vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Яка норма у УЗД на 31 тижні вагітності

Для планового УЗД на 31 тижні вагітності норма ваги дитини становить від 1400 до 1600 грамів. Час проведення планового обстеження може варіюватися від 30 до 32 тижня акушерського терміну. При строго нормальному перебігу вагітності метою цього УЗД є остання діагностична оцінка стану материнських та тимчасових органів.

Какая норма у УЗИ на 31 неделе беременности

Що показує УЗД?

В першу чергу має значення положення плоду, тому що від цього залежить принципова стратегія проведення пологів. Бувають випадки, коли дитина непередбачувано змінює своє положення прямо перед пологами з косого або поперечного на нормальне, проте такі випадки рідкісні, і розраховувати на щасливий випадок не доводиться. В постачанні ембріона киснем і живильними речовинами дуже важливу роль відіграє плацента, і під час дослідження оцінюється ступінь її зрілості.

Передчасне старіння плаценти призводить до її відшарування, що в свою чергу провокує відкриття кровотечі. Подібний стан може викликати передчасні пологи і створює загрозу життя новонародженому. Пологи на 31 тижні є патологічно ранніми навіть для двійні, тому щоб уникнути екстрених ситуацій під час ультразвукового дослідження акушер оцінює ймовірність початку пологової діяльності найближчим часом. У групі ризику передчасних пологів знаходяться вагітні, у яких було діагностовано справжнє передлежання плаценти.

У повторно вагітних жінок або у тих, хто пережив хірургічне втручання або оперативний аборт, є передумови до передчасного розкриття шийки матки, що викликає спонтанні пологи. Заміряється довжина шийки матки, яка в нормі повинна становити 3 см на цьому терміні. Якщо довжина менше 2,5 см потенційна небезпека передчасних пологів багаторазово збільшується. В екстрених випадках можлива госпіталізація жінки в стаціонар або накладання на шийку матки хірургічних швів, або спеціальних фіксаторів.

Нормативи для дитини

Якщо в ході УЗД були виявлені які-небудь патології, наприклад, серйозне відставання в розвитку, проводиться повторна діагностика на 35 – 38 тижнях. Які основні біометричні параметри, які заміряються під час УЗД?

 • зростання;
 • вага;
 • обхват голови;
 • обхват живота;
 • довжина трубчастих кісток скелета – стегнової, передпліччя, гомілки;
 • лобно-потиличний розмір;
 • розмір кісток носа;
 • біпаріетальний розмір.

Проводиться також обстеження кровоносної системи дитини, заміряється серцебиття, оцінюється кровопостачання плаценти і загальну якість кровотоку в матці і в пуповині. На цьому терміні вагітності слід уважно відстежувати гіпоксію, кисневе голодування, так як це відхилення є надзвичайно поширеним.

Маловоддя або багатоводдя служать передумовами для ретельного обстеження нирок і сечостатевої системи дитини на предмет внутрішньоутробних аномалій розвитку. Деякі порушення, наприклад, гідронефроз, можуть зажадати екстреного хірургічного втручання безпосередньо після пологів. Розшифровка даних УЗД повинна проводитися компетентним і досвідченим лікарем.

Якщо виникають сумніви у кваліфікації і доброзичливому ставленні доктора, можна звернутися до іншого фахівця. Показники для здорової плаценти під час другого УЗД такі:

 • відстань до виходу – не менше 70 мм;
 • немає гематом, крововиливів або відшарування;
 • ступінь зрілості перша.

Головне завдання цього УЗД – визначення готовності організму жінки до природніх пологів. Якщо виявляється обвиття пуповиною шийки плоду, тазове передлежання, гестоз або передчасне старіння плаценти, буде вибрано кесарів розтин.

Заходи корекції положення плода

В даний час при деяких випадках тазового передлежання проводиться зовнішній розворот дитини під контролем УЗД. Для цього слід вибрати пологовий будинок, де є дійсно досвідчений фахівець, що володіє подібними навичками. Переворот виробляється не відразу перед пологами, а приблизно на 34 тижні.

Також скорегувати положення плоду можна самостійно за допомогою спеціальної гімнастики для вагітних, але результат від цього дії може бути непередбачуваним.

При тазовому і іншому аномальному передлежанні слід отримати детальну консультацію лікаря по всіх наявних у розпорядженні заходів. На цьому етапі визначається приблизна дата планових пологів. При вимірі основних кісток скелета та інших параметрів у дітей проявляється деяке індивідуальне розмаїття, однак середньостатистичні показники такі:

 • обхват живота – 24,7 см (ОЖ);
 • обхват голови – 29, 2 см (ЛЗД);
 • лобно-потиличний відстань – 97 мм (ОГ);
 • біпаріетальний діаметр – 80 мм(БПР);
 • довжина стегнової кістки – 58 мм;
 • довжина передпліччя – 50 мм;
 • довжина гомілки – 57 мм;
 • довжина плеча – 52 мм

Ступінь зрілості легенів на терміні в 31 тиждень оцінюється, як перша. Можливі коливання наведених даних як у більшу, так і у меншу сторони в залежності від розміру плоду. Вага дитини має становити приблизно 1200 – 1600 м, а зростання приблизно 42 див. Вага плоду може бути перевищений, але небажано, щоб він був менше мінімального показника.

Додаткові дослідження

Якщо в ході звичайного УЗД у акушера з’являються підозри на патології кровоносної системи, призначається додаткова доплерографія. Основна мета цього заходу в доскональному обстеження стану судин тимчасових органів і дитини. Навіть при самому потужному і точному обладнанні для ультразвукової діагностики більше 50% порушень в будові і роботі серця залишаються недостатньо вивченими. Найбільше схильні до пороків розвитку діти з кисневим голодуванням, яке розвивається із-за збоїв в роботі пуповини або плаценти.

За оцінками дитячих невропатологів більше 80% порушень у функціонуванні центральної нервової системи з’являються саме через внутрішньоутробного кисневого голодування. До таких порушень належать, наприклад, енцефалопатія та ДЦП. Зазвичай гіпоксія виявляється на більш ранніх термінах, але так як вона тісно пов’язана зі старінням плаценти, розвиток кисневого голодування можливо на будь-якому терміні вагітності, навіть в останньому триместрі. При діагностиці внутрішньоутробних вад серця та інших головних кровоносних судин приймається рішення про реанімаційних заходах відразу після пологів. Серед виявлених патологій знаходяться такі, як кардіоміопатія, гіпоксія міокарда, блокада серця.

Користь допплерографії в тому, що можна заздалегідь підготувати все необхідне до термінової операції у новонародженого немовляти. Це дозволяє вчасно врятувати дитині життя і звести до мінімуму ризик летального результату. У важких випадках призначається госпіталізація майбутньої матері в стаціонар і пологи з медикаментозною підтримкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code