенню еритроцитів і антитіл. Забезпечує регуляцію росту та репродуктивних функцій організму. Незамінний для здоров’я шкіри, нігтьових пластин, волосся. Відіграє значну роль у функціонуванні щитовидної залози.

Якщо вітаміну В2 в організмі не вистачає, спостерігаються розтріскування шкіри, виразки в куточках рота, набряки мови. Можливе виникнення відхилень в роботі органів зору, анемія, розлади нервової системи. Недолік тіаміну заповнюється регулюванням щоденного раціону, правильним приготуванням страв з тиаминсодержащих компонентів.

Піридоксин (вітамін В6) стимулює обмінні процеси в організмі. Займає активну позицію у виробництві кров’яних тілець і вироблення гемоглобіну, забезпечує рівномірність постачання клітин глюкозою. Недолік піридоксину проявляється в підвищення стомлюваності, депресії, втрати волосся, порушення кровообігу, слабкості у м’язах.

Аскорбінова кислота (вітамін С) є найвідомішим і найпоширенішим вітаміном, необхідним для оптимального виконання своїх функцій сполучної та кісткової тканин. Грає роль відновлювача і коферменту деяких обмінних процесів, має властивості антиоксиданта. Недолік аскорбінки дуже часто призводить до виникнення цинги – недуги, що вражає сполучні тканини. Тканини втрачають міцність внаслідок порушення синтезу колагену.

Використання в цілях профілактики і лікування

Дуже часто плоди манго використовуються не тільки в якості харчового продукту, але і як лікувальний засіб, особливо в народній медицині.

У східних країнах плоди манго застосовуються для зупинки кровотечі. Фрукт сприяє також процесу зміцнення м’яза серця, поліпшенню діяльності головного мозку.

Регулярне вживання дозрілих плодів здатне перешкодити виникненню простудних захворювань у вигляді ГРЗ, риніту і т. д.

Людям, охочим трохи скинути вагу, манго буде корисний як основної складової манго-молочної дієти.

Плоди дерева манго можуть виявитися корисними у профілактиці онкологічних захворювань, особливо у відношенні сечостатевої та репродуктивної систем.

Відомо застосування плодів манго в якості профілактичного засобу для попередження захворювань психіки. Фрукт здатний надати допомогу в зміцненні нервової системи, захист нервових клітин від передчасного старіння.

Репродуктивні здібності під впливом корисних речовин, які містить манго, здатні значно покращитися. Плоди манго здавна вживаються для усунення розладів інтимної сторони життя людини, роблячи позитивний вплив на потенцію чоловіка і репродуктивну функцію жінки.

Чого побоюватися при вживанні манго

Не слід думати, що вживання плодів манго в великих кількостях забезпечить організм корисними речовинами і вітамінами в необхідному обсязі і при цьому не заподіє шкоди. Як і будь-який продукт або лікарський засіб манго здатне доставити чимало незручностей організму при надмірному його вживанні.

Вживання двох і більше недостиглих плодів манго можуть викликати коліки і подразнення слизових оболонок, що вистилають стінки шлункового тракту, кишечника і горла.

Зловживання дозрілими плодами здатне порушити роботу кишечника, викликати запори і навіть алергічні реакції.

Незважаючи на значний вміст корисних мікроелементів та вітамінів в манго, при вживанні цього фрукта важлива помірність, тоді організм отримає необхідні для здорового функціонування речовини без побічних ефектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code