vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яким має бути ШОЕ при вагітності

Багато жінок задаються питанням, яким може бути ШОЕ при вагітності? За весь термін жінці належить здати купу аналізів. Загальний і біохімічний аналізи крові, рівень цукру, печінкові проби, аналіз сечі, рівень гемоглобіну, ШОЕ – всі ці показники є вкрай важливими для оцінки стану як самої жінки, так і її майбутнього малюка. Адже в цей період в організмі майбутньої матері відбуваються різні зміни, що зачіпають всі системи органів. Тіло жінки намагається створити найбільш сприятливі умови для виношування потомства, його комфортного росту і розвитку.

Каким должно быть СОЭ при беременности

Завдяки дослідженню основних складових крові, лікар отримує дуже цінну інформацію про здоров’я, як майбутньої матері, так і плода. Таких показників кілька:

  • загальний аналіз крові;
  • біохімічний аналіз крові;
  • аналіз крові на цукор;
  • скринінгове дослідження.

Основні параметри загального аналізу крові

Загальний аналіз крові при вагітності протягом всього терміну здається три рази. Це найпростіший аналіз, але саме він дає повну картину здоров’я жінки в положенні і перебігу вагітності. З його допомогою можна виявити різні інфекції, мають хронічний характер, так і тільки що розвиваються, і ще не подають клінічних ознак. Якщо немає спеціальних показань, здати цей аналіз потрібно буде при постановці на облік, в середині строку і перед декретом. Виконується аналіз методом взяття крові з пальця, натщесерце або після легкого сніданку.

Завдяки даному аналізу можна визначити таке важке захворювання, як анемія (низький вміст заліза), яке здатне спровокувати кисневе голодування дитини – гіпоксію. Ще завдяки цим дослідженням визначається наявність алергії у майбутньої мами. Основними показниками крові в цьому аналізі є:

  • гемоглобін;
  • лейкоцити;
  • еритроцити;
  • тромбоцити.

Найважливішим параметром вважається гемоглобін, саме він вказує на дефіцит заліза, що призводить до анемії. Його норма для вагітних становить 120-150 г/л. Зниження показників призводить до розрідження крові, а надлишок говорить про зневодненні і еритремії. І те, і інше стан вимагає лікування.

Лейкоцити – це складові крові, які розпізнають чужорідні організми і знешкоджують їх. Саме ці «білі тільця» відповідають за роботу імунної системи і перешкоджають потраплянню в організм вірусів і бактерій.

Норма цього показника – від 4 до 9 *109 кл/л. Підвищення показників свідчить про інфекціях, гнійних запаленнях або злоякісних пухлинах. Низький рівень свідчить про анафілактичному шоці, черевному тифі і хворобах кісткового мозку.

Завдяки еритроцитів до тканин органів надходить кисень. В нормі вони становлять 3,5-4,5*1012 кл/л. Підвищення цього показника може бути спровоковано прийомом деяких ліків, так і важкими захворюваннями: ракові пухлини, водянка ниркових мисок, хвороба Кушинга. Зниження показників зазвичай викликана анемією, крововтратою і прийомом сечогінних препаратів. Тромбоцитами називаються складові крові, які відповідають за її згортання. Їх норма – 150-380*109 кл/л Низькі показники еритроцитів свідчать про поганий згортання крові, що дуже небезпечно при різних кровотечах. Одним з важливих параметрів еритроцитів є швидкість їх осідання (ШОЕ), яка вказує на наявність в тілі різних патологій. Нормальна швидкість осідання становить від 2 до 15 мм/год, при вагітності це значення збільшується до 45 мм/год, Висока ШОЕ спостерігається при нестачі заліза, злоякісних пухлинах, інфекціях і запаленнях, хворобах ендокринної системи, переломах і ураженнях внутрішніх органів. Низькі показники відзначаються при патологічних змінах та недоїданні.

