vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як зрозуміти з яких тижнів починається 3 триместр вагітності

Інший раз вагітним складно розібратися, з якою тижня починається 3 триместр вагітності і скільки він триватиме. Нічого складного тут немає, але недосвідченим майбутнім мамам можуть знадобитися роз’яснення.

Как понять с каких недель начинается 3 триместр беременности

Як вести підрахунки

Може здатися складним чітко зрозуміти, коли саме починається третій триместр вагітності і якийсь час буде тривати. Так відбувається тому, що початок його у відповідності з прийнятими класифікаціями може припадати на різні дати, в залежності від того, яку класифікацію використовує ведучий вагітність гінеколог.

Весь термін вагітності не поділяють на рівні частини. Поділ здійснюється в залежності від особливостей перебігу вагітності приблизно наступним чином:

  1. Перший триместр. За цей час відбувається формування систем і органів ембріона.
  2. Другий триместр. Підрослий ембріон тепер називається плодом, який продовжує рости і розвиватися.
  3. Третій триместр. Дитина набирає масу.

Поки триває третій триместр вагітності, дитина в основному займається тим, що збирає підшкірний жирок. Крім звичайного жирку, який є у всіх, ще подкапливается особливий – бурий, який дитина буде витрачати в перші кілька днів після народження.

Завдяки цьому запасу малюк отримає і тепло, яке йому необхідно, і поживні речовини. Такий жир накопичується в області лопаток. У цьому ж періоді будуть удосконалюватися органи, зміцнюються системи організму дитини.

Наприклад, дихальна система малюка, хоч і сформована до цього моменту повністю, не є досконалою. Якщо трапиться так, що народження дитини припаде на початок триместру, йому будуть вводити спеціальні препарати, які не дозволять легким злипнутися.

Імунна система в цей період теж не встигла сформуватися до кінця, тому організм дитини легко піддається різноманітним інфекцій.

Як ведуть підрахунки під час вагітності

За приблизними розрахунками перший з триместрів зазвичай складають перші три місяці вагітності. Наступні три – другий триместр. У третьому виявляються місяці. Якщо виконувати розрахунки по тижнях, виходить трохи по-іншому, але за межі одного місяця варіанти виходити не будуть.

З якою тижня можна вважати почався третій триместр, якщо вести підрахунки не по місяцях? Багато з класифікацій вважають його починаючи з двадцять четвертого тижня, в інших варіантах – двадцять шоста або навіть двадцять восьма тижня.

Але слід мати на увазі, що лікарі зазвичай підраховують термін вагітності з використанням поняття тижня. Що стосується таких категорій обчислення, як місяць і триместр, вони використовуються набагато рідше. Тому при з’ясуванні триместру орієнтуватися краще на ту класифікацію, яку використовує гінеколог, який веде вагітність.

Чим відрізняється цей період від інших

Розмежування вагітності на періоди проводиться тому, що є різниця в підході до певних моментів перебігу вагітності. Це дає можливість уважніше проводити спостереження за станом майбутньої матері. Приміром, якщо дамі сталося захворіти в перші місяці після того, як вона завагітніла, по можливості варто уникати прийому ліків. А ось під час третього триместру вагітності все трохи простіше – плацента здатна повноцінно функціонувати і захистить організм дитини від непотрібних речовин і шкідливих мікроорганізмів.

Для різноманітних процедур, які повинні проводитися під час вагітності, також важливо поділ на триместри. Лікаря буде простіше і зручніше працювати з визначенням стану жінки і призначеннями препаратів або процедур.

Стан жінки на останніх тижнях вагітності

Коли починається останній триместр вагітності, жінці пора збиратися в декретну відпустку. В цей час вона вже додала чимало у вазі, животик досить великий, рухається вона важче, сидіти або стояти стає незручно. На даному етапі більше часу необхідно приділяти відпочинку і сну. Про те, щоб повністю віддаватися роботі, пора забути.

В кінці вагітності жінка набирає багато ваги. Слід обережніше ставитися до свого раціону, при переїданні не тільки майбутня мама видужає, але і малюк набере велику вагу, а це серйозно ускладнює пологи. У мами надлишок ваги нерідко стає причиною виникнення гіпертонії, варикозу. Секс у третьому триместрі стає болючою для багатьох темою. Необхідно отримати з цього приводу консультацію гінеколога, який веде вагітність.

Скільки триватиме триместр

Терміни у кожної вагітної індивідуальні, про це необхідно пам’ятати. Іноді пологи настають трохи раніше, чим слід було б, іноді вагітність виявляється переношеній на пару тижнів. Це не виходить за межі норми. Момент зачаття в більшості випадків визначається приблизно, тому не можна з повною упевненістю сказати, в який саме день малюк з’явиться на світ. При звичайній вагітності 40 тижнів останній триместр може скласти 16-12 тижнів.

Іноді пологи починаються раніше терміну. Щоб цього уникнути, необхідно дотримуватися деякі важливі правила. Це, в першу чергу, контроль над фізичними і емоційними навантаженнями. По-друге, необхідно дотримання режиму та уважне ставлення до власного харчування. Важливо регулярно відвідувати лікаря. При найменших ускладненнях доктор зможе помітити проблему і призначить лікування.

Дитина в цей період все більше росте і додає у вазі. У нього удосконалюються органи слуху і зору. У матері від збільшення навантаження частішають болі в спині, що з’являються тренувальні перейми, матка може тиснути на нервові закінчення, тому і важливо постійне спостереження лікаря. При необхідності жінку своєчасно покладуть в лікарню, де за допомогою медичних процедур будуть стабілізувати її стан.

Це дійсно непростий період, причому складності день від дня лише збільшуються. Саме в цей час можуть розвиватися гестози, пізні токсикози, що проявляється неприємностями з тиском і частими набряками.

Можуть проявитися в повну силу і хронічні хвороби, ускладнення дихання, печія. В цьому періоді при доктор особливої тяжкості стану може призначити жінці стимуляцію передчасних пологів, якщо це має врятувати ситуацію з її здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code