vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як зміцнити імунітет перед вагітністю

Як зміцнити імунітет перед вагітністю? Це питання задають багато жінок. Пов’язано це з тим, що вагітність – це відповідальний період в житті кожної жінки. Як підняти імунітет? Які засоби можна використовувати? Які є протипоказання? Відповіді на ці й не тільки питання можна знайти нижче.

Как укрепить иммунитет перед беременностью

В період вагітності, розвиток плода відбувається за рахунок поживних речовин, що надходять з материнського організму. Тому так важливо підвищення імунітету перед вагітністю. Ретельне дослідження свого харчування і аналіз свого здоров’я допоможуть без проблем виносити і народити дитину. У цей період навіть незначна застуда може дати деякі ускладнення на розвиток плода, тому зміцнення імунітету перед вагітністю має здійснюватися завчасно і планомірно. Імунна система відповідає за захисну функцію організму, яка завдяки спеціальним клітинам справляється з патогенними бактеріями і мікроорганізмами.

Згідно з науковими даними, близько 2/3 клітин, що забезпечують імунний захист, знаходяться в кишечнику, тому так важливо підтримувати мікрофлору на належному рівні. Деякі фахівці стверджують, що підвищення імунітету може проходити завдяки прийому додаткових біфідобактерій. Пробіотики, що містяться в цих продуктах, що забезпечують харчування для цих бактерій.

Поради щодо зміцнення

Фахівці наполягають на тому, що підвищити імунітет треба до зачаття дитини. І рекомендують дотримуватися конкретних порад.

Вони також можуть міститися в квасолі, свіжому інжирі, цикорії, часнику і т. д. Окреме місце треба виділити репчатому цибулі і часнику. Ці продукти допоможуть зміцнити імунітет. Це пов’язано з великою кількістю вхідних в їх склад фітонцидів – активних речовин, які допомагають боротися і пригнічувати розвиток патогенних бактерій.

Також необхідно відзначити окрему користь часнику. Досить просто дрібно нарізати часник, розкласти по маленьким блюдцем і розставити по всіх кімнатах. Фітонциди допоможуть боротися з різними вірусними інфекціями. В організм повинні постійно надходити необхідні дози полівітамінів. Вітамінний комплекс може призначити лікар. В деяких фруктах міститься велика кількість вітамінів, їх обов’язково треба додати в свій раціон: лимони, апельсини, грейпфрути, журавлина і шипшина. Вживання таких фруктів не повинно викликати алергічних реакцій.

В якості посилення імунітету можуть використовуватися аптечні препарати. Перед прийомом таких груп препаратів треба обов’язково проконсультуватися з фахівцем. Деякі рослинні стимулятори імунітету можуть бути протипоказані в період вагітності. Механізм дії ехінацеї, женьшеню, елеутерококу вивчений не до кінця, тому від прийому краще утриматися. Категорично заборонено контактувати з хворими людьми. У цей період доцільно відмовитися від відвідування людних місць і поїздок в громадському транспорті. Ці місця тільки притягують інфекції. В період різкого підвищення епідеміологічного порогу треба використовувати марлеву пов’язку і одягати її в масовому скупченні людей. Міняти її треба кожні 3 години.

Одним з головних і важливих фактор може вважатися втому. Тому в цей період жінці рекомендується більше відпочивати. Сон надає активну допомогу організму, процеси відновлення протікають набагато швидше.

У якості профілактичних заходів можна використовувати регулярні полоскання і промивання. Не можна забувати про постійної особистої гігієни. Перед їжею, після туалету, після вулиці, контакту з предметами громадського користування треба ретельно мити руки з милом. Намилювати треба не менше 20 секунд, а потім змити під гарячою водою. Якщо немає можливості помити руки з милом, то можна використовувати аптечний антисептик, який може бути у вигляді спрею або гелю.

Прогулянки і прибирання

Приміщення досить рідко провітрюються, і сухе повітря може негативно позначатися на стані слизової оболонки носа. Щоб цього не допустити, треба обов’язково провітрювати приміщення кімнати або робочої зони. Свіже повітря мінімізує ризик розвитку багатьох захворювань. Деякі фахівці відзначають неабияку користь від постійних піших прогулянок. У чому секрет? Насправді ніякого секрету немає. Вся справа в тому, що легкі активно наповнюються киснем, що прискорює обмінні процеси організму та зміцнює імунітет.

Не можна забувати про проведення постійних вологих прибирань в приміщенні. Особливу увагу треба приділити тим місцям, якими користуються найчастіше: дверні ручки, клавіатура, мишка, пульт та ін. Прибирання з застосуванням ганчірки допоможе знизити ризик розвитку різних бактерій і можливий ризик зараження. Керуючись наведеними порадами, можна істотно зміцнити імунний захист організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code