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові при вагітності здається при постановці на облік і перед декретній комісією. Виконується він натщесерце, забір крові проводиться з ліктьової вени. Розшифровка показників цього аналізу дає уявлення про роботу печінки, нирок, шлунка і підшлункової залози, визначається кількість необхідних мікроелементів. Першим показником біохімічного аналізу є загальний білок. Для вагітних, особливо до кінця терміну, характерно його невелике зниження, оскільки значна його частина бере участь у побудову кісткової системи плода. Підвищення білка говорить про наявність патології, зневодненні організму або загусанні крові.

Наступний показник – жири (ліпіди), найголовніший з яких – холестерин. Саме він відповідає за вироблення організмом вітаміну D, статевих гормонів, жовчних кислот, входить до складу мембран клітин. Для вагітних припустимо невелике перевищення норми, але показники вище 9 ммоль/л можуть свідчити про розвиток атеросклерозу, тобто холестеринових бляшок у судинах головного мозку.

Головне джерело енергії організму – вуглеводи, а найважливіший з них – глюкоза. При нормальній вагітності її рівень дещо знижений, оскільки її запаси споживаються зростаючим малюком. Важливі в даному аналізі та показники рівня ферментів – білків, що сприяють прискоренню біохімічних реакцій, що протікають в організмі. Їх налічується кілька сотень, але особливої уваги заслуговують чотири, які відповідають за роботу печінки і нирок (АЛТ), серця і нервових волокон (АСТ), кишечника, кісткової тканини та стану плаценти (лужна фосфатаза) і підшлункової залози (панкреатична амілаза).

Наступний важливий параметр – пігменти, органічні речовини, за рівнем і станом яких можна стежити за роботою жовчовивідних шляхів і виключити розвиток такого важкого захворювання, як жовтяниця. А за рівнем азотистих речовин можна судити про роботу сечостатевої системи і нирок. Відстежують при біохімічному аналізі і рівень вмісту в організмі різних мікроелементів: калію, кальцію, магнію, заліза і натрію. Всі вони беруть участь у біохімічних процесах крові і відповідають як за правильне функціонування систем органів матері, так і за розвиток і здоров’я майбутньої дитини.

Порушення гемостазу

Групу крові при вагітності визначають в тому ж паркані крові, що і біохімічний аналіз. Тоді ж окремо перевірятися такий показник роботи кровоносної системи, як коагулограма. Цей аналіз допомагає виявити порушення гемостазу – системи, що відповідає за правильну в’язкість крові і за рівень її згортання. Якщо показники цього аналізу нижче норми, існує ймовірність великої крововтрати навіть при незначних порізах. А високий рівень гемостазу загрожує такими тяжкими наслідками, як тромбози, інфаркти і інсульти.

Це являє собою значну небезпеку, а при вагітності це ще й загрожує такими критичними ситуаціями, як важкі кровотечі, які неможливо буде зупинити. Тому показники коагулограми вкрай важливі для здоров’я і життя майбутньої мами.

Рівень цукру в крові

Окремий показник правильної роботи організму – цукор в крові при вагітності. У жінок в положенні цей показник трохи вище норми, але коли його рівень підвищується до критичної позначки, можна говорити про діабет вагітних. Його основна відмінність від класичного діабету в тому, що після пологів ця патологія зникає. Але стан підвищеного цукру при вагітності далеко не нешкідливо.

Високий вміст цукру може привести до зростання надто великого плоду, що викличе певні проблеми в пологах. Дуже часто в такій ситуації малюкам не вистачає кисню, що призводить до розвитку гіпоксії. Високий рівень цукру в крові і великі розміри плоду дуже часто є показниками до кесаревого розтину.

Дуже часто діти, мами яких страждали діабетом вагітних, в майбутньому набувають діабет класичний. Щоб цього не сталося, батькам потрібно уважно стежити за вагою своєї дитини, привчати його до фізичної активності та здорового харчування.

Здається він двічі за вагітність на терміні 11-13 і 16-20 тижнів. Проводиться аналіз натщесерце, шляхом забору крові з ліктьової вени, а його результати оцінюються разом із даними УЗД – діагностики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code