vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яке захворювання розвивається при нестачі вітаміну В1?

При нестачі вітаміну В1 розвивається виснаження захисного шару клітин головного мозку. Вітамін В1, або тіамін, необхідний для багатьох реакцій, в яких беруть участь ферменти. Такий вітамін відіграє важливу роль в процесі вивільнення енергії з глюкози. Цей вітамін міститься в таких продуктах, як свинина, дріжджі, баранина і цільнозернові пластівці.

Какое заболевание развивается при недостатке витамина В1?

Які симптоми викликає нестачу вітаміну В1?

Нестача вітаміну В1 викликає такі симптоми.

По-перше, це призводить до порушення вуглеводного обміну. Тобто в головний мозок не надходить достатня кількість глюкози. З-за цього нервові клітини організму намагаються самостійно заповнити їх нестачу і тягнуться до кровоносних судинах для їх повного насичення. В такий момент в організмі відбувається збільшення нервових клітин, які в змозі засвоювати глюкозу лише на 60% менший від звичайного.

Відбувається виснаження захисного шару клітин головного мозку. В результаті цього можна спостерігати у людини постійні перепади настрою, нервозність та дратівливість.

По-друге, в життєво важливих органах відбувається накопичення токсинів, які викликають стомлюваність, сонливість і призводять до стану повної відсутності сил і енергії.

По-третє, виникає авітаміноз В1, або захворювання бери-бери, коли в організмі повністю відсутній вітамін В1. Це вважається крайньою формою нестачі вітаміну В1, яка в XX столітті спостерігалася в основному в країнах Сходу. Варто відзначити, що в такому випадку недолік вітаміну може привести людину до летального результату, якщо вчасно не включити в раціон продукти, які містять тіамін. Зараз таку проблему зустріти практично неможливо. До основних ознак такого захворювання відносять наступне:

 1. В руках і ногах можуть розвиватися слабкість, набряки, з’являється атрофія кінцівок.
 2. У людини з’являються задишка і тахікардія, у травній системі спостерігається збій роботи кишечника.
 3. Координація рухів порушена, свідомість хворого заплутано, і відбуваються провали в пам’яті.
 4. Нудота і втрата апетиту.
 5. Депресія, нервозність, дратівливість, постійне відчуття страху.
 6. Головний біль.
 7. Людину починають мучити безсоння.

По-четверте, такий синдром зустрічається у людей, страждаючих алкогольною залежністю, і така проблема називається синдромом Верника-Корсакова. Ще хотілося б відзначити, що така проблема розвивається у людей, страждаючих синдромом імунодефіциту, при пухлини головного мозку, під час ураження нирок і судин.

До основних симптомів відносять:

 • частковий параліч, порушення координації рухів;
 • втрата пам’яті;
 • порушення зору;
 • нудота.

По-п’яте, лейциноз вважається спадковим захворюванням, яке виникає у новонароджених діток. Причиною такого роду захворювання є порушений процес обміну, в результаті чого в сечі відбувається накопичення лейцину, ізолейцину і валіну. Внаслідок цього виникає специфічний запах. Така хвороба виникає на 3-14 добу після народження. До основних симптомів відносять наступне:

 1. Сеча набуває своєрідний запах.
 2. Виникає блювотний рефлекс.
 3. Відбувається порушення м’язового тонусу.
 4. Відбувається затримка розвитку.
 5. Дихання значно порушується.

По-шосте, виникає переміжна атаксія. Це вроджене захворювання, яке можна охарактеризувати порушенням ходи і рівноваги.

В-сьомих, проявляється синдром Лея, тобто у тільки що народжених діток спостерігається неконтрольована енцефалопатія.

До симптомів захворювання відносять такі ознаки:

 1. У дитини знижений апетит, присутній постійний блювотний рефлекс.
 2. Дитина не може впоратися з смоктальним рефлексом.
 3. У дитини значно знижується м’язовий тонус.
 4. У нервовій системі відбуваються зміни.

В-восьмих, багато фахівців в області медицини стверджують в один голос, що брак такого вітаміну призводить до розвитку хвороби Альцгеймера. Правда, таке захворювання зустрічається в основному у літніх людей. Причиною такої проблеми стає недолік нейронів у головному мозку, що в подальшому призводить до порушення пам’яті, уваги і мислення.

Які причини захворювання?

Медичні працівники виділяють основні причини, в результаті яких спостерігається нестача тіаміну в організмі. Намагайтеся виключати продукти, які руйнують вітамін В1, до таких продуктів відносять чай, кава, червоний цикорій, оселедці, рибу родини коропових. Багато людей любить пити каву, але варто відзначити такий момент, що він руйнує 50% тіаміну у вашому організмі. Не кофеїн до цього призводить, а соляна кислота, яка виробляється для його перетравлення.

Коли кава надходить в організм, у шлунку починає вироблятися велику кількість соляної кислоти. Чай також викликає руйнування вітаміну В1 (не листової, а той, який продається в магазинах в пакетиках).

Надмірне вживання хлібобулочних, макаронних, кондитерських виробів та солодощів призводить до підвищеної потреби в тіаміні в кілька разів.

Коштувати помітити, що в шліфованої рисі повністю відсутній вітамін В1. Білий хліб містить його в невеликих кількостях.

Процес приготування окремих продуктів також викликає дефіцит вітаміну B1. Під час варіння овочів частина тіаміну переходить у бульйон. В процесі хлібопечення відбувається знищення до 30% цього вітаміну. Якщо їжа надто солона, то відбувається скорочення тіаміну, розвивається гіповітаміноз В1.

Під час консервації овочів відбувається втрата 20-25% вітамінів, якщо вони піддаються стерилізації. Теплова обробка, якщо триває більше 45 хвилин, призводить до руйнування вітаміну В1 на 60%.

Як заповнити дефіцит тіаміну?

Якщо у вашому організмі спостерігається нестача вітаміну В1, то багато фахівців рекомендують приготувати біологічно активну суміш з обліпихи і волоського горіха. Обліпиху необхідно взяти в кількості 500 м, а горіхів – 300 р.

Волоський горіх пропускаємо через м’ясорубку і змішати з 200 г меду. Потім все змішуємо і ставимо в холодильник. Таку суміш рекомендують вживати по 1 столовій ложці, запиваючи 35 г теплої води. Таку суміш рекомендують приймати протягом 5 місяців, бажано взимку і ранньої осені.

Звичайно, можна приготувати велику кількість корисних сумішей, але все ж намагайтеся вітамін В1 отримувати з продуктів харчування, тобто природним способом. Добова норма такого вітаміну становить для чоловіків 1,2-2,6 мг в день, а для жінок – 1,1-1,9 мг в день.

Якщо відбувається сильне фізичне навантаження або розумове напруження, то потреба в тіаміні зростає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code